Türklerin Yoğun Kullandığı Bu Kripto Para Borsası Hedefte!

turklerin-yogun-kullandigi-bu-kripto-para-borsasi-hedefte!
Türklerin Yoğun Kullandığı Bu Kripto Para Borsası Hedefte!

Kripto para dünyasında elbette kripto para borsalarının son derece önemli yeri var. Çünkü dijital varlıkları toplulukla buluşturuyorlar. Diğer taraftan kimi zaman atılan bazı hamleler bulunuyor. Buna göre hamleler müşterilere verilen sözlerle ilgili oluyor. Böylelikle borsalar önemli ölçüde üye kazanmış oluyorlar. Ancak son zamanlarda bir borsa ile ilgili şikayetler artmaya başladı. İşte detaylar.

Kripto para borsası ile ilgili şikayetler

Şikayetlerin ana merkezinde bir kampanya var. İlgili şikayetin merkezinde ise kripto para borsası OKX yer alıyor. Borsanın müşterilerinin iddiaları var. Buna göre müşteriler borsanın SUI kampanyasında ödüllerini alamadıklarını ifade ediyorlar. Bu durum kripto para topluluğunun tepkisinin giderek artmasına neden oluyor. SUI tokeni zaten kripto para topluluğu yakından takip ediyor. Aynı zaman Türk kripto para topluluğunca da tokenin bilinirliliği ortada. Bu durumun farkında olan OKX SUI ödüllü bir kampanyanın başlatıldığını Mayıs ayında duyurmuştu.

kripto para sikayetleri b 215

Kampanyanın detaylarına kriptokoin.com olarak baktığımızda borsa açılamasında 24 Nisan – 4 Mayıs tarihlerinde arkadaşlarını davet eden kullanıcılara yönelik SUI hediyesi söz konusuydu. Kampanya döneminin bitmesinin üzerinden neredeyse 1.5 ay geçmesine rağmen bazı kullanıcıların iddiaları var. Kullanıcılar gerekli şartları yerine getirdiklerini ifade ediyorlar. Ancak SUI hediyelerini alamadıklarını vurguluyorlar. Üstelik bu şikayetler son günlerde giderek artamaya da başladı. Üstelik ödüllerini alamayanlar arasında kripto para topluluğunca çok iyi tanınan fenomen isimler de yer alıyor.

Borsadan cevap ve tepkiler

Gelen tepkiler üzerine kripto para borsasından bir açıklama var. Borsa açıklamasında ödüllerin dağıtıldığını ifade ediyor. OKX ayrıca borsanın risk kontrolü gerçekleştirdiğine dikkat çekiyor. Buna göre bazı kullanıcıların token almaya uygun olmadığını belirtiyor. Bunun üzerine kripto para topluluğu tarafından atılan adımlar olayın tekrar gündemde kalmasını sağlıyor. Özellikle  @dd_finance isimli bir twitter kullanıcısının paylaşımları bu noktada dikkat çekiyor.

Bugün Bu 30 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

Twitter kullanıcısının bu paylaşımı sonrası birçok isim de bu olaya eklemelerde bulunuyor. Özellikle Tarık Eroğlu’nun bu noktadaki paylaşımları dikkat çekiyor.

Diğer taraftan OKX CEO’sunun konuyla ilgili olarak cevapları da var. Ona göre konu son derece açık. Ayrıca gerekli bilgiler de daha önceden zaten verilmişti. Diğer taraftan şimdiye kadar Türkçe olarak bir açıklama yapılmamış olması da tepkileri daha da artırıyor. Şimdi herkes kripto para borsası OKX’ten net bir açıklama bekliyor. Bu açıklama yapılırsa en azından topluluğun karşısına ikna edici bir cevap ile çıkılması söz konusu olacak. Diğer taraftan verilen sözler tutulmadı ise kullanıcıların nasıl bir karar vereceği de merak konusu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Türklerin Yoğun Kullandığı Bu Kripto Para Borsası Hedefte!

Category:
News