Binance SEC Fırtınasının Ardından Bu Hamleyi Yapıyor

binance-sec-firtinasinin-ardindan-bu-hamleyi-yapiyor
Binance SEC Fırtınasının Ardından Bu Hamleyi Yapıyor

Kripto para alanında işe alımların ve işten çıkarmaların ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Binance bu noktada mihenk taşı. Malum, bir SEC fırtınasının ortasındayız. Peki, bu noktada borsa hangi adımları atıyor. Ayrıntılara bakalım.

Binance işten çıkarıyor mu?

Binance üst üste üç hafta boyunca işe alım kararları ve işten çıkarma söylentileriyle manşetlerdeydi. Halen öyle olmaya devam ediyor. İlk olarak, bir SEC soruşturması tarafından kuşatılan Binance, Mayıs ayı sonunda Richard Teng’i bölgesel piyasaların başına getirdi. Aynı zamanda, yaklaşan personel kesintilerine ilişkin haberleri de boşa çıkardı. Ardından, dünyanın en büyük kripto borsası OKX’ten Rachel Conlan’ı küresel pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı olarak işe aldı. Şimdi bu hafta Binance.US, işten çıkarmaların yakın olduğunu açıkladı. Ancak kaç kişiyi işten çıkarmayı beklediğini belirtmedi.

Binance'de Neler Oluyor? Bu Altcoin Aniden Çakıldı!

Reuters, Amerikan şirketinin planlarına aşina olan bir kaynağın 50 kişinin işten çıkarıldığını söylediğini bildirdi. Bu iddia şimdiye kadar yalanlamadı. Ayrıca Binance.US herhangi bir açıklama yapmadı. İşten çıkarmalar, Binance.US’yi yöneten şirketler olan BAM Management ve BAM Trading’e SEC tarafından dava açılmasının ardından geldi. Bu davaya cevaben Binance.US, George Canellos’u danışman olarak işe aldı.

Hamle ne anlama geliyor?

Canellos, uluslararası hukuk firması Milbank’ın ortağı. Ayrıca 2009-2014 yılları arasında SEC’in icra eş direktörü olarak görev yapmıştı. Bu süre zarfında, yatırımcıları konut ipoteğine dayalı menkul kıymetler konusunda yanılttıkları gerekçesiyle bir dizi büyük bankaya 570 milyon dolar cezanın kesildiği soruşturmalara katıldı. Milbank’ın web sitesine göre Canellos ayrıca SEC davalarında çok sayıda yöneticiyi ve şirketi temsil etti. Buna göre Binance.US’in aradığı değerli bir deneyim.

Binance Bu Altcoin Kürekle Boşaltılıyor
Binance Bu Altcoin Kürekle Boşaltılıyor

Hamleler sadece Binance.US ile sınırlı değil. Şirketin çöküşünden önce FTX Ventures’a başkanlık eden Amy Wu, kripto alanından uzaklaşıyor. Şimdi Menlo Ventures’da bir pozisyon aldı. Menlo Ventures, San Francisco Körfez Bölgesi’nde yer alıyor. Buna göre tüketici ürünleri, sağlık hizmetleri ve diğer alanlara odaklanan girişimlere yatırım yapıyor. Wu, firmanın New York ortağı olacak. FTX için çalışırken bulunduğu Bahamalar’dan şehre taşınacak. Artık blockchain’e yatırım yapmak Wu’nun işinin bir parçası olmaya devam edecek. Ancak, “aşırı hevesli yatırım” beklemek için bir neden bulunmuyor. Diğer taraftan kriptokoin.com olarak baktığımızda Menlo Ventures ortaklarından Shawn Carolan bir açıklama yapıyor. Buna göre, şirketin “kesinlikle” “kripto para spekülasyonu” ya da buna benzer bir şey yapmayacağını söyledi. Diğer taraftan bir kripto vergi yazılımı girişimi olan Taxbit, 80 çalışana ulaşan iş gücünün @’ını azalttığını duyurdu. Bu durumda şirketin 48 çalışanı var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Binance SEC Fırtınasının Ardından Bu Hamleyi Yapıyor

Category:
News