‘Daha Fazlası Batacak’ Uzman: Bitcoin ve Bunlar Sığınak!

‘daha-fazlasi-batacak’-uzman:-bitcoin-ve-bunlar-siginak!
'Daha Fazlası Batacak' Uzman: Bitcoin ve Bunlar Sığınak!

Popüler finans kitabı ‘Zengin Baba Yoksul Baba’ yazarı Robert Kiyosaki, daha fazla bankanın batmasını bekliyor. Kiyosaki ayrıca, çöküş döneminde yatırımcıların sığınmaları içi bazı yatırım araçlarını tavsiye ediyor. Bunlar arasında Bitcoin de var

Robert Kiyosaki’ye göre daha fazla banka batacak!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Federal Reserve, son toplantısında faizleri sabit tuttu. Kararın ardından konuşan Fed Başkanı Jerome Powell, faiz oranlarını yükseltmeme sözü verdi. Buna rağmen, Bitcoin’i destekleyen finans gurusu Robert Kiyosaki, enflasyonun bitmediğini söylüyor. Yakın zamanda bir dizi büyük ABD bankası iflas etti. Ancak, Kiyosaki yakında daha fazla bankanın batmasını bekliyor. Bu bağlamda, şu anda zayıf bir konumda olduğu söylenen belirli bir bankanın adını veriyor. Kiyosaki, onu bir sonraki çöküş adayı haline getiriyor.

Kiyosaki, bu adayın şu anda “iplerin ucunda olduğu söylenen” mortgage şirketi LoanDepot olduğuna inanıyor. Bu şirket 2009 yılında Kaliforniya’da, mortgage ve mortgage dışı kredi ürünleri satmasıyla ünlü, banka dışı bir holding şirketi olarak kuruldu. Kiyosaki, tweet’inde 2008-2009 mortgage piyasası krizini ima ediyor. Bu bağlamda, bölgesel bankaların ve mortgage şirketlerinin düşüşte olduğunu hatırlatıyor. Takipçilerini dikkatli olmaları ve Fed Başkanı Jerome Powell ya da Hazine Bakanı Janet Yellen’ın kamuoyuna yaptığı olumlu açıklamalara güvenmemeleri konusunda uyarıyor.

Bitcoin

Mart ayında aralarında Silicon Valley Bank, Silvergate Bank ve Signature Bank’ın da bulunduğu çok sayıda büyük banka kapandı. Bunların hepsi “kripto dostu” bankalardı. Ayrıca, sadece kripto borsalarıyla değil Ripple Labs (Signature Bank) gibi Blockchain şirketleriyle de çalışıyorlardı. Bu bankaların başarısız olduğu haberi üzerine Bitcoin fiyatı yükseldi.

Kiyosaki, Bitcoin, altın ve gümüş almaya çağırıyor

Bir hafta önce Robert Kiyosaki, 2008’de GFC’ye (küresel mali kriz) neden olan mortgage krizinin “hiçbir şey olduğunu” “şimdiye kadarki en büyük emlak çöküşünün” gerçekleşmesini beklediğini söyledi. Kiyosaki, özellikle ofis binaları piyasasının zarar görmesini bekliyor. Bu nedenle, Kiyosaki takipçilerini daha fazla Bitcoin, gümüş ve altın almaya çağırıyor. Bunların hepsinin güvenli liman varlıkları olduğunu ifade ediyor.

Bitcoin

Kiyosaki’ye göre Bitcoin 500.000 dolara ulaşacak

Robert Kiyosaki bu yılın başlarında attığı bir tweet’te, 2025 yılına kadar Bitcoin’in 500.000 dolara kadar yükseleceği beklentisini paylaştı. Bunun temel nedeni olarak Federal Reserve’in durmadan para basmasını gösterdi. Ancak daha sonra tahminini 500.000 dolardan 100.000 dolara düşürdü. Bu yazın sırasında BTC, günlük bazda, %2,2 artışla 25.457 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte, kripto para, dün Jerome Powell’ın açıklamaların ardından 25 bin doların altına sarktı. Dolayısıyla bu yükselişte, dünkü çöküşün etkisi de var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için ‘Daha Fazlası Batacak’ Uzman: Bitcoin ve Bunlar Sığınak!

Category:
News