En Büyük XRP Hesap Silme İşlemi! Neler Oluyor?

en-buyuk-xrp-hesap-silme-islemi!-neler-oluyor?
En Büyük XRP Hesap Silme İşlemi! Neler Oluyor?

Ripple ile ilişkili merkezi olmayan bir defter olan XRP Ledger (XRPL), tarihindeki en büyük artışlardan birine tanık oldu! Ancak, bu olumsuz manada bir artış. Son verilere göre XRP Ledger, hesap silme işlemlerinde benzeri görülmemiş bir artış yaşadı.

XRP Ledger’ın hesap silme işlemlerinde rekor!

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere XRP Ledger, rekor bir hesap silme işlemlerinden birine tanık oldu. Bu eylem, bugüne kadar kaydedilen en büyük silme işlemi. Hesap silme işlemlerindeki önemli artış, büyük ölçüde önde gelen kripto borsası Poloniex’ın aldığı önlemlerden kaynaklanıyor. Buna göre, Poloniex yaklaşık 15.000 eski XRP hesabını sildi. Kripto borsasının bu hamlesi, yaklaşık 275.000 XRP tokeninin geri alınmasına yol açtı.

XRP Ledger Foundation’da analitik ve uyumluluk başkanı olan Thomas Silkjær’e göre silinen hesapların sayısı artıyor. Bu da 30.000’den fazla XRP’nin ücret olarak yakılması sonucunu doğuruyor. Silkjær’ın belirttiği üzere, bir XRPL hesabını silmenin maliyeti, hesap başına 2 XRP olan sahibinin rezervine eşit. Poloniex’in 15.000 hesabı sildiği düşünüldüğünde, ücretlerde yakılan toplam miktar önemli. Ayrıca, Poloniex’in toplam 84.000 hesaba sahip olduğunu dikkate aldığımızda, bunun önemli ölçüde artması mümkün.

Bu arada, eğer bu hesapların tamamı silinirse, 168.000 XRP’nin yanmasına neden olabilir. Şaşırtıcı bir şekilde, borsa her bir kullanıcısı için ayrı hesaplar oluşturdu. Ayrıca, her biri için minimum rezerv bakiyesini korudu. Bu modası geçmiş uygulama, XRP Ledger’da belirli bir tarafa yapılan işlemlerin verimli bir şekilde gruplandırılmasına ve tanımlanmasına olanak tanıyan bir özellik olan hedef etiketlerinin kullanımına ilişkin bilgisizlik veya gözetimin bir sonucu gibi görünüyor. Poloniex o zamandan beri hedef etiketi tabanlı bir modele geçti.

xrp

Poloniex’in hesap silme ve token yakma işlemi

Poloniex, bireysel hesapları silme ve her kullanıcı için minimum rezerv bakiyesini koruma kararı aldı. Bu da ücretlerde önemli bir token yanmasına yol açtı. 15.000 hesabın silinmesiyle birlikte, önemli miktarda XRP çoktan ortadan kalkmış oldu. Bununla birlikte, borsa’nın tuttuğu toplam 84.000 hesap dikkate alındığında etki daha da önemli. Tüm bu hesapların silinmesi halinde 168.000 XRP’nin yanması söz konusu olacak.

Bu süreç, aktif olmayan ya da terk edilmiş hesapların belirlenmesini ve bunlarla ilişkili XRP tokenlarının geri alınmasını içeriyor. Kurtarılan tokenleri daha sonra Poloniex, likiditeyi artırmak veya diğer borsa faaliyetlerini desteklemek gibi çeşitli amaçlar için kullanıyor.

XRP Ledger, hızlı ve düşük maliyetli işlemleri kolaylaştıran açık kaynaklı, merkezi olmayan bir Blockchain protokolü. Ripple’ın işlemler ve havaleler için kullanılan yardımcı tokeni XRP için omurga görevi görüyor. XRPL, ölçeklenebilirlik ve yüksek verim sunan Ripple Protocol Consensus Algorithm (RPCA) olarak bilinen mutabakat algoritması sayesinde kendisini diğer Blockchain ağlarından ayırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için En Büyük XRP Hesap Silme İşlemi! Neler Oluyor?

Category:
News