5 Analist Tahmini: Altın Yakında Hangi Seviyelerde Olur?

5-analist-tahmini:-altin-yakinda-hangi-seviyelerde-olur?
5 Analist Tahmini Altın Yakında Hangi Seviyelerde Olur

Altın için analist tahminleri gelmeye devam ediyor. Biz de bu tahminlere odaklandık. Bakalım analistler yakın zamanda sarı metal için hangi seviyeleri bekliyorlar?

Altın analistlerinden tahminler

Geçen haftaki Fed toplantısı Altın fiyatı üzerinde kalıcı bir etki yaratmadı. Commerzbank ekonomistleri altın görünümünü analiz ediyorlar. Analistlere göre piyasanın faiz oranı beklentileri artık daha yüksek seviyelerde kalacak. Altın, 1.930 doların hemen altına kısa bir düşüş yaşadı. Ancak 1.950 dolar civarına yerleşmiş görünüyor. Bu seviyenin, öngörülebilir gelecekte rahat hissetmeye devam edeceği seviye olması muhtemel.

Önemli Altın Fiyatı Tahmini: Bu Rakamlar Bekleniyor!

Analistlere göre sonuçta, çoğunluğu bu yıl 25’er baz puanlık iki faiz artışı daha öngören FOMC üyelerinin faiz oranı projeksiyonlarındaki değişim, piyasanın faiz oranı beklentilerinin artık daha yüksek seviyelerde kalacağı anlamına geliyor.

TD Securities analistleri ne bekliyor?

Altın, Fed faiz kararının ardından çok az değişiklik gösterdi. TD Securities ekonomistleri gelecekteki faiz kararlarının büyük ölçüde enflasyon ve ekonomik veriler tarafından yönlendirileceğini belirtiyor. Diğer taraftan FOMC üyeleri iki faiz artırımı daha öngörüyor. Ancak ABD merkez bankası şahin bir duraklama sinyali verdi. Ancak üyelerin gelecek yıl için %3,625-%5,875 arasında değişen nokta tahminleri arasındaki fark çok geniş. Bu nedenle medyan tahmin analistler için o kadar da önemli değil.

ABD Enflasyon Verileri Geliyor! 7 Altın Analistinden Tahmin!

Gelecekteki faiz kararları büyük ölçüde enflasyon ve ekonomik veriler tarafından yönlendirilecek. Verilerin ve enflasyonun çok uzak olmayan bir gelecekte zayıflayacağı ihitimali var. Bu durumda Fed’in enflasyon hedefine ulaşmadan önce faizleri düşüreceğinden analistler şüphe duyuyorlar. Bu nedenle, Altın fiyatının önümüzdeki aylarda oldukça iyi performans göstermesini analistler bekliyor.

Diğer analistler neler bekliyor?

Quantitative Commodity Research analisti Peter Fertig, zayıflayan doların altını desteklediğini belirtiyor. Ancak külçe altının Powell’ın Çarşamba ve Perşembe günkü kongre ifadeleri öncesinde kendi aralığında kalacağını söyledi. Diğer taraftan yatırım bankası SP Angel analistleri bir notta, “Fed başkanından ABD faiz görünümüne ilişkin daha fazla netlik alamadıklarını ifade ediyorlar. Buna göre bu yıl en az bir 25 baz puanlık faiz artışının yeniden fiyatlandırılmasının ardından zayıflayan ABD Hazine tahvillerine bir miktar yön vereceğini belirtiyorlar.

6 Uzman Duyurdu: Altın Fiyatı İçin Yıl Sonu Tahminleri!

ABD’de müstakil ev inşaatı Mayıs ayında bir yıldan uzun bir sürenin en yüksek seviyesine çıktı. RJO Futures kıdemli piyasa stratejisti Daniel Pavilonis, “patlayan rakamın” zaten “son faiz oranı kararından sonra nispeten zayıf olan” altın piyasası üzerinde baskı yarattığını söyledi. Kriptokoin.com olarak altın ons fiyatına baktığımızda 1.936 dolar seviyesinden işlem gördüğüne şahitlik ediyoruz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için 5 Analist Tahmini: Altın Yakında Hangi Seviyelerde Olur?

Category:
News