Tarihi Boğa Tuzağı mı? Bitcoin İçin Sıradaki Ne?

tarihi-boga-tuzagi-mi?-bitcoin-icin-siradaki-ne?
Tarihi Boğa Tuzağı mı Bitcoin İçin Sıradaki Ne

Bitcoin için sırada ne olduğuna yönelik meraklı sorularımız var. Açıkçası bir boğa tuzağı hiç de arzular içerisinde yer almaz. Şimdi böyle bir duruma mı maruz kalıyoruz? Yazımıza bakalım.

Bitcoin için boğa tuzağı mı?

Deneyimli kripto traderı Tone Vays Bitcoin için boğa tuzağına işaret ediyor. BTC’nin geçen haftaki sıçramasına rağmen hala ayı bölgesinde olduğunu söylüyor. 123.000 YouTube abonesine seslenen Vays, bazı noktalara vurgu yapıyor. Bitcoin’in son rallisinin BTC için yeni bir yükseliş trendini ateşlemek için yeterli olmadığını söylüyor. Kripto stratejistine göre, BTC günlük grafikte direnç olarak önemli bir hareketli ortalamayı yeniden test ett. Ancak sonrasında Bitcoin düşüş eğiliminde.

Vays, BTC’nin yeni bir yükseliş trendi başlatmak için ikna edici bir şekilde birkaç direnç seviyesini aşması gerektiğini söylüyor. Vays’in belirttiği direnç seviyeleri ise 27.000 ve 28.000 dolar seviyeleri. Eğer bu seviyeleri Bitcoin aşamazsa Vays’e göre son sıçrama kısa ömürlü olacak.

BTC günlük hareketi

Günlük teknik analiz, BTC fiyatının Nisan ayının başından bu yana azalan bir paralel kanalın içine düştüğünü gösteriyor. Bu tür kanallar düzeltici modeller olarak kabul ediliyor. Sonuç olarak, kanaldan bir kırılma gelecekteki en olası fiyat senaryosu. 15 Haziran’da BTC fiyatı 25.000 dolarlık destek seviyelerinin birleştiği noktada sıçrama yaptı. Bu alan, 0,382 Fib geri çekilme destek seviyesi ve çok önemli bir destek alanıdır. Sıçramadan bu yana, BTC fiyatı kanalın direnç çizgisine doğru yukarı yönde hareket etti.

bitcoin

RSI, traderlar tarafından bir piyasanın aşırı alım veya aşırı satım olup olmadığını değerlendirmek ve bir varlığın biriktirilip biriktirilmeyeceğini veya satılıp satılmayacağını belirlemek için kullanılan bir momentum göstergesi. 50’nin üzerindeki okumalar ve yükseliş eğilimi boğaların hala avantajlı olduğunu gösteriyor. Diğer taraftan, 50’nin altındaki okumalar bunun tersini gösteriyor. RSI 50’nin altında olsa da, nötr bir eğilimin işareti olarak artmaktadır. Ancak kriptokoin.com olarak baktığımızda Bitcoin için şu an belirsiz bir eğilim var.

Boğalar için bir tuzak mı?

Bitcoin fiyatının 24.800 dolarda son toparlanmasının ardından, uzun vadeli fiyat hareketi, fiyatın 28.480 dolardan 0,618 FIB seviyelerine ulaşabilecek bir yükseliş kırılmasına hazır olduğunu gösteriyor. Ancak bunun için fiyatın ara direnç seviyeleri olan 0,3 ve 0,5 FIB seviyelerini 27.008 doları ve 27.746 doları geçmesi gerekiyor. Boğalar fiyatı bu seviyelerin ötesine itse bile, 28.480 dolar civarında 0,618 FIB’deki kritik seviyelerin üzerine çıkmak göz korkutucu bir görev olabilir.

Bu seviyeler, daha önce olduğu gibi BTC fiyatının eğilimini tersine çevirmek için popüler. O yüzden bir ret söz konusu. Diğer taraftan doldurulmamış bir CME boşluğu da BTC fiyat rallisini 21.000 dolara doğru çekecek. Ancak daha düşük seviyeleri test etme olasılıkları da oldukça mümkün. Şu anda Bitcoin, 2021’in en yüksek seviyelerinden bu yana hala paralel kanal içinde olduğu için düşüş etkisi altında işlem görmeye devam ediyor.

Bitcoin için aşırı risk

Kripto para piyasalarında Mayıs 2021’deki çöküşü haber veren Dave the Wave önemli noktalara değiniyor. Dave the Wave şu anda Bitcoin’de (BTC) aşırı riskten kaçınmanın zamanı olmadığını söylüyor. Dave the Wave, 138.500 Twitter takipçisine seslenerek fiyatın düşük olduğu zamanlarda temkinli olmaya gerek olmadığını belirtiyor.

bitcoin

Analist temkinli olmak için fiyatların en tepede olmasına işaret ediyor. Bitcoin için şu an böyle bir durum söz konusu değil. Ayrıca fiyatlar en altta iken temkinli olmanın ters etki yaratacağını belirtiyor.  O yüzden şu an Bitcoin fiyatı düşük iken mantıklı hareketin satın almak olduğunu vurguluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Tarihi Boğa Tuzağı mı? Bitcoin İçin Sıradaki Ne?

Category:
News