Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten Korkunç Tahmin!

bitcoin’in-her-adimini-bilen-analistten-korkunc-tahmin!
Bitcoin'in Her Adımını Bilen Analistten Korkunç Tahmin!

Federal Reserve’in Haziran ayı toplantısının ardından kripto para fiyatları geriledi. Bitcoin 25.000 dolarlık kilit fiyat seviyesini kaybetti. Bu gelişmelerin ortasında usta analist Peter Brandt, Bitcoin’in fiyatı konusunda yatırımcıları uyarıyor.

Efsane analistten Bitcoin için korkutucu tahminler!

Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, Mart’tan bu yana ilk kez 25 bin doların altını gördü. Lider kripto para bu hamlesinde 24.750 dolara kadar geriledi. Düşüşler, Federal Reserve’in Haziran toplantısının sona ermesinden kısa bir süre sonra, faiz oranlarının şimdilik sabit kalacağı, ancak bu yıl içinde iki artış daha beklendiği açıklandığında başladı.

Bir diğer tarafta ise bu hafta, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) en büyük iki kripto para borsası Coinbase ve Binance’e karşı açtı. Piyasayı daha da donduran davaların bir sonucu olarak fiyat hareketi sessiz kaldı ve duyarlılık olumsuzdu. Piyasada belirsizlik sürerken, deneyimli analist Peter Brandt Bitcoin’in fiyatı konusunda bir uyarı yaptı. Analistin isabetli tahminleri için bu makaleye göz atınız. Brandt yeni bir paylaşımında Bitcoin’in şimdilik aşağı yönlü olduğunu belirtti. Buradaki “şimdi” kısa ya da orta vadeyi ifade ediyor olabilir; ancak bağlam bilinmiyor.

Peter Brandt, Bitcoin için “menteşe” davranışı olarak adlandırdığı fiyat dengesini tespit etti. Bu durum Bitcoin’in yukarı ya da aşağı yönde bir sonraki hamleyi yapmaya hazır olduğunu gösteriyor. Brandt, tweet’inin devamında BTC için aşağı yönlü bir eğilim olasılığını ortaya koyarak, “Şimdilik aşağı yönlü” dedi.

Bu arada, Bitcoin’in toplam kripto piyasa değerindeki payı ya da BTC hakimiyeti, dijital varlıklardaki temkinli havanın bir işareti olarak yaklaşık 20 ayın en yüksek seviyesinde. On-chain analiz firması Glassnode, Bitcoin hakimiyetinin G,6’lık mevcut değere yükseldiğini bildirdi. Ayrıca, bunun da yılbaşından bugüne %7,6’lık bir artışa işaret ettiğini kaydetti. Glassnode bunun, sermaye en likit kripto varlıklarına yoğunlaşmaya başladıkça, sermayenin altcoin’lerden büyük varlıklara sürekli bir rotasyonunu önerebileceğini söylüyor.

Ali Martinez: Bitcoin 25,5 bin dolara yükselmeye hazır

Kripto analisti ve traderı Ali Martinez, Twitter hesabında bir yükseliş tahminini paylaştı. Analist, TD Sequential göstergesinin Bitcoin’in bir saatlik grafiğinde bir satın alma sinyali ve RSI’ya karşı bir yükseliş sapması göstermesi nedeniyle BTC’nin toparlanacağına inanıyor. Martinez, Bitcoin’in 24.800 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başarması halinde, 25.300 dolara yükselmesini bekliyor. Hatta 25.500 dolara kadar bir yükselişin mümkün olduğunu söylüyor.

BTC’nin likit olmayan arzı büyümeye devam ediyor

Glassnode, kripto topluluğunun BTC biriktirmeye ve bu paraları likit olmayan cüzdanlara taşımaya devam ettiğini paylaştı. Analitik platformuna göre, Bitcoin’in likit olmayan arzı büyümeye devam ediyor. Ayrıca, her ay 119.000’den fazla BTC soğuk cüzdanlara ekleniyor. Glassnode analitik ekibinin vardığı bu sonuç, şu anda birincil piyasa dinamiğinin BTC’de HODLing olduğunu gösteriyor.

BTC Fed’in son kararına yanıt veriyor

Fed Başkanı Jerome Powell, bankanın faiz artırım stratejisini beklemeye alma niyetinde olduğunu açıkladı. Kripto topluluğunun bu adımı dört gözle bekliyordu. Buna rağmen, Bitcoin sadece birkaç dakika içinde 25.900 dolara kadar geriledi. Bu durum, kripto piyasasının beklenen makroekonomik değişikliklere karşı oldukça hassas olduğunun bir kanıtı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten Korkunç Tahmin!

Category:
News