Dipten Hangi Altcoinler Toplanır? Hangileri Fırlar?

dipten-hangi-altcoinler-toplanir?-hangileri-firlar?
Dipten Hangi Altcoinler Toplanır? Hangileri Fırlar?

Kripto analisti Danielle du Toit, Ethereum için 2.700 dolarlık bir potansiyel görüyor. Mags takma adlı analist ise boğa koşusu için bazı altcoinler’in ismini veriyor. Analist Valdrin Tahiri’ye göre Litcoin için 0’luk bir yükseliş mümkün.

Lider altcoin 2.700 dolara yükselme potansiyeline sahip

Ethereum (ETH) fiyatı, geçtiğimiz hafta boyunca 1.600 dolarlık önemli destek seviyesini yeniden test etti. Ancak boğalar kilit fiyat noktasını savunmayı başardı. Bunun sonucunda ETH’nin fiyatı takip eden günlerde en yakın direnç seviyesi olan 1.750 dolara yükseldi.

ETH günlük grafik / aynak: TradingView

ETH’nin son toparlanması, özellikle önümüzdeki 24-48 saat içinde birden fazla boğa teknik bayrağı tetiklenebilir. Bu yüzden, kısa vadeli bir long pozisyona girmek için bu bir fırsat. Yatırımcıların ve traderların göz önünde bulundurmak isteyeceği ilk boğa bayrağı, basın zamanında günlük RSI SMA çizgisinin üzerinden geçmeye çalışan günlük RSI çizgisi.

Bu iki çizginin önümüzdeki 48 saat içinde kesişmesi halinde, ETH’nin önümüzdeki hafta 1.925 dolara yükselmesi mümkün. 9 günlük EMA çizgisi de basın zamanında 20 günlük EMA çizgisine yaklaşıyor. Bu iki teknik göstergenin kesişmesi, ETH’nin orta vadeli bir yükseliş döngüsüne girdiğine işaret edecek. Doğrulandığı takdirde ETH’nin 2.700 dolara kadar yükselmesi olası.

Yaklaşan boğa koşusu için bu altcoinler aday!

Twitter’da Mags olarak tanınan bir kripto analisti, altcoin ayı piyasasının sona yaklaştığını öngörüyor. Mags’a göre, altcoinler muhtemelen hala birkaç hafta veya ay daha sürecek birikim aşamasında. Ancak analist, en kötü günlerin çoktan geride kaldığını belirtiyor.

Mags’in yükseliş hissiyatına rağmen, kesin bir geri dönüşten önce altcoin piyasasında bir miktar aşağı yönlü baskı olabileceğini kabul ediyor. Altcoin piyasa değeri grafiğinin bir ekran görüntüsünü kullanarak pozisyonunu açıklıyor. Grafik, altcoin piyasa değerinin 2017’den bu yana saygı duyduğu önemli bir yükseliş eğilim çizgisine yaklaştığını gösteriyor. Mags, özellikle altcoin piyasa değerinin halihazırda yatay bir trend içinde olduğunu ve trend çizgisine doğru ilerlediğini belirtiyor. Bu grafik oluşumu, önemli bir yükseliş trendinden önce gelebilecek birikimi doğruluyor. Mags ayrıca takipçilerine “Pump and Dump” meme coinlerini tavsiye ediyor. Yaklaşan boğa koşusu için bir sonraki Solana (SOL), Polygon (MATIC) veya Ethereum (ETH) olabilecek coinleri aramalarını istiyor. Analist, mevcut piyasa durumunu yeni milyonerler kazanma zamanı olarak görüyor.

Altcoinler içinde XRP ‘en temiz kurulumlardan birine’ sahip

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Blockchain şirketi Ripple arasındaki yasal savaş devam ediyor. Ancak Mags, kritik bir direnç seviyesini aşması koşuluyla, XRP için bir boğa rallisi potansiyeli görüyor. Analiste göre, altcoinler içinde XRP, şimdiye kadarki en temiz kurulumlardan birine sahip. Ayrıca, 0,55 doların üzerine çıkmayı başarırsa “bir sonraki durağı 0,68 dolar ve üstü” olacak.

XRP fiyat hareketi analizi ve tahmini / Kaynak: Mags

Litecoin’in 0 yükselmesi mümkün

LTC’nin haftalık zaman diliminin analizi, düşüş eğiliminde olan karışık bir veri sağlıyor. Fiyat, 100 dolarlık yatay direnç alanı (kırmızı simge) tarafından reddedildiği Nisan ayından bu yana düştü. Ardından, fiyat daha düşük bir tepe oluşturarak bölgeyi direnç olarak doğruladı. Bu da başka bir düşüşe neden oldu. Bu, LTC fiyatını Haziran 2022’den beri yerinde olan yükselen bir destek hattına götürdü. Fiyatın bu çizgiyi kırması ya da bu çizgide sıçrama yapması gelecekteki trendi belirleyebilir.

Altcoinler
LTC 3 Günlük Grafik / Kaynak: TradingView

RSI düşüş eğiliminde ve bir arıza olasılığını destekliyor. Gösterge 50’nin altına düştü ve düşüş eğiliminin bir işareti olarak azalıyor. Bu arada, 3 günlük grafik düşüş eğilimi gösterirken, altı saatlik grafik hala belirsizliğini koruyor. Bunun temel nedeni, 18 Nisan’dan bu yana yaşanan düşüşün düzeltici bir A-B-C yapısına benzemesi. Eğer düşüş bir A-B-C düzeltici yapısıysa, LTC fiyat trendi aslında yükseliş eğilimindedir. Bu durumda fiyat 100 dolar direnç alanının üzerine çıkacaktır.

Ancak, bir önceki düşük seviye olan 65 doların (kırmızı çizgi) altına düşülmesi bu yükseliş tahminini geçersiz kılacaktır. Bu, trendin düşüş eğiliminde olduğu ve yeni düşük seviyelerin takip edeceği anlamına gelir. Bu aynı zamanda uzun vadeli yükselen destek hattından da bir kırılmaya neden olacağından, 50 dolara düşüşü katalize edebilir.

Altcoinler
LTC Altı Saatlik Grafik / Kaynak: TradingView

Bu nedenle, LTC fiyat tahmini, fiyatın 65 doların altına düşüp düşmeyeceğini veya mevcut yükselen destek hattında sıçrama yapıp yapmayacağını belirleyecek. İlki muhtemelen 50 dolara düşüşe yol açarken, ikincisi 100 dolara sıçramaya neden olacak.

Cardano’dan heyecan verici atılım

IOG’nin son geliştirme güncellemesine göre, geçtiğimiz hafta Cardano temel teknolojisinde önemli adımlar attı. Kriptokoin.com’dan takip etiğiniz üzer Cardano ekibi, yeni kayıtsız node’ların ağa katılması için birincil yöntem olan yeni bir hafif eş paylaşım özelliğini uygulamaya koydu. Ancak, bu özellik şu anda Genesis ve Eclipse Evasion uygulamalarının tamamlanmasını beklerken devre dışı bırakıldı.

Plutus ve Marlowe ekipleri akıllı sözleşmeler konusunda önemli ilerlemeler kaydediyor. Plutus ekibi Marconi GetUtxoFromAddress ve GetTokenBurnEvent indeksleyicilerini son haline getirmek için çalışırken, Marlowe ekibi Marlowe Runtime iyileştirmeleri üzerinde çalıştı.

Altcoinler

Ölçeklendirme cephesinde, Hydra ekibi ana ağdaki Hydra kafa sorunlarıyla ilgili araştırmalarını tamamladı. Ayrıca, kalıcı kafa örneklerini yeniden etkinleştirdi. Mithril ekibi, istemcide Mithril hissesi dağıtımını geri yüklemek için yeni alt komutun uygulanmasını tamamladı. Voltaire’de, ilk Minimum Uygulanabilir Yönetişim (MVG) çerçevesini oluşturmak için CIP-1694 üzerinde tartışmalar devam ediyor. Bu çerçeve, Cardano ekosisteminde katılımcı yönetişimin ilerlemesi için çok önemli.

Bu haftaki belediye binasında Catalyst ekibi Fund10 bütçe parametrelerine genel bir bakış sundu. Ekip, oylama uygulamasının bir başka kuru çalışmasını başlattı. Ayrıca, ‘Oylama gücümü kontrol et’ aracını etkinleştirmek için anlık görüntüleri üretim öncesinden main-net’e birleştirmek için çalışmaya başladı. Son olarak, Eğitim ekibi Meksika’daki Celaya Üniversitesi’nde başarılı bir Cardano Günleri atölye çalışması gerçekleştirdi. Ekip ayrıca Haskell Bootcamp’in 14. dersini yayınladı. Böylece, Mastering Cardano için içerikte ilerleme kaydetmeye devam etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Dipten Hangi Altcoinler Toplanır? Hangileri Fırlar?

Category:
News