Bu Altcoin Geliştiricileri Yüklüce Coin Alıyor! Peki Neden?

bu-altcoin-gelistiricileri-yukluce-coin-aliyor!-peki-neden?
Bu Altcoin Geliştiricileri Yüklüce Coin Alıyor! Peki Neden?

On-chain analiz platformu Lookonchain ve Nansen gibi platformlar, bugün bir tweet attı. Bugün erken saatlerde attığı bir tweet ile Arbitrum (ARB) için birikim eğilimleri hakkında yeni veriler paylaştı. Gönderiye göre, veriler kurumların aktif olarak altcoin biriktirdiğini gösteriyor. Bu kurumların biri de yazılım şirketi olan Arbitrum geliştiricisi Offchain Labs. İşte detaylar…

Altcoin geliştiricisi coin topluyor

Lookonchain, özellikle yazılım şirketi Offchain Labs’in geçtiğimiz hafta boyunca birden fazla adres üzerinden 7,22 milyon ARB satın aldığına dikkat çekti. Biriken ARB 7 milyon dolardan fazla değerdeydi ve Binance üzerinden satın alındı. Yatırımcıların, SEC’in ARB gibi son davalarında menkul kıymet olarak etiketlenmeyen daha küçük sermayeli altcoinlere yatırım yapmak isteyebileceklerini söylemek doğru olur. Bu arada CoinMarketCap, ARB’nin kurumsal yatırımcıların dikkatini çekmesine rağmen yeni haftaya kayıpla giren birçok kripto para biriminden biri olduğunu belirtti.

Şu anda, altcoin geçtiğimiz gün yüzde 0,15’lik hafif bir fiyat düşüşünün ardından yaklaşık 1 dolar değerindeydi. Sonuç olarak ARB, 24 saatin en düşük seviyesi olan 0,9847 dolardan ziyade günlük en yüksek seviyesi olan 1,01 dolara daha yakın işlem görüyordu. ARB’nin fiyat düşüşü, son yedi gün içinde hala yüzde 0,40 artış gösterdiği için kripto paranın haftalık performansını da kırmızıya sürükleyemedi.

Bu arada, ARB’nin 24 saatlik işlem hacmi geçtiğimiz gün boyunca yüzde 30’un üzerinde bir kayıp yaşadı ve basın saatine göre 128 milyon dolar civarında kaldı. Bu yılın Mart ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 11,80 dolara ulaşmasından bu yana, ARB’nin fiyatı yüzde 90’dan fazla düşerek mevcut 1 dolar seviyesinde işlem görmeye başladı.

Epik Tahminler Var: Bu 5 Altcoin 'Boğa Sinyali' Verdi!

Arbitrum işlemleri dikkat çekiyor

Diğer yandan geçtiğimiz hafta Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Andrew Kang’ın ARB işlemleri dikkat çekmişti. Kang, ARB satıp USDC satın aldı.  ARB’nin fiyatı bugünkü işlem seansının başlarında 9 günlük EMA çizgisinin üzerine çıkmıştı, ancak o zamandan beri basın zamanında teknik göstergenin altında işlem yapmak için geri çekildi. Altcoin’in fiyatı bugünkü günlük işlem seansını 9 günlük EMA çizgisinin üzerinde kapatırsa, takip eden 24-48 saat içinde bir sonraki önemli direnç seviyesini 1,0488 dolardan desteğe çevirmeye çalışacak.

Geliştirici kurumun piyasadan ARB satın alması, fiyatta yükseliş amacı olduğunu gösterebilir. Ancak herhangi bir kesinlik olmadığını belirtmekte fayda var. Zira Offchain Labs’in tam olarak neden satın alım yaptığı kesin değil.  

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bu Altcoin Geliştiricileri Yüklüce Coin Alıyor! Peki Neden?

Category:
News