İşte Bu Hafta SHIB, DOGE ve Altcoinler İçin İzlenecek 7 Şey!

iste-bu-hafta-shib,-doge-ve-altcoinler-icin-izlenecek-7-sey!
İşte Bu Hafta SHIB, DOGE ve Altcoinler İçin İzlenecek 7 Şey!

Bitcoin ve altcoinler piyasaları “gişe rekorları kıran” bir hafta geçirdi. ABD Merkez Bankası’nın faiz kararı ve BlackRock’ın Bitcoin spot ETF başvurusu geçtiğimiz haftanın belirleyici olaylarıydı. Önümüzdeki hafta da bazı belirleyici olaylara gebe olabilir. Makro veriler açısından bakıldığında hafta biraz daha sakin geçecek, ancak Fed Başkanı Jerome Powell’ın 21 ve 22 Haziran Çarşamba ve Perşembe günleri ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisi önünde vereceği ifadeler büyük önem taşıyor. İşte önümüzdeki süreçte dikkat edilmesi gereken gelişmeler…

Altcoinler için bu gelişmeler kritik

Powell her iki gün de TSİ 10:00’da Demokrat ve Cumhuriyetçi politikacıların sorularıyla karşılaşacak. Sorular Fed’in son dönemdeki para ve faiz politikası kararlarına odaklanacak. Powell’ın Senato ve Temsilciler Meclisi’nde yapacağı konuşmalar geleneksel olarak borsa tarafından yakından izleniyor. ABD’li politika yapıcıların enflasyon, bankacılık sorunları, ABD’de gelecekteki ekonomik riskler ve ABD konut sektöründeki sorunlar ve kurumsal krediler gibi diğer konularla ilgili sık sık eleştirel yorumları ve soruları Powell’ı zor durumda bırakabilir ve bazı ilginç ifadeler ortaya çıkarabilir. Oturumlar sırasında yatırımcılar, hisse senetlerinin yanı sıra Bitcoin ve kripto piyasalarında volatilitenin artmasını bekleyebilir.

Bu Hafta O 26 Altcoin İçin Önemli: Coin Satışı Olabilir!

Bu haftanın en önemli makro verisi 23 Haziran Cuma günü TSİ 9:45’te açıklanacak olan ABD hizmet sektörü Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) olacak. Son olarak Mayıs ayına ilişkin nihai rakamlar 54,9 ile yine 54,1 olan uzman beklentilerinin altında geldi. Ancak, hafif düşüşlere rağmen, hizmet sektörü ABD imalat sektöründen daha iyi performans göstermeye devam ediyor. Sadece analistlerin 54.0’lık tahmininin önemli ölçüde aşılması durumunda mali piyasalar üzerinde olumsuz bir etki beklenebilir. Analistler bunu ABD ekonomisinin soğuduğuna dair bir sinyal olarak yorumlayacaktır. Bu arada, projeksiyona ulaşılması ya da aşılması, önümüzdeki aylarda enflasyonda daha fazla düşüş olasılığını artırabilir.

FED ve SEC hamleleri önem taşıyor

Fed ve ekonomik verilerin yanı sıra, kripto ile ilgili olaylar da önümüzdeki hafta fiyatlar üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Dolayısıyla, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto borsaları Binance ve Coinbase’e karşı yürüttüğü işlemlere ilişkin daha olumlu haberler daha fazla yukarı yönlü potansiyel sağlayabilir. Buna ek olarak, Ripple Labs ve SEC arasındaki yasal savaşta Yargıç Analisa Torres tarafından verilecek bir karar her an gelebilir. Bir Ripple zaferinin tüm kripto piyasası için büyük etkileri olabilir, özellikle de kararda XRP gibi kripto varlıklarının ikincil piyasa işlemleri hakkında yorum yaparsa.

Dev Tahminci, Kripto Paralarda Ralli Senaryosu Belirledi!

Son olarak, önde gelen kripto para birimi Bitcoin’e özel bir ilgi gösterilecek. BlackRock spot ETF’si için başvuruda bulunduğuna göre, diğer finans devi Fidelity’nin de aynı şeyi yapacağı ve BlackRock tarzı bir spot ETF için başvuruda bulunacağı söyleniyor. Bu yükseliş haberi, Bitcoin’i bir kez daha 200 haftalık hareketli ortalamanın (MA) üzerine çıkarmada çok önemli olabilir. Rekt Capital’deki analistler “#BTC doğrudan 200 haftalık MA’ya yükseldi. MA’nın yeni bir dirence dönüşmesi halinde BTC iki aşamalı arıza teyidine ulaşacaktır. Bu da muhtemelen ilave aşağı yönlü hareketin habercisi olacaktır,” diyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için İşte Bu Hafta SHIB, DOGE ve Altcoinler İçin İzlenecek 7 Şey!

Category:
News