Kritik Gelişme: Dev Borsadan Bu 3 Altcoin İçin Delist Kararı!

kritik-gelisme:-dev-borsadan-bu-3-altcoin-icin-delist-karari!
Kritik Gelişme Dev Borsadan Bu 3 Altcoin İçin Delist Kararı!

Kripto para dünyasında şok gelişmeler ardı ardına geliyor. Son gelişme 3 altcoin ile ilgili. Dev bir borsadan delist haberi var. Ayrıntılara bakalım.

Bakkt’tan 3 altcoin için delist kararı

Kripto para dünyasını yakından takip edenler geçtiğimiz haftalardaki gelişmeleri iyi biliyorlar. Hatırlayacağımız üzere SEC geçtiğimiz haftalarda iki kripto para borsasına dava açmıştı. Buna göre kriptokoin.com olarak yer verdiğimiz üzere bu borsalar Binance ve Coinbase idi. Bu haber kripto para dünyasında şok etkisi yaratmıştı. Şimdi ise yeni bir gelişme yine bir şok etkisi yaratmış gibi. Bu şok etkisi bu defa kripto para platformu Bakkt’tan geldi. Bakkt yaptığı açıklamada Solana, Cardano ve Polygon‘u delist ettiğini açıkladı.

bakkt borsasinda heyecanlandiran 1200x720 1

Bakkt’ın hamlesinin SEC’in yaklaşımı ile yakından bir ilgisi bulunuyor. Hatırlanacağı üzere SEC bazı altcoin grupları için menkul kıymet olduklarına vurgu yapmıştı. Bu dijital varlıklar içerisinde önce gelen altcoinler yer alıyordu. Cardano (ADA), Solana (SOL), Filecoin (FIL) ve Polygon (MATIC) bu listedeydiler. Popüler altcoinlerin bu listede yer almasının ardından Robinhood adım atmıştı. Buna göre Robinhood ADA, SOL ve MATIC’i delist ettiğini açıklamıştı. Bakkt’ın hamlesinin Robinhood’dan hemen sonra gelmesi dikkat çekiyor.

Düzenleyici endişeler

Bakkt’ın, piyasa değerine göre en büyük üç kripto para birimi olan Solana, Cardano ve Polygon‘u delist etmesinin elbette bir nedeni var. Açıkçası kimse SEC ile karşı karşıya gelmek istemiyor. Çünkü yasal düzenleyici kurum ile karşı karşıya gelmenin elbette bir bedeli bulunuyor. Zaten Bakkt’ın da delist gerekçesi belirsiz denetim şeklinde. SEC bu 3 altcoin için menkul kıymet vurgusu yapınca ortaya Bakkt’ın yaklaşımının geçerli olup olmayacağı çıkıyor. Görünen o ki, Bakkt kendine göre haklı bir gerekçe bulmuş gibi. Bakkt son delist ettiği kripto paralardan sonra şu anda sekiz token hizmeti sunuyor.

bakkt kriptokoin com

Bakkt’ın özellikle bu yıl Mayıs ayında 36 altcoin içinden 25’ini delist ettiğini belirtelim. Diğer taraftan buna şimdi de 3 token daha eklendi. Yasal mevzuata uygunluk gerekçesi elbette önemli. Ancak bu tür delist haberlerinin kripto para piyasasına elbette bir yansıması olacak. İlgili kripto para birimleri için bir düşüş dalgası zaten söz konusu olmuştu. Şimdi bu yeni gelişmelerin fiyatı daha da aşağıya çekme ihtimali var. Bu durum ister istemez bir endişe kaynağı elbette. Diğer taraftan sektörün önde gelen isimleri yasal netliğin oluşma ihtimaline de bakıyorlar. Buna göre bu tür hamleler kripto para piyasasının önünü daha fazla açacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Kritik Gelişme: Dev Borsadan Bu 3 Altcoin İçin Delist Kararı!

Category:
News