Ünlü Şirket, Bitcoin Değil! Bu Altcoin’i Dipten Topladı!

unlu-sirket,-bitcoin-degil!-bu-altcoin’i-dipten-topladi!
Ünlü Şirket, Bitcoin Değil! Bu Altcoin'i Dipten Topladı!

Asya merkezli finansal hizmetler şirketi HashKey Capital, fiyatlar düşerken Bitcoin yerine altcoin toplamayı tercih etti.

HashKey Capital, dip fiyattan Bitcoin yerine altcoin satın aldı

Bitcoin fiyatı dün akşam saat 20:00’e kadar 25.000 doların altında zaman geçirdi. İlerleyen saatlerde kazandığı ivme, bugün 25,695 dolara tırmanmasına yardımcı oldu. HashKey Capital, piyasa Bitcoin önderliğinde toparlanmaya başlamadan önce Binance’e gönderdiği 7.47 milyon USDT ile hazırlık yaptı.

On-chain analisti Ember Monitoring’in raporuna göre, bugün Binance’e gönderdiği USDT’nin tamamıyla Etheruem (ETH) satın almayı tercih etti. Şirketin ortalama satın alım fiyatı 1.643 dolardı. HashKey Capital daha öncede Bitcoin yerine ETH satın almayı tercih etmişti.

ETH fiyatı şu anda HashKey Capital’in ortalama satın alma fiyatı 1.643’ın bir miktar üzerinde işlem görüyor. Lider altcoin, FOMC toplantısının ardından %5 civarında düşüş gösterdi. HashKey Capital’in ETH yatırımı, piyasanın oldukça gergin olduğu bir dönemde geliyor.

ETH fiyatı Fed faiz kararına tepki gösteriyor

Fed’in faiz oranını sabit tutma kararı, ETH fiyatında keskin bir düşüşe yol açtı. Bireysel yatırımcılar umutlu olmaya devam etti, ancak balinalar ve ağ büyümesi toparlanma için zorluklar oluşturdu. Yatırımcılar arasındaki panik, balinaların davranışlarından da belliydi. Glassnode’dan gelen veriler, son aylarda 10.000’den fazla ETH tutan adreslerin sayısında önemli bir azalma olduğunu vurguladı.

Ancak bireysel yatırımcılar, fiyat düşüşünü indirimli satın alma fırsatı olarak algılayarak ilgi göstermeye devam ediyor. Bireysel yatırımcıların ilgisi, ETH’nin fiyatına geçici destek sunar. Bu da, ETH’nin çoğunluğunun hâlâ ETH sahiplerinin elinde olduğu düşünülürse, onları uzun vadede balina davranışlarına karşı savunmasız bırakıyor.

Ağ büyümesi düşüş gösteriyor

Ayrıca, son veriler, fiyatının yanı sıra Ethereum’un ağ büyümesinde de bir düşüş olduğunu gösterdi. Verilere göre yeni adreslerden gelen ilgi azalıyor. Ayrıca Ethereum’un hızı da düştü. Bu da ağda gerçekleşen ETH işlemlerinin sayısındaki önemli azalmanın bir göstergesiydi.

Bu faktörlere rağmen Coinglass’tan gelen veriler, son birkaç gün içinde ETH’ye karşı alınan long pozisyonların sayısında bir artış olduğunu ortaya koydu. Sonuç olarak yatırımcılar uzun vadede iyimser kalmaya devam ediyor.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, analistleri ETH için kısa vadede olumsuz bir görünüm sundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Ünlü Şirket, Bitcoin Değil! Bu Altcoin’i Dipten Topladı!

Category:
News