Kritik Düşüşleri Bilen Analistten Bitcoin, XRP ve LTC Tahmini!

kritik-dususleri-bilen-analistten-bitcoin,-xrp-ve-ltc-tahmini!
Kritik Düşüşleri Bilen Analistten Bitcoin, XRP ve LTC Tahmini!

Piyasa çöküşlerini önceden haber veren kripto analisti DonAlt, son düzeltmenin ardından Bitcoin, XRP ve LTC tahminlerini güncelliyor.

DonAlt, Bitcoin satın alacağı seviyeyi açıkladı

Popüler kripto analisti, Kasım 2022’de FTX’in iflas ettiği dönemde 16.000 dolardan BTC satın almıştı. Daha sonra 25.000 dolardan ilk karlı alımını gerçekleştirmişti. DonAlt’ın diğer isabetli fiyat tahminlerine bu yazıdan göz atabilirsiniz.

Güncel analizlerde, Bitcoin satın almak için 27.000 doları beklediğini söylüyor. Bu seviyede altcoin satın almak için yeni fırsatları da değerlendireceğini paylaştı. Kripto analisti, “Bitcoin’in 27.500 doların üzerinde işlem yaptığını gösterirseniz, tekrar işlem yapmaya hazırım. Tekrar altcoin alacağım” diyor. Açıklamaları dün Youtube kanalında yaptığı canlı yayın esnasında geldi.

XRP ve LTC tahminleri

DonAlt ayrıca, XRP fiyatının sıradaki seviyelerinin birkaç faktöre bağlı olacağını söylüyor. Bunlardan biri, Bitcoin’in son düşüşün ardından gösterdiği fiyat hareketleri olacak. Analiste göre SEC ve Ripple davasından gelen gelişmeler veya nihai bir kararda XRP üzerinde etkili olacak. DonAlt, bu noktada XRP hakkında şunları söylüyor:

XRP davayı kazansa bile, Bitcoin tıpkı bir uçurumun kenarındaysa, XRP mumunun temelde böyle görünmesi için iyi bir şans var. Mevcut direnç seviyesinin 0,55 doların üzerine çıkarak aynı direncin altına düşmeden bir miktar dalgalanabilir. Eğer Bitcoin düşerse, o zaman yükselme şansı iki katına çıkacak.

Son olarak Litecoin’e bakan analist, LTC fiyatının bir süre daha dalgalanacağını tahmin etti:

Litecoin’de pozisyon almıyorum. Fakat, bu tür çalkantılı zamanlarda neredeyse tüm diğer kripto paralardan daha iyi performans gösteriyor. Ancak halving döngüsüne çok kısa bir süre kaldı. Bu yüzden şu anda biraz süre beklemeyi tercih ediyoruö.

Litecoin yatırımcıları, bu tarihe dikkat

Litecoin, 2011’deki başlangıcından bu yana iki halving olayı gördü. 2 Ağustos 2023’te üçüncü halving’ini yaşayacak.

Bunun öncesinde, 14 Haziran 2023 itibarıyla, 25 milyon işlemi işlemeyi başardı. Ancak, LTC’nin fiyat hareketi etkilenmediği için bu yatırımcılar için pek iyi bir haber getirmedi.

Yazma sırasında, LTC boğaları da görünürde yoktu. Altcoin, gün içindeki açılış fiyatından bu yana nistepen yatay hareket ediyor. Düşüş eğilimine ek olarak, LTC’nin Vadeli İşlemler Açık Faizi 9 Haziran’dan bu yana önemli bir düşüşe tanık oldu. Düşen bir açık faiz, piyasada yeni para bulunmadığını gösterdiği için düşüş sinyali olarak alınabilir.

Kritik Düşüşleri Bilen Analistten Bitcoin, XRP ve LTC Tahmini!

Ek olarak, LTC’nin long/short oranı da long pozisyonlara göre short pozisyonları tercih etti. Son günlerde, LTC’nin long/short oranı, R,29 kısa vadeli ve G,71 uzun vadeli sahiplerle 0,9124 olarak gerçekleşti. Daha short pozisyonların daha long pozisyonlara hakim olması da altcoin için harika bir işaret değildi.

On-chain veriler LTC hakkında neler söylüyor?

Santiment’ten alınan veriler de, LTC’nin metriklerinin en iyi durumda olmadığını gösteriyor. Toplam yatırımcı sayısı 8,67 milyon gibi yüksek bir seviyede olmasına rağmen, LTC’nin ağırlıklı hissiyatı ters yönde hareket etti. 14 Haziran itibariyle, LTC’nin ağırlıklı hissiyatı -1,996 seviyesinde. Bu da piyasanın ve yatırımcıların olumlu bir bakış açısına sahip olmadığının güçlü bir göstergesi.

Ancak Litecoin tarafından Twitter’da yayınlanan bir güncelleme altcoin lehine oynayabilir. 13 Haziran’da yayınlanan tweet’e göre, SEC Başkanı Gary Gensler’in LTC’nin menkul kıymet olmadığını belirttiği bir video ortaya çıktı. Kripto para birimlerinin konumu ile devam eden kargaşa göz önüne alındığında, LTC yalnızca seyirci olabilir.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Litecoin, geçen haftanın Binance ve Coinbase davaları kapsamında menkul kıymet olarak ilan edilen altcoin’lerden biriydi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Kritik Düşüşleri Bilen Analistten Bitcoin, XRP ve LTC Tahmini!

Category:
News