Balinalar Bu 2 Altcoin İçin Düşüşte! ‘Selloff Olabilir’

balinalar-bu-2-altcoin-icin-dususte!-‘selloff-olabilir’
Balinalar Bu 2 Altcoin İçin Düşüşte! 'Selloff Olabilir'

Balinaların altcoin hareketleri son dönemde yakından takipte. Açıkçası bir satış dalgasına konu oluyorlar. Bu yüzden piyasa bu hareketliliği gözlemleme niyetinde. Şimdi böyle bir hareketlilik var. Ayrıntılarına bir bakalım.

Hangi altcoin?

Polygon (MATIC) fiyatı, Fed’in faiz artışına ara verme duyurusunun ardından Perşembe günü %8 düştü. Düşüşte bir satış dalgasının çok önemli bir yeri var. Balina yatırımcıları artık altcoin MATIC için güven kaybına uğradılar. Buna göre böyle bir durumda önümüzdeki haftalarda MATIC fiyatının toparlanma şansı nedir? Altcoin Polygon (MATIC) fiyatı Perşembe günü %8’lik bir düzeltmeyle Haziran ayındaki serbest düşüşüne devam etti. Polygon ağının zincir üzerindeki verileri kırmızıya dönmüşken erken bir toparlanma umudu var mı? Geçen haftaki fiyat düzeltmesinin ardından, kripto balinaları daha fazla MATIC biriktirmek için düşük fiyatlardan yararlandı. Ancak, bu hafta işler farklı bir hal aldı.  10 Haziran’dan bu yana, altcoin Polygon ağındaki Balina işlemleri sürekli olarak düşüyor. Daha spesifik olarak, 10 Haziran ile 15 Haziran arasında Polygon ağındaki balina işlemleri  “0 oranında azalarak 289’dan 90’a düştü.

altcoin

Büyük İşlemler metriği, balina yatırımcılarının alım satım faaliyetlerini gerçek zamanlı olarak izliyor. Bu metrik, 100.000 doları aşan günlük onaylanmış işlemlerin sayısını özetliyor. Diğer taraftan tipik olarak, balina ticareti faaliyeti, büyük ölçüde sağladıkları piyasa likiditesi ve satın alma güçleri nedeniyle fiyatla olumlu bir şekilde ilişkili. Mevcut eğilim, büyük kurumsal yatırımcıların altcoin MATIC’in fiyat toparlanma beklentilerine olan güvenlerini kaybediyor olabileceğini gösteriyor. Ayrıca, Polygon’un Ağ Değerlemesinin İşlem Hacmine (NVT) oranı önemli ölçüde arttı. Bu durum, MATIC fiyatı için önümüzdeki günlerin daha da kötüye gideceğini gösteriyor. NVT oranı, bir ağın piyasa değerlemesini, yerel tokenini içeren işlem hacminin ne kadar olduğu ile karşılaştırıyor. Aşağıdaki Glassnode grafiğine göre, MATIC NVT oranı 10 Haziran’dan bu yana yükseliyor. 10 Haziran ile 15 Haziran arasında, 15,79’dan 84,56’ya gelerek yaklaşık B0 yükseldi. 

altcoin

Litecoin fiyatı Mart ayının en düşük seviyesine yaklaştı

Altcoin Litecoin fiyatı yazının yazıldığı sırada 74 dolardan işlem görüyor. Buna göre son 14 gün boyunca neredeyse $ oranında geriledi. Kripto para birimi ayın başında 95 dolar seviyesindeydi. Ayrıca aynı fiyattaki direnç seviyesini aşmaya hazırlanıyordu. Ancak, bu seviyeyi geçemedi. Sonrasında ise geniş piyasa düşüşünün körüklediği bir düzeltmeye yol açtı.

Doğal olarak, bu kadar önemli bir düşüş altcoin LTC sahiplerini korkutmuş durumda. Buna göre son gelişmeler ideal tercihlerinin geri adım atmak olduğu noktasına onları getirdi. Orta vadeli sahiplerin (LTC’yi bir aydan fazla ancak bir yıldan az süredir elinde tutan adresler) elindeki arzda bir düşüş var. Bu süre zarfında, dolaşımdaki arz üzerindeki hakimiyetleri %4 oranında düştü. Bu da kısa vadeli sahiplerin eline geçti.

altcoin

Bu adresler, altcoin LTC’lerini yalnızca bir aydan daha kısa bir süredir ellerinde tuttukları için genellikle daha değişken olarak kabul ediliyor. Buna göre bu durum onları satışa eğilimli hale getiriyor. Ayrıca, şu anda yatırımcıların varlığı da endişe verici bir konu. Geçen ay 880 bin civarında zirve yaptıktan sonra, zincir üzerinde aktif olan adreslerin sayısı hızla düşüyor. O zamandan beri ortalama günlük aktif yatırımcı sayısı yarı yarıya düştü. Buna göre 430 bine düştü ve daha da düşme yolunda gibi görünüyor.

LTC sahiplerinin katılımı, piyasadaki düşüş eğilimiyle mücadele etmenin ve fiyat hareketindeki aşırı düşüşleri önlemeye yardımcı olmanın anahtarı. Kriptokoin.com olarak baktığımızda Litecoin halvingine sadece iki ay kaldı.  Ancak ağ geliştirme etkinlikleri ancak yatırımcıların desteğini aldıklarında başarılı oluyor. Bunu da unutmamak gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Balinalar Bu 2 Altcoin İçin Düşüşte! ‘Selloff Olabilir’

Category:
News