Kritik Gelişme: Binance Mahkemeden Onay Aldı!

kritik-gelisme:-binance-mahkemeden-onay-aldi!
Kritik Gelişme: Binance Mahkemeden Onay Aldı!

Binance, dava yargıcı Amy Berman Jackson’ın SEC anlaşmasını onaylamasının ardından ABD’deki faaliyetlerine devam etmeye hazırlanıyor.

Binance mahkemeden onay aldı: ABD operasyonlarına devam edecek

Lider borsa, ABD’de faaliyetine devam edeceği yeni bir onay aldı. Haber, dava yargıcı Amy Berman Jackson’ın 17 Haziran’da yapılan dosyada izin emri vermesinin ardından geldi. Bu anlaşma ile davalı Binance, Binance.US müşterilerinin tüm varlıklarını ülkelerine iade etmeyi kabul etti. Borsa bu öneriyi, davacının varlıklarını dondurmak için dilekçe verdiği Salı günü yapmıştı.

13 Haziran’da Yargıç Jackson, SEC’in Binance.US varlıklarının dondurulması için geçici bir yasaklama emri talebini reddetti. Bunun yerine, dava devam ederken borsanın çalışmaya devam etmesi için şartları belirlemeye çağırdı. O sırada Binance, Binance.US’a ait tüm varlıkların yalnızca ABD merkezli yan kuruluştaki yöneticilerin kontrolü altındaki yeni cüzdanlara aktarılmasını önermişti.

Anlaşmanın sınırlamaları

Yine de anlaşma, borsayı devam eden yasal mücadeleden tamamen kurtarmıyor. Rapora göre, dava planlandığı gibi devam edecek. Bu da anlaşmanın öncelikle yatırımcı korumasıyla sınırlı olduğu anlamına geliyor. Anlaşma aynı zamanda mahkemenin sektörü koruma niyetinde olduğunu gösterdi. 13 Haziran’da Yargıç Jackson “[Binance.US]’u tamamen kapatmanın yalnızca şirket için değil, genel olarak kripto para piyasaları için önemli sonuçlar doğuracağını” söyledi.

Anlaşma, sadece BinanceUS çalışanlarının BinanceUS borsasındaki müşteri fonlarına erişmesine izin veriyor. Şüpheye mahal vermemek için, Binance Global yetkililerinin soğuk ve sıcak cüzdanlar, donanım ve yazılımlar dahil tüm cüzdanların özel anahtarlarına erişmesine izin verilmeyecek.

Binance üstünlüğünü duyurdu

Bu arada, 17 Haziran’da Binance’in ABD’de faaliyet göstermeye devam etmesine izin verilmiştir. Böylece SEC’in BinanceUS varlıklarını dondurmak için 13 Haziran’daki başvurusunu geçersiz kaldı. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere lider borsa, yeni kararı memnuniyetle duyurdu:

SEC ile mevcut savaş hakkında bir güncelleme sağlamak istiyoruz. Mahkemenin, SEC’in hem gerçekler hem de yasalar tarafından açıkça gerekçelendirilmemiş olan platformumuzdaki varlıkların dondurulması ve geçici koruma kararına tabi tutulması talebini kabul etmediğini size bildirmekten memnuniyet duyuyoruz.

Binance İçin 3 Son Dakika Haberi: Yeni Dava Geliyor!

Arka plan

Kaçırmış olmanız ihtimaline karşı SEC, federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla 5 Haziran’da Binance ve BinanceUS’a dava açtı. Bu dava üç yıllık bir soruşturmanın ardından geldi. Benzer suçlamalar 6 Haziran’da Coinbase’e karşı da açılmıştı.

Gelişme, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun davasını etkilemiyor. CZ, kendisinin ve borsanın milyarlarca dolarlık yatırımcı varlıklarını karıştırdığını ve bunları sahibi olduğu üçüncü bir tarafa gönderdiğini saklayarak müşteri fonlarını yönlendirmekle suçlanıyor.

Bu Haber Bitcoin Fiyatını Düşürdü! Binance CEO'su Konuştu!

Bildirildiği üzere Binance ve CZ, SEC aleyhindeki davada en ünlü yasal temsilcilerden bazılarını işe aldı. Son gelişmelere bakıldığında, iyi bir iş çıkardıkları görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Kritik Gelişme: Binance Mahkemeden Onay Aldı!

Category:
News