JPMorgan: Hinman Belgeleri XRP Değil, Bu Altcoin İçin Fırsat!

jpmorgan:-hinman-belgeleri-xrp-degil,-bu-altcoin-icin-firsat!
JPMorgan: Hinman Belgeleri XRP Değil, Bu Altcoin İçin Fırsat!

JPMorgan (JPM) Perşembe günü yayınladığı bir araştırma raporunda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı açtığı davada Hinman belgelerinin geçen hafta yayınlanmasının Ethereum (ETH) için bir destek olduğunu ve kripto piyasasında daha fazla merkeziyetsizliğe doğru bir hareketi tetikleyebileceğini söyledi. Yani Ripple için destek olacağı düşünülen Hinman belgeleri için Ethereum’a işaret edildi.  İşte detaylar…

Hinman belgeleri altcoin piyasasını nasıl etkiliyor?

Eski Kurumsal Finans Direktörü William Hinman’ın 2018’de Ethereum’un bir menkul kıymete benzemediğini söylediği konuşmasına bağlı e-postalar geçtiğimiz Salı günü Ripple tarafından SEC davasına karşı savunmasında yayınlandı. Raporda, SEC’deki üst düzey liderliğin 2018’de eteri bir menkul kıymet olarak değerlendirmediği ve SEC yetkililerinin “yeterince merkezi olmayan bir ağdaki tokenlerin artık menkul kıymet olmadığı gerçeğinin düzenleyici bir boşluk yarattığını” kabul ettiği belirtildi.

Listeye Dikkat! Analist 50x Yapacak Altcoin İsimlerini Verdi!

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistler, “Konuşma, başka bir kategori olduğunu kabul ediyor” diye yazdı ve “kontrol eden bir grup olmadığı için (en azından Howey anlamında) bir menkul kıymet değil, ancak alıcıları korumak için düzenlemeye ihtiyaç olabilir” diye ekledi. Panigirtzoglou, hangi işlemlerin yatırım sözleşmesi olarak nitelendirileceğini ve dolayısıyla ABD menkul kıymetler yasalarına tabi olacağını belirlemek için kullanılan Howey Testine atıfta bulunuyordu. Bir varlık, ortak bir girişime para yatırılması ve başkalarının çabalarından elde edilen kar beklentisi varsa menkul kıymet olarak sınıflandırılabilir.

Ethereum bu durumdan fayda sağlayacak mı?

JPMorgan bu ifşaatların, düzenleyicinin bu yıl diğer kripto tokenlerini hedef alırken neden etere karşı harekete geçmediğini açıklayabileceğini söylüyor. Analistler, “Hinman belgelerinin, kripto endüstrisini ETH’nin bir menkul kıymet olarak tanımlanmasını önleyecek şekilde düzenlemeye yönelik mevcut ABD kongre çabasının yönünü etkilemesi muhtemeldir” diye yazdı.

Deneyimli Analist: Bu Altcoin Şimdi Güvenli Bahis!

Kongre için en kolay çözüm, ETH’yi Bitcoin (BTC) ile aynı kategoriye koymak ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) gözetimi altında bir emtia olarak düzenlemek olacaktır. Banka, eter ve menkul kıymet olarak sınıflandırılmaktan kaçınacak kadar merkezi olmayan diğer kripto para birimlerine özgü yeni bir “diğer kategori” getirilebileceğini söyledi ve “bir kripto para birimi ne kadar merkezi değilse, menkul kıymet olarak tanımlanmaktan kaçınma şansı o kadar yüksek olur” diye ekledi. Raporda, Hinman belgelerinin muhtemelen büyük kripto para birimleri arasında daha merkezsiz hale gelme ve daha çok etere benzeme yarışını yoğunlaştıracağı belirtildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için JPMorgan: Hinman Belgeleri XRP Değil, Bu Altcoin İçin Fırsat!

Category:
News