Türklerin Sepetindeki 5 Altcoin İçin Unlock Alarmı! İşte Tarihler

turklerin-sepetindeki-5-altcoin-icin-unlock-alarmi!-iste-tarihler
Türklerin Sepetindeki 5 Altcoin İçin Unlock Alarmı! İşte Tarihler

Altcoin unlock (kilit açma) olayları sık sık gerçekleşir. Birçok kez, token fiyatında geçici bir geri çekilme gözlemleyebiliriz. Yani, bu farkında olunması gereken bir şeydir.  Şimdi, hangi projelerin büyük token kilidi açma etkinliklerinin yaklaştığına bir göz atalım.

Kilidi açılacak ilk altcoin: ImmutableX (IMX)

ImmutableX (IMX) her zaman bu token kilidini açma listesinde yer alıyor gibi görünüyor. Bunun bir nedeni yüzde 47,73’ünün hala kilitli olmasıdır. Maksimum ve toplam arz 2 milyar token. Şu anda 1,04 milyar token dolaşımda. Piyasa değeri 646 milyon dolar ve mevcut IMX fiyatı 0,635284 dolardır. Dolaşımdaki arz bugün, 18 Haziran’da 2023’te değişecek ve 18 milyon IMX daha serbest bırakılacak. Bu %0,9 ya da 11 milyon dolar eder. ImmutableX tamamen NFT’ler ve Blockchain oyunlarıyla ilgilidir.

Sui (SUI) için 61 milyon altcoin piyasaya girecek

Sui (SUI) token kilidini 3 Temmuz’da açmayı planlıyor. Bu büyük bir kilit açma etkinliği olacak. 61 milyon SUI piyasaya çıkacak. Mevcut SUI fiyatı olan 0,751683 dolar ile bu 45,9 milyon dolardan az değildir. Maksimum ve toplam SUI arzı 10 milyar token’dır. Şu anda yalnızca 28 milyonu dolaşımdadır. Dolayısıyla, geçici bir fiyat düşüşü beklemek doğru olacaktır. SUI tokenlerinin yüzde 93,83’ü hala kilitli durumda. Sui şu anda 396 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. Sui bir layer-1 Blockchain’idir. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Aptos’la benzer şekilde, Move isimli programlama dilini kullanmakta.

Aptos (APT)

Token kilidi açma listemizdeki bir sonraki token kilidi açma etkinliği Aptos (APT). APT, 12 Temmuz’da 4,5 milyon tokenin kilidini açmak üzere. Bu, 6,56 dolarlık mevcut APT fiyatında toplam 29 milyon dolara eşittir. APT’nin sonsuz bir maksimum arzı ve toplam 1 milyar token arzı vardır. Şu anda 206 milyon APT dolaşımda bulunmaktadır. Mevcut piyasa değeri 1,3 milyar dolardır. Bununla birlikte, toplam arzın yüzde 83,37’si kilitli kalmaktadır.

Aptos, 2022’nin sonlarında piyasaya sürüldüğünde kaotik bir başlangıç gördü. Bununla birlikte, token bu yılın başlarında iyi bir performans sergiledi. Ocak ayında, ATH’sine 19,92 dolardan ulaştı. Aptos, 1. katman bir Blockchain’dir. Benzersiz özelliklerinden biri, ekibin Move programlama dilini kullanmasıdır. Bunu, Meta’nın artık feshedilmiş olan Diem projesinde geçirdikleri süre boyunca geliştirdiler. Ayrıca Aptos, DeFi projeleri ve aktif bir NFT alanı sunmaktadır.

Flow (FLOW) için 7.2 milyon açılacak

Bu token kilit açma listesindeki üçüncü token Flow’dur (FLOW). Bu tokenin kilidinin 16 Temmuz’da açılması planlanıyor. Bu tarihte, 7,2 milyon FLOW’un kilidi açılacak. Bu, 0,475704 dolarlık mevcut FLOW fiyatında 3,4 milyon dolar eşittir. Maksimum ve toplam arz 1,4 milyar FLOW’dur. Bunun 1 milyar FLOW’u halihazırda dolaşımda. Diğer yüzde 43,63’ü kilitli kalmaktadır. Piyasa değeri 492 milyon dolardır.

Flow aynı zamanda bir layer-1 Blockchain’dir. Düşük maliyetli işlemlere sahip hızlı, merkezi olmayan bir layer-1’dir. TPS (Saniye Başına İşlem Sayısı) 10.000’e ulaşmayı hedeflemektedir. NFA, NBA ve Ticketmaster gibi büyük markalar Flow’u zaten kullanıyor. Flow, Blockchain oyunları ve NFT alanlarında aktiftir.

Listedeki son coin: ApeCoin (APE)

ApeCoin (APE) token kilidinin 17 Temmuz’da bir kilit açma etkinliği için açılması bekleniyor. 15,6 milyon APE’nin kilidi açılacak ve bu da mevcut APE fiyatı olan 2,15 dolar üzerinden 33,5 milyon dolara denk geliyor. APE tokenlerinin R,93’ü hala kilitli durumda. Bu, maksimum ve toplam 1 milyar token arzının dışında. 368,5 milyon token halihazırda dolaşımda. APE’nin piyasa değeri 792 milyon dolardır. APE, BAYC’nin (Bored Ape Yacht Club) yerel tokenıdır. Lansman sırasında, BAYC ve MAYC (Mutant Ape Yacht Club) NFT sahipleri bir ApeCoin airdrop aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Türklerin Sepetindeki 5 Altcoin İçin Unlock Alarmı! İşte Tarihler

Category:
News