AVAX, TRON Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu 3 Coinden Aldı!

avax,-tron-satan-kurumsal-yatirimcilar-bu-3-coinden-aldi!
AVAX, TRON Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu 3 Coinden Aldı!

Kripto para piyasasında verileriyle öne çıkan CoinShares, çeşitli altcoinlere yönelik haftalık istatistikleri paylaştı. Buna göre kurumsal yatırımcılar, AVAX ve TRON sattı. Diğer yandan XRP, Cardano ve “short” Bitcoin satın aldı. İşte detaylar…

Kurumlar AVAX, TRON’u sattı

Kripto varlık yatırım ürünleri geçen hafta 5,1 milyon dolar tutarında küçük çıkışlar yaşadı. Ancak, hafta sonuna doğru dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden birinin Amerika Birleşik Devletleri’nde bir Bitcoin Borsada İşlem Gören Ürün (ETP) için başvurmasıyla bazı olumlu haberler geldi. Bu duyuru, daha önceki çıkışları tamamen dengelemek için yeterli olmasa da küçük girişlere yol açtı. Sonuç olarak sektör, toplamda 423 milyon dolar ile üst üste dokuzuncu haftalık çıkışını kaydetti.

Bölgesel eğilimler açısından, Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya’da sırasıyla 3,7 milyon dolar ve 2,4 milyon dolarlık küçük girişler görüldü. Yılbaşından bugüne kadarki toplam göz önüne alındığında, Amerika Birleşik Devletleri 147 milyon dolar tutarındaki girişlerle ön planda yer almaya devam etmektedir. Buna karşılık Kanada’da 277 milyon dolar çıkış yaşanmıştır. Hong Kong‘daki düzenleyici iyileştirmelere rağmen, bu yıl şimdiye kadar ETP’lere önemli bir fon akışı olmamıştır. Ayrıca, Hong Kong’un kripto varlık yatırım ürünlerindeki toplam yönetim altındaki varlıklar (AuM) sadece 39 milyon dolar ile düşük kalmaktadır.

FTX’ten beri en büyük çıkışlar görüldü

Bir önceki hafta altcoin fiyatlarında yaşanan düşüş, yatırımcıların pozisyonlarını artırmalarına yol açarak 2,4 milyon Dolar tutarında girişe neden oldu. Özellikle XRP, Cardano ve Polygon, sırasıyla 1 milyon dolar, 0,6 milyon dolar ve 0,2 milyon dolar alarak bu girişlerin ana odağı oldu. Bireysel kripto para birimleri arasında, Ethereum en büyük çıkışları yaşadı ve toplam 5 milyon dolar platformu terk etti. Tron ve Avalanche da her biri 0,4 milyon dolarlık çıkışlarla karşılaştı. Blockchain hisse senetleri sektöründe, çıkışlar FTX iflasından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı ve 12,3 milyon dolar tutarında gerçekleşti. Bu gelişme, Blockchain hisse senedi piyasasındaki yatırımcılar arasında bir miktar temkinliliğe işaret ediyor.

Bu Hafta O 26 Altcoin İçin Önemli: Coin Satışı Olabilir!

Kripto varlık yatırım ürünleri ve ilgili sektörlerdeki son dalgalanmalar, kripto para piyasasını karakterize etmeye devam eden dalgalanma ve belirsizliği vurgulamaktadır. Belirli bölgelerdeki olumlu düzenleyici gelişmelere rağmen, yatırımcıların bu yatırımlarla ilgili riskleri dikkatle değerlendirmeleri ve potansiyel fırsatlar için piyasayı yakından izlemeleri önemini korumaktadır.

Yazının devamı için AVAX, TRON Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu 3 Coinden Aldı!

Category:
News