İşte Hafta Sonuna Yeşil Notla Hazırlanan Altcoin’ler!

iste-hafta-sonuna-yesil-notla-hazirlanan-altcoin’ler!
İşte Hafta Sonuna Yeşil Notla Hazırlanan Altcoin'ler!

Altcoin piyasasının toplam değeri geçen hafta önemli bir destek seviyesini yeniden test etti. Günün yükseliş ivmesi birlikte, piyasa değerine göre ilk 10 arasında yer alan altcoin’ler üstün toparlanma belirtileri gösteriyor.

Köklü altcoin’ler orta ve küçük hacimli kriptoları geride bıraktı

Altcoin piyasasının toplam değeri, son birkaç gün içinde kilit destek seviyesinden 497 milyar dolara sıçradı. O zamandan beri, grafikteki 9 günlük EMA çizgisine kadar tırmandı. TOTAL2, önümüzdeki 48 saat içinde bu EMA çizgisini aşamazsa, teknik analizler 497 milyar dolara geri dönebileceğini gösteriyor.

Öte yandan, bir sonraki ana direnç seviyesi olan 551 milyar doların üzerinde günlük bir mum kapatabilirse, önümüzdeki birkaç hafta içinde 602 milyar dolara tırmanmak için açık bir yolu olacak. 17 Haziran ile birlikte, piyasa geneli bu yönde hafif bir toparlanma kaydetti.

İşte toparlanma aşamasının öne çıkan kripto paraları

CoinMarketCap’e göre, Bitcoin hariç ilk 10 kriptoların tümü, gün içinde önemli fiyat artışları kaydetmeyi başardı. Altcoin lideri Ethereum (ETH), bu dönemde %4’ün üzerinde fiyat artışıyla öne çıkan kriptolardan biri oldu.

Sonuç olarak ETH, yazım sırasında yaklaşık 1,735 dolardan işlem görüyor. Bu da ETH’nin günlük en yüksek seviyesi olan 1.766,76 dolara çok yakın. Kriptonun fiyat artışı, haftalık performansını %0,47 ile tekrar yeşil bölgeye çevirmeyi başardı.

İşte Hafta Sonuna Yeşil Notla Hazırlanan Altcoin'ler!

Solana (SOL)

Solana, geçtiğimiz gün boyunca %5’ten fazla fiyat artışı kaydetti. Böylece dikkatleri üzerine çeken başka bir altcoin oldu. Haftalık performansı da geçen haftanın delist karalarına rağmen %6,71 ile kesinlikle yeşilde kaldı.

Cardano (ADA)

Cardano’nun fiyatı geçtiğimiz gün yaklaşık %3,7 artarak 0.266809 dolardan işlem görüyor. SOL’de olduğu gibi, ADA’nın haftalık performansı, son birkaç gün içinde SEC’in olumsuzluklarıyla karşılaşmasına rağmen tekrar yeşile döndü.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin ve ilk 10’a yeni göre Tron da fiyatlarında hafif artışlar gördü. DOGE’nin 24 saatlik işlem hacmi %3’ün üzerinde bir artışla 219 milyon dolar olarak gerçekleşti. Yaklaşık 9 milyar dolarlık piyasa değeri, DOGE’nin 8. en büyük kripto para olduğu anlamına geliyordu.

Diğer yandan TRX, yaklaşık 6 milyar dolarlık piyasa değeriyle çok da geride kalmıyor. Böylece piyasa değeri açısından 9. sıraya yerleşti. TRX şu anda gün içi %2,5 değer kazandığı 0.071270470459 dolardan işlem görüyor. Son ivme ile birlikte, haftalık kazancını %5’in üzerine taşıdı. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, günün piyasa toparlanması özellikle 5 Haziran haftası çöküşlerin geri alınmasına yardımcı oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için İşte Hafta Sonuna Yeşil Notla Hazırlanan Altcoin’ler!

Category:
News