Elon Musk Bu Altcoin’e Dolandırıcı Dedi! Fiyat Çöktü!

elon-musk-bu-altcoin’e-dolandirici-dedi!-fiyat-coktu!
Elon Musk Bu Altcoin’e Dolandırıcı Dedi! Fiyat Çöktü!

Bitcoin ve altcoin piyasasında Elon Musk etkisinin ne kadar önemli olduğu hepimizin malumu. Şimdi ise ilginç bir haber var. Buna göre Musk, bir altcoin için ilginç ifadeler kullanmış. Bakalım ayrıntılara.

Elon Musk altcoin’i hedef aldı

Haberin ayrıntıları gerçekten çok enteresan. Bir bot hesabının askıya alınması ile ilgili. Twitter’da “ExplainThisBob” adında bir bot hesap var. Üstelik bu hesap çok popüler. İşte Elon Musk bu hesabın askıya alınması ile ilgili bir duyuru yaptı. Duyurunun aslında bir nedeni var. Elon Musk hesabın bir kripto para dolandırıcılığını teşvik ettiğine dair iddiaların olduğunu belirtiyor. Ayrıca bu noktada endişeler ciddi boyutlara ulaşmış durumda. Musk sadece askıya alma duyurusunu yapmakla da kalmadı. Paylaşımlarda bir de uyarı var. Buna göre Musk BOB olarak ünlenen altcoin ile ilgili olarak da yatırımcıları ve kullanıcıları uyarıyor. Musk potansiyel bir dolandırıcılığın altını çiziyor.

SHIB Değil! Akıllı Para, Bu 3 Meme Coin İçin Aktı!

Şüpheler ciddi boyutlara ulaşınca Elon Musk da bu konuya kayıtsız kalamadı. Yaptığı açıklamada bunun kesinlikle bir kripto para dolandırıcılığı yapan hesaba benzediğine dikkat çekiyor. Diğer taraftan böyle bir durumun olmasının hesabın askıya alınmasını gerektirdiğini de belirtti. Musk’ın ilk açıklamasının yumuşak bir tonda olması gerçekten de dikkat çekiyor. Zira dolandırıcılık konusunda bu kadar yumuşak bir tonun olmasını kimse beklemez elbette. Ancak Musk’ın açıklamaları bu kadarla da kalmadı.

Sert bir tonda ikinci mesaj ve altcoin’de çöküş

Elon Musk’ın birinci mesajı uyarı niteliğinde iken ikinci mesaj giderek sert bir tona bürünüyor. İkinci mesajında Musk açık bir şekilde bot’un komik ve yardımseverlik odaklı bir kisveye bürünüp dolandırıcılığı teşvik etmesinin bir bedeli olacağını vurguluyor. Buna göre Musk kendilerine ne kadar ödeme yaptıklarının çok da önemli olmadığını belirtiyor. Musk’ın bu hesap ile zaman zaman etkileşime geçtiği biliniyor. Ayrıca her etkileşime geçme zamanında BOB tokeni de önemli artışlar görüyordu. Ancak şimdi durum biraz farklı bir çehreye bürünmüş durumda.

Web3, Meme ve Metaverse Coinler: Bu 15'i Fırladı!

Meme coin dalgasındaki tokenlerden biri olan BOB bu gelişmeden çok ciddi bir şekilde etkilendi. Kripto para birimi BOB Elon Musk’ın bu açıklamalarının ardından ciddi kayıplar yaşadı. Kriptokoin.com olarak baktığımızda meme coin yazıyı yazarken 1.83 oranında düşüş yaşamış durumda.  Kripto para birimi yazıyı yazarken 0.00002119 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Diğer taraftan piyasa değerinde de bir düşüş var. Buna göre tokenin piyasa değeri gelişmenin ardından 15 milyon dolar seviyesinin altına inmiş durumda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Elon Musk Bu Altcoin’e Dolandırıcı Dedi! Fiyat Çöktü!

Category:
News