Zirveye Gidecek Denilen 3 Yapay Zeka Coini

zirveye-gidecek-denilen-3-yapay-zeka-coini
Zirveye Gidecek Denilen 3 Yapay Zeka Coini

Kripto para dünyasında yapay zekan coini konusunun ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Şimdi zirve beklenen 3 yapay zeka coinine bakıyoruz. İşte liste.

3 yapay zeka coini

Yapay Zeka (AI) şu anda büyük bir anlatı. Yapay zeka aynı zamanda blockchaini alanına da büyük bir giriş yapıyor. Bu, bazı büyük kripto risk sermayedarları tarafından fark edilmedi. Bazıları ise erken aşama projelere atlıyorlar. Bazılarının henüz bir token’ı bile yok. Öyleyse, hangi yapay zeka coini grubunun zirve yapacağı ve girişim sermayecilerinin ilgisini çektiğine kriptokoin.com olarak bakalım.

Veri Analizi: Bu Yapay Zeka Coini Alanların Cepleri Doldu!

Öncelikler listemizin birinci sırasında yapay zeka coini Pinecone var. Pinecone, Andreessen Horowitz’in (a16z) radarına girdi. Seri B finansman turunda 100 milyon dolar topladılar. Bu, Pinecone’un değerini 750 milyon dolara yükseltti. 2021 yılında 10 milyon dolarlık bir tohum yatırımı almayı başardılar. Wing Venture Capital bu tohum turuna liderlik etti. Bunu 2022’de 28 milyon dolarlık bir Seri A turu izledi. Bu tura Menlo Ventures liderlik etti.Peki, yapay zeka coini Pinecone nasıl bir şey ki, risk sermayedarları onun üzerinde adeta takla atıyor? Mevcut yapay zeka anlatılarının çoğu üretken. Ancak Pinecone bu uygulamaların altında yatan altyapıyı sunuyor. Kısacası, yapay zekaya bilgiyi anlamanın ve uzun süreli hafızada tutmanın bir yolunu sunuyor. Örneğin, karmaşık görevlerle uğraşırken bu yararlı ve önemlidir.

Ayrıca, bir veritabanını ölçeklenebilir ve uygun maliyetli hale getiriyor. Sonuç olarak, binlerce yapay zeka ekibi halihazırda bu teknolojiyi kullanıyor. Yapay zeka coini Pinecone şimdiden 138 milyon dolar toplamayı başardı.  Dolayısıyla, yapay zeka altyapısı bölümünün de artık fon aldığını görmek ilginç. Örneğin, Magnetar Capital Nisan 2023’te Core Weave için 221 milyon dolar topladı. Ayrıca esnek bir bulut altyapısı da sunuyorlar. Bununla, LLM’leri yapay zeka için eğitebiliyorsunuz.

Numbers (NUM)

Binance Lab, Numbers Protocol’ün destekçilerinden biri. Buna göre ekip, fonlarının çoğunu 2021’de topladı. 15 turda 6,4 milyon dolar toplamayı başardılar. Öte yandan, Binance Labs zaten Ocak 2020’de Numbers’a yatırım yapmıştı. Görünüşe göre ekip, ilk fonlama turlarından bu yana vizyonunu değiştirdi. Şu anda, yapay zeka anlatısına çok daha fazla dahil olmuş durumdalar. Temel odak alanlarından biri sosyal medya ve sahte haberlerin yayılması. Ancak, örneğin, NFT’lerin doğrulanmasına da yardımcı oluyorlar. Dijital medyanın kimliğini doğrulamanın yanı sıra, sahiplik konusunu da ele alıyorlar. Sonuç olarak, Numbers protokolünün oldukça fazla kullanım alanı var:

  • 2020 ABD başkanlık seçimlerini kapsamak.
  • Ukrayna’da savaş suçu kanıtlarının kataloglanması ve korunması.
  • İçerik oluşturucuların çalışmalarından para kazanmalarına izin vermek.
  • Dijital varlıkların sahipliğini korumak.
  • Telif hakkı sorunlarını ele almak.
  • Telif haklarının adil bir şekilde dağıtılması.

Burada tartışılan üç proje arasında, halihazırda bir token’a sahip olan tek proje onlar. Yapay zeka coini NUM’un şu anki fiyatı 0,0372 dolar. Piyasa değeri 17 milyon dolar. Maksimum 1 milyar token arzı var. Dolaşımdaki arz 458 milyon token civarında. Örneğin KuCoin, Gate.io, MEXC veya Huobi’de mevcut. Bir DEX tercih ediyorsanız, Ethereum’daki PancakeSwap ve Uniswap V2 de bu tokenı sunmakta.

Gensyn

Gensyn ile a16z’ye geri döndük. Sadece birkaç gün önce 43 milyon dolarlık bir A Serisi finansman turuna öncülük ettiler. Yapay zeka coini Gensyn, yapay zeka platformları için bilgi işlem kaynakları sağlıyor. Ayrıca, talep üzerine ödeme seçeneklerine izin veriyor. Diğer taraftan aracılar olmadan çalışan bir sisteme sahip. Bu şekilde, protokol üzerinde paylaşılan tüm çalışmaların doğru bir şekilde tamamlandığını öğrenebilirsiniz. Yani, Gensyn makine öğrenimi anlatısını kapsıyor. Dünyanın hesaplama gücünü bir araya getiriyor. Bunu küresel bir süper kümede birleştiriyor. Herkes istediği zaman buna erişebilir. Sonuç olarak şunları sunuyor:

  • Uygun maliyetli bir eşler arası platform.
  • Hiper ölçeklenebilirlik. Dünyanın her yerindeki herhangi bir cihaz bağlanabiliyor.
  • İzinsiz bir platform.
Blockworks Kurucusu: Bu Yapay Zeka Coini Almayın!

Bu, hesaplama gücü için bir pazar yeri ile sonuçlanıyor. Yani, bu o kadar küçük bir seviyede olabilir ki, cep telefonlarını bile içerebilir. Bu şekilde, mevcut bilgi işlem gücü x10’dan x100’e kadar çıkabilir. Sonunda, tüm bunlar makine öğrenimine fayda sağlayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Zirveye Gidecek Denilen 3 Yapay Zeka Coini

Category:
News