ABD’li Kripto Para Borsası Bu Ülkede Operasyonunu Büyütüyor!

abd’li-kripto-para-borsasi-bu-ulkede-operasyonunu-buyutuyor!
ABD'li Kripto Para Borsası Bu Ülkede Operasyonunu Büyütüyor!

Kripto para sektörünün önde gelen alım-satım platformlarından Gemini, yurtdışı pazarda yer almak için genişlemeye devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri menşeili borsa Singapur ofisindeki çalışan sayısını arttırmaya karar verdiğini duyurdu.

Resmi blog sayfasından açıklama yapan Gemini, Singapur’daki çalışan sayısını en az 100’e çıkaracağını belirtti. Borsa yetkilileri Asya’nın finans merkezlerine yatırım yaparak kripto sektöründe daha geniş kitlelere ulaşacaklarını vurguladı. Gemini’nin Singapur ofisi önümüzdeki 12 ay içinde tam kapasite ile çalışmaya başlayacak.

Önde gelen kripto para borsasının Asya-Pasifik bölgesindeki yatırımı Singapur ile sınırlı değil. Nisan ayında bir başka duyuru yapan ekip Hindistan’da bir kripto mühendisliği ofisi açmaya karar verdi. Ülkedeki yazılımcı kapasiteden faydalanmak isteyen Gemini, en büyük ikinci mühendislik merkezini Asya ülkesinde kuruyor.

Kripto Sektörü ABD’den Uzaklaşıyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren kripto girişimleri polisiye baskılarla karşı karşıya. Geçmiş dönemde tek tük soruşturmalar olsa da özellikle 2023’ün başı itibariyle SEC ve CFTC gibi kurumlar resmen kılıç kuşandı. ABD’nin uyguladığı baskının arkasında ise net bir hukuki zemin henüz bulunmuyor. Kafasına göre ayrı ayrı hareket eden kuruluşlar kripto borsalarını özellikle hedef alıyor.

Bu durumdan şikayetçi olan küçük girişimler halihazırda ülkeyi terkederken borsalar ise yurtdışına odaklanmayı tercih ediyor.

Yazının devamı için ABD’li Kripto Para Borsası Bu Ülkede Operasyonunu Büyütüyor!

Category:
News