Fransa MB Başkanı Kripto Para Hakkında Konuştu!

fransa-mb-baskani-kripto-para-hakkinda-konustu!
fransa 1200x851 1

Banque de France başkanı François Villeroy de Galhau, bugün katıldığı bir teknoloji etkinliğinde kripto sektörü hakkında fikirlerini belirtti. Konferansta kürsüye çıkan Merkez Bankası başkanı, kripto şirketlerini regüle etmek için uluslararası işbirliği çağrısı yaptı.

Tüzel kişilik ünvanı taşıyan şirketleri denetlemek için tek ülkenin yeterli olmadığını vurguladı. Fransız yetkili, Avrupa Birliği’nin kripto regülasyonu konusunda ABD’den daha önde olduğuna inanıyor. François Villeroy de Galhau, AB ile övünmesine rağmen MiCA’nın yeni bir versiyonuna olan ithiyacı dile getirdi.

Fransa MB Başkanı François Villeroy de Galhau

Çok uluslu şirketler bir şekilde kripto para düzenlemesinden kaçabilir. MiCA 2 ile birlikte bu durumun önüne geçmeliyiz.

MiCA Yasası Parlamento Onayından Geçti!

Avrupa Birliği’nin üzerinde uzun süredir çalıştığı kripto regülasyon yasası resmileşti. Nisan ayında parlamentodan geçen MiCA yasası haftalar önce resmi gazetede yayına geçti. Söz konusu düzenlemeler 2024 ve 2025 yıllarında parça parça devreye girecek. AB’nin kripto para düzenlemesinde gelirden daha çok kimlik doğrulaması ve suç kaygısı öne çıktı.

Yazının devamı için Fransa MB Başkanı Kripto Para Hakkında Konuştu!

Category:
News