Bitcoin’in Yörüngesini Doğru Çizen Analistten Yeni Tahmin!

bitcoin’in-yorungesini-dogru-cizen-analistten-yeni-tahmin!
Bitcoin'in Yörüngesini Doğru Çizen Analistten Yeni Tahmin!

Bitcoin, ayı eğilimi piyasaya hakim olmaya devam ediyor. Bu ortamda 26.000 dolar destek seviyesini korumak için mücadele ediyor. Son birkaç haftadaki düşüşü, dijital varlığın yeni bir düşük döngüye yönelebileceği spekülasyonlarına yol açtı. Ancak bir kripto analisti, Bitcoin’in zaten döngüsünün dibini işaretlediğini ileri sürüyor.

Bitcoin analisti PlanB: 15.500 dolar Bitcoin’in dibi

Kasım 2022’de, o dönemde dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olan FTX çöktü. Borsa, büyük bir banka operasyonunun ardından iflas başvurusu yaptı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere bu çöküş piyasada yankı uyandırdı. Böylece, ekosistemdeki kripto varlıkları arasında büyük bir çöküşü tetikledi. Sonuç olarak Bitcoin, 15.500 dolarda dibe vurmadan önce 30.000 doların üstünden serbest düşüşe geçti.

Ocak 2023’te PlanB, 1,8 milyondan fazla Twitter takipçisine Kasım 2022’deki 15.500 dolarlık dibin piyasa için döngü dibi olduğunu söyledi. Analist, dijital varlığın bir daha bu seviyenin altına düşmeyeceğini öne sürdü. Şimdi bu duruşunu bir kez daha yineliyor. PlanB Pazar günü attığı bir tweet’te altı ay önce yaptığı tahminin arkasında durduğunu söyledi. Ayrıca, Bitcoin’in 2024 halving etkinliğine doğru yükseleceğini kaydetti. Aynı zamanda 2024 yılında 32.000 dolarlık halving fiyatının da tekrar altını çizdi.

Bu, analistin Bitcoin fiyatının bu seviyeden gerçekten yükselmesini beklediği anlamına geliyor. Çünkü 32.000 dolarlık bir fiyat seviyesi mevcut fiyattan % 20’lik bir ekleme anlamına gelecek. İlginç bir şekilde analist, BTC’nin fiyatının 2025 yılında 100.000 doları geçeceğini de öngörüyor.

BTC’nin daha fazla yükseliş görmesi mümkün!

Kripto analisti Best Owie’ye göre, mevcut piyasa eğilimi PlanB’nin Bitcoin’in geleceğine ilişkin tahminlerine uygun. Dijital varlık birkaç haftadır aşağı yönde konsolide oluyor. Bunun da bir sıçrama için fırsatçı bir seviyeyi işaret etmesi olası. Bu gerçekleşirse, boğalar momentumu koruyabildiği sürece kriptonun 30.000 doları kolayca geri alması mümkün.

Bitcoin
BTC fiyatı 26.500 dolarlık direnci geri kazandı / Kaynak: TradingView

BTC ayrıca 100 günlük hareketli ortalamasının üzerine başarıyla çıktı. Böylece, piyasa katılımcıları arasında yükseliş hissiyatının geri döndüğüne işaret etti. Bu durum Ocak 2023’teki ralliden önce de yaşanmıştı. Bu yüzden, böyle bir hareketin burada bir kez daha tekrarını görmemiz ihtimal dahilinde. Halving olayı da dijital varlığın fiyatı için tarihsel olarak yükselişte olan bir olay olarak yaklaşıyor. Her boğa piyasası Bitcoin’in halving’iyle başladı. Dolayısıyla bir sonraki boğa piyasasının 2024’te başlayacağına inanmak için bolca sebep var.

Şu anda BTC, son 24 saatte %0,35 düşüşle 26.519 dolardan el değiştiriyor. Ancak, lider kripto haftalık grafikte %1,53’lük bir kazanç kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bitcoin’in Yörüngesini Doğru Çizen Analistten Yeni Tahmin!

Category:
News