Binance, SEC Davasında Üstünlüğünü Duyurdu!

binance,-sec-davasinda-ustunlugunu-duyurdu!
Binance, SEC Davasında Üstünlüğünü Duyurdu!

Binance, geçtiğimiz dakikalarda Twitter’dan, mahkemenin SEC’in taleplerini reddetmesini “memnuniyetle” duyurdu. İkili dün Binance.US’in varlıklarına çalışanlar dışında kimsenin müdahale edememesini içeren bir anlaşma yapmıştı.

Binance, SEC’in iddiaları için kanıt sunamadığını söyledi

İkili Cuma günü geç saatlerde Binance.US’in varlıklarıyla ilgili iki taraflı anlaşma yaptı. 5 Haziran’da başlayan dava süreci, bu anlaşma ile birlikte Binance için “ölüm cezası” anlamına geliyordu. Sıcak gelişmede Binance.US, anlaşma ile ilgili güncelleme sağladı:

Mahkeme, SEC’in askıya alma talebini kabul etmedi

Resmi duyuruya göre, “SEC ile mevcut savaş hakkında bir güncelleme sağlamak istiyoruz. Mahkemenin, SEC’in hem gerçekler hem de yasalar tarafından açıkça gerekçelendirilmemiş olan platformumuzdaki varlıkların dondurulması ve geçici koruma kararına tabi tutulması talebini kabul etmediğini size bildirmekten memnuniyet duyuyoruz.

SEC, herhangi bir kanıt sunamadı

“Bunun yerine, SEC ile iş faaliyetlerimize devam etmek için Mahkeme kararıyla anlaşmaya varabildik. SEC tarafından müşteri varlıklarının kötüye kullanıldığına dair herhangi bir kanıt sunulmamıştır. Aslında, SEC avukatları bu hafta başlarında Mahkemede, Yargıç tarafından sorulduğunda, böyle bir şeyin meydana geldiğini gösteren hiçbir kanıtları olmadığını kabul ettiler.”

“Bu kavga işimize ve itibarımıza zarar verdi”

Tweet’in son kısmında, düzenleyici eylemin neden olduğu yıkım yer aldı. Binance.US, kendilerini mahkemede savunmaya devam edeceklerine dair güvence verdi:

SEC’in talebi, gerçeklerle desteklenmeyen iddialarda bulunsa bile, kripto endüstrisini herhangi bir şekilde öldürmeye yönelik devam eden girişimleriyle tutarlı olan işimizi etkili bir şekilde kapatabilirdi. Bu kavga işimize ve itibarımıza zarar verdi, ancak mücadeleci ruhumuza veya asılsız suçlamalara ve adalet sistemimize ait olmayan “icra yoluyla düzenleme” taktiklerine karşı kendimizi savunma kararlılığımıza zarar vermedi. Mahkemede kendimizi savunmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.

Binance ve SEC anlaşması

Binance.US ve SEC, Cuma günü geç saatlerde anlaşma yaptı. Buna göre, mahkeme emriyle anlaşma sağlanarak, Binance.US’un normal işlerine devam etmesine izin verildi. Özellikle, SEC’nin müşteri varlıklarının kötüye kullanımıyla ilgili herhangi bir kanıt sunmadığı belirtiliyor. Hatta SEC avukatları, mahkemde hakim tarafından sorulduğunda böyle bir şeyin meydana geldiğine dair hiçbir kanıt olmadığını kabul etti. Bu gelişme, BinanceUS’un itibarına zarar vermiş olsa da, şirket kendini haksız suçlamalara ve “düzenleyici etki ile düzenleme” taktiklerine karşı savunmaya devam edeceğini ifade ediyor.

Son Dakika: Binance'den Bu 24 Altcoin İçin Delist Kararı!

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere dava süreci 5 Haziran’da başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Binance, SEC Davasında Üstünlüğünü Duyurdu!

Category:
News