Devasa Balina Birikimi Gören İlk 3 Altcoin! Neden Alıyorlar?

devasa-balina-birikimi-goren-ilk-3-altcoin!-neden-aliyorlar?
Devasa Balina Birikimi Gören İlk 3 Altcoin! Neden Alıyorlar?

Zor birkaç gün geçirdik. SEC’in Binance ve Coinbase’e karşı açtığı dava korkuya neden oldu. Ve kripto fiyatları bu habere tepki gösterdi. Hepimiz bunun nasıl sonuçlanacağını görmek için bekliyoruz. Ancak, bildiğiniz gibi, gösteri devam etmeli. Piyasa her zamanki gibi meşgul. Ve kripto balinaları başı çekiyor. Bu balinalar fırsatları kollar ve doğru zamanda dalışa geçerler. Kripto uzmanı Lawrence Mike Woriji, balinaların ilgilendiği 3 altcoin projesini ve nedenlerini paylaşıyor.

Balinaların listesindeki ilk altcoin: Arbitrum (ARB)

Arbitrum token’ın lansmanı bu yıl kriptoda yaşanan en gösterişli olaylardan biriydi. Neredeyse herkes ARB’nin piyasaya sürülmesini dört gözle bekliyordu. Ne yazık ki, token sahipleri ile Arbitrum Vakfı arasında bir çatışma yaşandı. Dolayısıyla, ekosistemde söylentiler ve satışlar hakim oldu. Tüm bu çılgınlığın ortasında, Lookonchain, yaşanan drama rağmen ARB satın alan dört balina tespit etti. Son birkaç hafta, hatta ay boyunca bu balinalar meşgul kaldı.

Balinalardan birinin yaklaşık 1,51 milyon ARB satın aldığını bildiridi. Bir diğerinin ise 2,3 milyon ARB tokeninden oluşan bir portföyü var. Bu balinaların biriktirme stratejisi fark edilmeyecek gibi değil. Peki, bu balinalar arb ile neden ilgileniyor?

Arbitrum, istikrar açısından şu anda muhtemelen en iyi L2. StarkNet hala alfa aşamasında ve hatalı. Ayrıca, Arbitrum lider altcoin Ethereum için çok fazla ücret üretimine katkı yapıyor. Ayrıca, USDC’nin Arbitrum’da kullanılabilirliği de bir etken. Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere, Circle kısa süre önce USDC’nin Arbitrum’da yerel olarak desteklendiğini duyurdu. Böylece geliştiriciler ve kullanıcıları köprü kurmaya gerek kalmadan stablecoin’e erişme imkanı elde etti. Böylece işletmelerin, Circle Hesabı ve Circle API’lerini kullanarak daha hızlı ödeme sürelerinin keyfini çıkarıyor.

12 Haziran 2023 itibarıyla Arbitrum, 2 milyar doların üzerinde çarpıcı bir Toplam Kilitlenmiş Değere (TVL) sahip. Bu, güçlü dijital varlık likiditesini ve sağlam geliştirici ekosistemini gösteriyor. İşletmelerin müşteri tabanlarını artırma imkanları var. Ve Arbitrum USDC ile bağlantı kurarak kripto para sermaye piyasalarına erişim sağlıyor.

Arbitrum, Ethereum için bir katman 2 ölçeklendirme çözümü. Dapps için işlem hacmini ölçeklendirmek için Optimistic Rollup teknolojisini kullanıyor. Aynı zamanda Ethereum Blockchain’in güvenliğini de sağlıyor. Bu arada, Arbitrum kısa süre önce bir yazılım hatası nedeniyle bir duraklama yaşadı. Ancak platform sorunları hızla düzeltti ve faaliyetlerine devam etti. ARB şu anda 0,9151 dolardan işlem görüyor.

İkinci sırada Ordinals (ORDI) var

Anlatılar, stratejinizi planlamanın en iyi yollarından biridir. BRC-20 tokenleri de şu anda kriptoda trend olan anlatılardan biri. Bu yüzden balinaların BRC-20 tokenlarını biriktirmesi mantıklı. Dolayısıyla, Ordinals (ORDI) satın almaya değecek BRC-20 tokenlarından biri. Bir OG olmasının yanı sıra, Ordinals iyi bir ekosisteme sahip. Ordinals, kullanıcıların imajlarını bir satoshi üzerine yazmalarını kolaylaştırıyor.

Temel karmaşık prosedürlerle uğraşmak zorunda değilsiniz. Buna kendi node’unuzun bakımı da dahil. Ve yazının doğru satoshi üzerinde olduğundan emin olmak lazım. Ordinals sizin için bunu yapıyor. SEC gerçekten de kripto para birimleri için geliyor. Ancak bu gerçekleşirse Bitcoin ve çevresindeki faaliyetlerin artacaktır. ORDI bir emtia ve menkul kıymet olarak nitelendiriliyor. Yani token için iyi bir görünümü var.

Balinaların ORDI’de yükselişe geçmesinin birçok nedeni var:

  • Tokenomik Bitcoin’e benzer. Toplam 21 milyon ORDI arzı var. Ve tüm tokenlar halihazırda dolaşımda. Token’ın bu yılın Mart ayında piyasaya sürüldüğü düşünüldüğünde bu etkileyici bir durum.
  • Proje aktif bir topluluğa sahip. Bu da ilginin yüksek olduğu anlamına geliyor.
  • Her bir ORDI 1 satoshi ile destekleniyor.
  • Ordinals Bitcoin anlatısını değiştirdi. Yani artık Bitcoin’i nakit olarak kullanma imkanınız var. Şu anda ORDI 5,51 dolardan işlem görüyor.

Balina radarına giren son altcoin Sui Network (SUI)

SUI topluluğa yabancı değil. Token’ın piyasaya sürülmesi toplulukta büyük heyecan yarattı. Ancak, geçen ay itibariyle bu heyecanın bir kısmı söndü. Hatta, SUI bitmiş gibi görünüyordu.

Ancak, balinalar SUI’de yükselişe geçiyor. Ve bunun için bazı sebepleri var.

  • Sui’nin özel bir durumu var. Sosyal ilgi ve işlem hacmi açısından Aptos’u geride bıraktı.
  • İkinci olarak, bir airdrop olasılığı da var. Kripto adamlarının airdrop’ları ne kadar sevdiğini bilirsiniz. Ancak, şu anda hiçbir şey doğrulanmadı. Ama bu olasılık var.
  • Altcoin projesi kısa süre önce Bull Racing ile bir ortaklık imzaladı. Bu ortaklık SUI’yi Red Bull’un resmi Blockchain ortağı yapıyor.

SUI’ye hâlâ çok fazla ilgi var. Bu da token için bir avantaj. Bu makale itibariyle SUI 0,6310 dolardan işlem görüyor.

Makaledeki görüşler ve tavsiyeler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Devasa Balina Birikimi Gören İlk 3 Altcoin! Neden Alıyorlar?

Category:
News