Bitcoin, SHIB, ETH İçin En Gerçekçi Tahminler: Ne Geliyor?

bitcoin,-shib,-eth-icin-en-gercekci-tahminler:-ne-geliyor?
Bitcoin, SHIB, ETH İçin En Gerçekçi Tahminler: Ne Geliyor?

Kripto uzmanı Dominic Basulto, Bitcoin (BTC)’nin 100 bin dolara ulaşıp ulaşamayacağını değerlendiriyor. Uzman ayrıca, Ethereum için 50 bin dolarlık tahminlerin gerçekçiliğini inceliyor. Bu arada, kripto topluluğu SHIB için Hazira sonuna kadar ciddi bir artış bekliyor. Bir kripto analisti ise ETH/BTC paritesinde çöküş ögörüyor.

Bitcoin 100.000 dolara ulaşabilir mi?

Bitcoin hala Kasım 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.789 dolara yakın değil. Bununla birlikte, giderek artan sayıda analist, hala BTC’nin 2024 yılında 100.000 dolar seviyesini aşacağını söylüyor. Bu fiyat yörüngesi kulağa uçuk gelse de, bunun gerçekleşmesi için üç ikna edici nedenler var.

Bitcoin’le ilgili temel argüman, “dijital altın” işlevi görmesi ve özellikle değişken ekonomik koşullarda iyi bir değer saklama aracı olması. Gerçekten de Bitcoin ile altın arasındaki korelasyon 2023 yılında arttı. Büyülü 100.000 dolar fiyat seviyesine giden başka bir yol daha var. Bu da kurumsal benimseme etrafında uzun vadeli büyüme hikayesini içeriyor. Sonuçta Bitcoin bir değer deposundan çok daha fazlası. Aynı zamanda bir ödeme şekli ve ABD doları da dahil olmak üzere modern finansal sistemin çeşitli yapı taşlarının potansiyel ikamesi. Son olarak, halving olarak bilinen bir teknik olay var. Bu olay her dört yılda bir gerçekleşir ve Bitcoin topluluğu merakla bekler.

Bitcoin

Dolayısıyla, Bitcoin fiyatının 100.000 dolara ulaşmak için izleyebileceği çeşitli yollar var. Özellikle mevcut makroekonomik ortam göz önüne alındığında, fiyat hedefi kulağa saçma gelse de, potansiyel kesinlikle var. Elbette, her an Bitcoin’i düzenlemek için harekete geçebilecek olan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) gibi joker faktörler de var. Ayrıca, sadece faiz oranlarını artırarak Bitcoin’in fiyatına darbe vurma becerisini gösteren Federal Reserve’i de unutmamak gerekiyor. Bununla birlikte, Bitcoin’de hem kısa hem de uzun vadede yükselişi sürdürüyorum. Kesinlikle değişken bir dijital varlık olsa da, yaklaşık on yıl öncesine dayanan uzun bir piyasa yenen performans geçmişine sahip. Benim bakış açıma göre, artık Bitcoin’in 100.000 dolarlık bir fiyata ulaşıp ulaşmayacağı değil, ne zaman ulaşacağı önemli.

Ethereum 50.000 dolara ulaşabilir mi?

Ethereum’un bu yılki performansı göz önüne alındığında, bazı yatırımcılar şimdi yeniden kalibrasyon yapıyor. Ayrıca, token için daha agresif fiyat hedefleri koyuyor. Son olarak, New York merkezli yatırım şirketi VanEck, 2030 yılına kadar Ethereum için 50.000 dolarlık baş döndürücü bir fiyat hedefi ortaya koydu. Ethereum’un mevcut fiyatı göz önüne alındığında, bu 25 kattan fazla bir getiri anlamına geliyor. Peki bu ne kadar gerçekçi?

VanEck Ethereum için büyüme varsayımlarında çok agresif. Örneğin, VanEck şu anda boğa senaryosunda “metaverse, sosyal ve oyun” kategorisi için gelirin 50 kat artacağını öngörüyor. Metaverse yatırım tezinin son 18 ayda tamamen çöktüğü göz önüne alındığında, bu kategoride büyük bir büyümeye güvenmek hatalı görünüyor. Ayrıca, Katman 1 rakiplerinin hakimiyetini kırma potansiyelini hesaba katmamak bana dar görüşlü geliyor. Dahası, düzenleme riskini de akılda tutmak önemli. SEC, Ethereum’un bir menkul kıymet olduğuna karar verirse, bu Ethereum’un iş modeli için büyük bir risk oluşturacaktır.

Bitcoin

Basitçe söylemek gerekirse, 50.000 dolarlık bir fiyat tahmini çok agresif. Unutmayın: Ethereum için tüm zamanların en yüksek fiyatı 5.000 doların altında. Ayrıca, Ethereum bu yıl 2.000 doları geçme konusunda gerçek bir zayıflık gösterdi. Bununla birlikte, Ethereum’da hem kısa vadede hem de uzun vadede hala yükseliş eğilimindeyim. Ethereum, Blockchain dünyasının her sektörüne maruz kalan oldukça çeşitlendirilmiş bir kripto. Ancak Ethereum ile ilgili beklentilerimi mümkün olduğunca gerçekçi tutmak için yeniden ayarlıyorum.

SHIB Haziran’ı d kazançla tamamlamaya hazırlanıyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Shiba Inu (SHIB) 6 Mayıs’ta 0,00001 dolarlık psikolojik desteğin altına düştü. Varlık o zamandan beri 0,00001 dolar seviyesini geri alamadı. Bununla birlikte, CoinMarketCap kripto topluluğu, SHIB’nin Haziran ayını 0,00001112 dolar ile bitireceğini tahmin ediyor. Bu da mevcut değerinden% 64’lük bir kazanç sağlayabileceğini gösteriyor.

Bitcoin

Shiba Inu’nun 6 Mayıs’ta 0,000010 doların altına düşmesinden bu yana daha düşük en yüksek ve en düşük seviyeleri kaydetmeye devam ettiğini belirtmek gerekiyor. SHIB, 0,000010 doların altına düştükten bir haftadan kısa bir süre sonra, 12 Mayıs’ta 0,000009 dolar seviyesini kaybetti. Altcoin, SEC kaynaklı son piyasa çöküşüne kadar 0,000008 doların üzerinde kaldı.

Piyasadaki son türbülans SHIB iki psikolojik destek seviyesinin altına düşürdü: 0,000008 dolar ve 0,000007 dolar. Şu anki fiyatı 0,00000678 dolar olan SHIB, çok sevilen 0,000010 dolar bölgesinden çok uzakta. Bununla birlikte, CMC’deki bu tahminler Shiba Inu’nun bir kez daha bölgenin üzerinde yükseleceğini gösteriyor.

Bitcoin (BTC)ye karşı olası bir Ethereum (ETH) çöküşü

Yaygın olarak takip edilen kripto analisti Benjamin Cowen, altcoin piyasaları zayıflık belirtileri göstermeye devam ederken Bitcoin’e karşı olası bir Ethereum çöküşü konusunda uyarıyor. Analist, ETH/BTC paritesinin şu anki değeri olan 0,066 BTC’den E’ten fazla düşeceğini öngörüyor. Böylece, Ethereum’un 1.650 dolar değerine gerileyeceğini tahmin ediyor. Cowen’a göre ETH/BTC paritesi, derin bir geri çekilmeye tanık olacak. Ancak, bu yılın ilerleyen dönemlerinde bir toparlanma rallisi mümkün. Bu bağlamda analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Anladığım kadarıyla, ETH/BTC paritesinde gördüğümüz tek şey, en azından kısa vadede, bir dizi düşük tepe noktası…Burada, belki de yükseliş eğiliminin daha olası olduğunu düşünmenin zamanının aşağıda bir yerde (0,036 BTC seviyesinde) olduğuna dair bir unsur var. Ve belki de burada bir tür toparlanma hakkında spekülasyon yapmaya başlayabiliriz.

Kaynak: Benjamin Cowen

Cowen ayrıca, düzeltici hareketi tamamlayana kadar ETH/BTC için herhangi bir ralli şansı görmüyor. Ancak yine de ETH/BTC paritesinin bir osilatör olduğunu belirtiyor. Buraya (0,019 BTC seviyesine) geri dönmesi gerektiğini düşünüyor. Analist, ne olursa olsun, paritenin nihai yörüngesini anlamadan önce kısa vadede muhtemelen geri gelmesini bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bitcoin, SHIB, ETH İçin En Gerçekçi Tahminler: Ne Geliyor?

Category:
News