ABD’li Analist Tarih Verdi! Altın Fiyatı İçin Rekor Tahmin!

abd’li-analist-tarih-verdi!-altin-fiyati-icin-rekor-tahmin!
ABD’li Analist Tarih Verdi! Altın Fiyatı İçin Rekor Tahmin!

Altın fiyatı için farklı tahminler gelmeye devam ediyor. Özellikle Fed’in faiz kararı sonrası piyasalarda biraz hareketlilik var. Ancak hareketlilik daha çok eksi yönde oluşmuş durumda. Diğer taraftan altın için beklentiler olumlu yönde olmaya devam ediyor. Bu yönüyle bakıldığında altın kendini bir kez daha güvenli liman olarak konumlandırmış durumda. İşte bu noktada Capitalight Research Araştırma Müdürü Chantelle Schieven’den önemli açıklamalar kamuoyuna yansıdı. Biz de neler söylediğine odaklandık. İşte detaylar.

Altın fiyatı rekor kıracak mı?

Schieven özellikle FED’in faiz kararı sonrasına yönelik olarak beklentilerini açıklıyor. Schieven’e göre yıl içerisinde altın fiyatında rekor seviyeler gelecek. Ayrıca Schieven FED’in şahin politikalarına yönelik olarak da çarpıcı bir yorum yapıyor. Schieven’e göre şahin para politikası daha fazla devam etmeyecek. Artık FED’in şahin politikaları için yolun sonu gelmiş durumda.

3 Altın Analistinden Haftalık Tahmin: Bu 5 Seviyeye Kilitlenin!

FED kararının hemen ardından altın ons fiyatında bir miktar düşüş meydana gelmişti. Buna göre altın ons fiyatı 1.930 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Ancak gün içerisinde baktığımızda altın ons fiyatında bir miktar toparlanmanın olduğunu görüyoruz. Yazıyı yazarken ons fiyatı 1.959 dolar seviyelerine gelmiş durumda. Ons fiyatı art arda beş günlük düşüşüne artık ara vermiş durumda. Bu durum altın boğalarının artık güç kazandığını gösteriyor.

Beklentiler yüksek

Schieven altın fiyatı için büyük bir beklenti içerinde. Buna göre Schieven yıl bitmeden sarı metal fiyatının rekorlar kıracağını düşünüyor.  Schieven’in bunu söylerken kullandığı bir argüman var. Ona göre FED agresif para politikalarına daha fazla devam edemeyecek. Diğer taraftan artan hükümet borcu da var. Finans piyasalarının baskılanması konusu da artık sıkılaşma politikasının sonu anlamına geliyor.

8 Analistten Kritik Altın Fiyatları Tahminleri: Haftaya...

Schieven küresel ekonomi noktasında da artan borç yükünün şu anda yüksek faiz oranlarını karşılayamadığını ifade ediyor. Bütün bu durumları birlikte değerlendiren Schieven sarı metal fiyatları için rekor seviyelerin geleceğini düşünüyor. Schieven zirvenin görülmesi öncesinde bir düşüşn olacağını da söylüyor. Buna göre FED’in şahin politikalarının elbette bir yansıması olacak. Schieven’e göre bu yansıma altın için 1.900 dolar anlamına gelebilir. Schieven’in bu seviyeler için önemli bir tavsiyesi var. Buna göre Schieven 1.900 dolar seviyesinin alım fırsatı sunacağını ifade ediyor. Diğer taraftan kriptokoin.com olarak baktığımızda yılın sonuna kadar 2.000 doların geçilmesi yüzde 10’luk bir artış anlamına da geliyor. Schieven rekor seviyeleri beklerken bakalım yılın sonu sarı metal için fiyatları nasıl şekillendirecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için ABD’li Analist Tarih Verdi! Altın Fiyatı İçin Rekor Tahmin!

Category:
News