Son Dakika: Bu Kripto Şirketine Acil Durdurma Emri!

son-dakika:-bu-kripto-sirketine-acil-durdurma-emri!
Son Dakika: Bu Kripto Şirketine Acil Durdurma Emri!

Teksas Menkul Kıymetler Kurulu, kripto şirketi Plutus Financial’in (Abra) iflas ettiğini gizli tuttuğu gerekçesiyle işlemlerini acilen durdurmasını emretti.

Teksas’dan kripto şirketi Abra’ya acil durdurma kararı çıktı

ABD eyalet düzenleyicisine göre, Abra olarak bilinen kripto şirketi Plutus Financial, 31 Mart 2023’ten beri iflas ettiğini gizli tutuyordu. Düzenleyici bugün kripto kredi kuruluşuna acil bir durdurma çıkardı.

Düzenleyici ayrıca, Abra kurucusu William Barhydt’ı menkul kıymetler dolandırıcılığı ile suçluyor. Teksas düzenleyicisine göre Abra, “Maddi olarak yanıltıcı veya başka bir şekilde insanları aldatması muhtemel ifadeler içeren Teksas’taki Abra Earn’e yatırım tekliflerinde bulundu.”

Abra, William Barhydt tarafından 2014 yılında kuruldu. Şirket, bireysel ve kurumsal yatırımcılara kripto para ticareti, borç verme ve borç alma hizmetleri sunuyor. Şirketin menkul kıymetler dolandırıcılığı yaptığı iddia edilen ürünleri: Abra Earn ve Abra Boost.

Arka plan

Platform, 17 Mayıs itibarıyla ABD’deki Abra Earn ve Abra Boost yatırımcıları için toplu olarak yaklaşık 116,79 milyon dolarlık varlığı yönetti. Daha önce “Abra Earn’deki yatırım satışını Ekim 2022’de durduracağını” duyurmuştu. Ancak düzenleyici kurum şirketin bu planı uygulamadığına dikkat çekti. Ayrıca, Abra ve bağlı kuruluşları “ABD’deki akredite ve kurumsal yatırımcılara bir kripto para saklama hesabı olan Abra Boost’ta yatırım teklif etmeye ve satmaya başladı.”

Düzenleyici kurum, Barhydt ile yapılan bir röportaja ve diğer paylaşılan bilgilere dayanarak, Abra’nın Mart ayında iflas ettiği sonucuna vardı. Barhydt ayrıca bu düzenleyici sonuca itiraz etmedi.

Yarın Kripto Paralar İçin Büyük Gün: Düzenleme Masada!

Kripto şirketi, Binance’e sessizce para aktarıyordu

Plutus Financial’in Binance ile olan ilişkisi de dikkat çekti. Rapora göre şirket, Binance.com’a sessizce para aktarıyordu. Teksas düzenleyicisine göre, “Abra, Binance.com’a gizlice varlık aktarıyor. Şubat 2023 itibarıyla, Binance.com’da 118.581.732 dolar değerinde varlıklara sahipti.”

Abra ayrıca birkaç iflas eden kripto şirketiyle yakın ilişkideydi. Babel Finance’te 30 milyon doların altında varlığı sıkıştı. Ayrıca, Genesis’te 30 milyon dolar ve Three Arrows Capital’da 10 milyon dolar kaybetti. Bu şirketlerin tümü iflas veya tasfiye aşamasındadır.

Genesis İçin Yeni Plan: İflas Süreci Bitebilir!

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, kurucu William Barhydt, fiyat tahminleriyle gündeme gelen bir isimdi.

İflas eden Celsuis, altcoin satma planlarını duyurdu

2022’de iflas eden bir diğer kripto şirketi Celsuis, dün elindeki altcoin’leri BTC ve ETH’ye dönüştüreceğini duyurdu. Şirketin satmaya hazırlandığı kripto para birimleri ve miktarları:

 • Cardano (ADA): 103,065 adet
 • Celsius (CEL): 660,348 adet
 • Chainlink (LINK): 3,337,000 adet
 • Polygon (MATIC): 91,630 adet
 • Litecoin (LTC): 197,000 adet
 • Bitcoin Cash (BCH): 53,000 adet
 • Binance Coin (BNB): 19,000 adet
 • Solana (SOL): 145,000 adet
 • Uniswap (UNI): 864,000 adet
 • Aave (AAVE): 106,000 adet
 • Stellar (XLM): 47,851,000 adet
 • EOS: 3,119,000 adet
 • Polkadot (DOT): 1,832,000 adet

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Son Dakika: Bu Kripto Şirketine Acil Durdurma Emri!

Category:
News