Ünlü İsme Kripto Para Davası:  Binlerce Dolar Topladı!

unlu-isme-kripto-para-davasi:- binlerce-dolar-topladi!
Ünlü İsme Kripto Para Davası:  Binlerce Dolar Topladı!

MachiBigBrother, trader’ın on milyonlarca dolar değerinde kripto para çaldığını iddia ederek Haziran 2022’de yayınladığı bir soruşturma nedeniyle ZachXBT’ye dava açtı.  İşte detaylar…

ZachXBT’ye “karalama” suçlaması

Jeffrey Huang olarak da bilinen NFT traderı MachiBigBrother, bağımsız bir Blockchain dedektifi olan ZachXBT’ye, zincir üzerindeki hafiyenin geçen yıl Huang’ın on milyonlarca dolar değerinde kriptoyu zimmetine geçirdiğini iddia eden bir rapor yayınlamasının ardından dava açtı. Cuma günü Teksas Batı Bölgesi ABD Bölge Mahkemesinde açılan davada, ZachXBT’nin MachiBigBrother’ı karaladığı ve “ciddi itibar ve maddi zarara uğrattığı” iddia ediliyor.

Aile Ofisleri, Bu Kripto Paralara Yatırım Yapmayı Planlıyor!

MachiBigBrother’ın avukatı şikayet dilekçesinde, “[ZachXBT] suç teşkil eden davranışlara ilişkin kamuya açık iddiaların suçlanan kişi üzerinde yaratabileceği yıkıcı etkiyi dikkate almaksızın, hakaret içeren makalesini Medium.com’da yayınlamaya devam etmekle kalmadı, aynı zamanda makaleyi 300.000’den fazla Twitter takipçisine art niyetli bir şekilde duyurdu” dedi.

Bu kripto para olayı nereden çıktı?

Dava, ZachXBT’nin Haziran 2022’de blogunda ve Twitter’da yayınladığı ve MachiBigBrother’ın kripto piyasalarını manipüle ettiğini ve yazı yazıldığı sırada yaklaşık 38 milyon dolar değerinde 22.000 Ether’i zimmetine geçirdiğini iddia eden bir soruşturmaya atıfta bulunuyor. ZachXBT Cuma günü Twitter’da davaya yanıt verdi ve bunu “klasik bir David [ve] Goliath hikayesi” olarak nitelendirdi. ZachXBT, “Anladığım kadarıyla Machi[BigBrother] çok zengin,” diye tweet attı. “Ben değilim. Parasını beni susturmaya çalışmak için kullanıyor,” diye ekledi.

Kripto Para Portföyünüz İçin En İyi 5 Coin Bunlar!

Aynı Twitter başlığında, kripto dedektifi davayla mücadele etmenin 1 milyon dolardan fazlaya mal olabileceğinden yakındı. Takipçilerinden yasal masrafları için ayrılmış bir cüzdana kripto bağışında bulunmalarını istedi. “Bunun olmaması ve gerçeğin hayatta kalması için yardımınızı istiyorum” dedi. Cüzdan, yaklaşık 500.000 dolar değerinde kripto bağışı topladı.

ZachXBT kimdir?

Şikayet dilekçesinde mahkemenin ZachXBT’ye “fiili ve telafi edici zararların” yanı sıra mahkeme tarafından belirlenecek bir miktarda “örnek zararlar” ödemesi emri vermesi talep ediliyor. Ayrıca Jeffrey Huang’ın yaklaşan yasal savaş sırasında biriken yasal ücretlerinin de kendisine geri ödenmesi talep ediliyor. ZachXBT, merkezi olmayan finans ve Web3 alanlarını dolduran kötü aktörlerin kötülüklerini ortaya çıkardığı iddia edilen orijinal Blockchain veri analizlerini yayınladıktan sonra kripto topluluğunda öne çıktı. Araştırmaları, Twitter’da 400.000’den fazla kullanıcıyı takip etmesine yardımcı oldu ve Consensus Magazine’in En Etkili 2022 listesinde yer almasını sağladı.

Son Dakika: Bu Kripto Şirketine Acil Durdurma Emri!

Kendisini “zincir içi hafiye” olarak tanımlayan ZachXBT, araştırmalarının sonuçlarını sıklıkla Twitter başlıklarında ve Medium’daki blog yazılarında yayınlıyor. Dedektiflik çalışmaları gerçek dünyada tutuklamalara yol açtı ve sosyal medyada o kadar çok ilgi gördü ki, geçen Mart ayında kripto alanındaki kötü niyetli faaliyetleri araştırmak için topluluk taleplerini kabul etmeyi bırakmak zorunda kaldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Ünlü İsme Kripto Para Davası:  Binlerce Dolar Topladı!

Category:
News