Sıcak Gelişme: O Kripto Para Platformu İşlemleri Tekrar Başlattı!

sicak-gelisme: o-kripto-para-platformu-islemleri-tekrar-baslatti!
Sıcak Gelişme: O Kripto Para Platformu İşlemleri Tekrar Başlattı!

Güney Kore’nin en büyük kripto para şirketi Delio, iki gün önce para çekme işlemlerini durdurmuş, piyasada panik havasına yol açmıştı. CEO Jeong Sang-ho, bugün işlemlere aşamalı olarak devam etme planlarını duyurdu.

Koreli kripto para şirketi Delio, kullanıcılarına nefes aldırdı

Güney Koreli yatırımcılar, Delio’dan bir gün önce başka bir şirket Haru-Invest’in işlemleri durdurma kararıyla yıkıldı. Bundan bir gün sonra Delio, Haru Invest’in neden olduğu krizi gerekçe göstererek platformunu para çekme işlemlerine kapattı. Kore’den iki gün içinde iki farklı askıya alma kararı geldi. Delio CEO’su Jeong Sang-ho, bugün herkesi rahatlatan bir duyuruda, para çekme işlemlerini kademeli olarak başlatacaklarını bildirdi.

Yine de, Sang-ho’nun açıklamaları, akıllarda soru işareti bırakmaya devam ediyor. CEO, para çekme işlemlerinin Haru Investment ve B&S’yi çevreleyen koşullara bağlı alacağını vurguladı. Bununla birlikte, Haru Invest’in iflasın içinde olduğunu belirtiyor. Belirsizliğe rağmen, yatırımcılara ortaya çıkan kayıpları telafi etme planlarının yürürlükte olduğu konusunda güvence veriyor. CEO’nun açıklamaları bugün yatırımcılarıyla yaptığı toplantıdan geldi:

Basın toplantısında Haru Invest’in iflas işlemlerini yürüttüğü ortaya çıktı

Yüksek getirili kripto para tasarruf ürünleri sunmasıyla tanınan Güney Koreli bir şirket olan Haru Invest, 13 Haziran’da tüm ofislerini boşaltmaya başladı. CEO’su Hyung-soo ‘Hugo’ Lee, bunun nedenini evden çalışmaya geçtiklerini söyleyerek açıkladı. Delio, üçüncü şahıslar tarafından ödenen sermaye artırımı gibi, mümkün olduğu kadar çok sermaye tazminatını garanti ettiğini iddia ediyor.

İki kripto para şirketine toplu dava açıldı

16 Haziran itibarıyla Güney Kore’nin yerel basınında çıkan haberlere göre, para çekme işlemlerini askıya alan iki şirkette toplu dava ile karşı karşıya. Raporlar, Delio’un 150, Haru’nun 400’den fazla yatırıcımcısının dava hazırlığında olduğunu gösterdi.

İki şirketinde dikkat çeken ortak özelliği, yüksek getiri vaat eden çeşitli yatırım programları. Haru Invest, yatırımcılarına ’lık maksimum getiri teklif ediyor. Diğer yandan Delio, yatırımcılarına  kazanç vaat ediyor.

FTX etkisi

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Haru Invest’in FTX borsasının iflasından olumsuz etkilendiğini öne sürüyor. OXT Research tarafından yapılan açıklamalara göre Haru Invest, geçmişte FTX borsasının kullanıcısıydı. Eğer raporlar doğruysa, bu durum Haru’nun halktan neredeyse bir yıl boyunca gizlediği anlamına gelecek.

Resmen Tamamlandı: FTX'ten Büyük Kripto Satışı!

14 Haziran haberlerinden önce Delio, yerel saatle 18:30’dan itibaren para çekme işlemlerini askıya alacağını duyurdu. Haru Invest’in para çekme işlemlerini durdurmasının ardından artan piyasa volatilitesi gerekçe gösterdi. Kriptokoin.com olarak ayrıntılara bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Sıcak Gelişme: O Kripto Para Platformu İşlemleri Tekrar Başlattı!

Category:
News