ZClassic Nedir? ZCL Ne İşe Yarar?

zclassic-nedir?-zcl-ne-ise-yarar?

ZClassic nedir? ZClassic (ZCL), ön madencilik veya arzda kurucu payı olmadan piyasaya sürülen bir gizlilik odaklı ZCash fork’udur. Kriptokoin.com olarak bu makalede ZClassic nedir, ne sunar, ZCL coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruları yanıtladık. Şimdi gelin ZCash’den bir hard fork ile ayrılan bu kripto para birimi projesini birlikte inceleyelim.

ZClassic nedir?

Rhett Creighton liderliğindeki Zclassic, ZCash ağının bir fork’u olarak piyasaya çıktı. Fork, ZCash’in kurucu ödülünü ve yavaş başlatma özelliğini sildi. Creighton’ın ağda bir fork’a yol açan fikir ayrılığı, ZCash’in ’lik kurucu ücretini oldukça adaletsiz görmesiydi. Bu ’lik ödül, token fiyatını kontrol eden balinalara yol açacaktı. Bununla birlikte yavaş başlangıç ​​özelliği de ona göre sorunluydu. Creighton, bu özelliğin aşırı fiyat hiperenflasyonunun yaşanmasına neden olacağını öne sürüyordu.

ZClassic, Zcash’in piyasaya sürülmesinden sadece 4 gün sonra, Kasım 2016’da piyasaya sürüldü. Creighton, Zcash’ten 22 satır kod çıkardı ve böylece fork gerçekleşti. Bu Blockchain ağı, temel olarak ZCash’in birçok ana özelliğini korudu. Ancak yavaş başlangıç özelliği ile kurucu ödülleri gibi bir dizi adaletsiz öğeyi, ağına dahil etmedi. Bununla birlikte kripto para da tıpkı atası ZCash gibi gizlilik odaklı bir altcoin olarak hizmet veriyor. Kullanıcılar, bu kripto para ile tamamen anonim bir şekilde işlem gerçekleştirme avantajına sahip.

ZClassic ne sunar?

ZClassic, kullanıcılarına en iyi avantajlardan bazılarını sunduğunu iddia ediyor. Blockchain’in kullanıcılarına sunduğu avantajlar, daha iyi ve şeffaf bir şekilde çalışmalarını sağlıyor. Bu avantajlar şunları içeriyor:

  • Kurucu payı yok: Ağdaki tüm madencilik ödülleri doğrudan madencilere gidiyor. Ancak ZCash’de kurucular, ödüllerin ’sini alarak tüm para arzı üzerinde  kontrol sağlıyor. Kuruculara giden ödüller 1 yıl boyunca devam edecek.
  • Yavaş başlangıç ​​Yok: Blockchain, ZCash’in tanıttığı yaklaşık 20,000 bloğun yavaş başlangıç özelliğini ortadan kaldırıyor.
  • Güvenilir parametreler: ZClassic, ZCash’in kullandığı aynı güvenlik parametrelerini kullanıyor. Güvenlik parametreleri, kullanıcılara çeşitli şekillerde fayda sağlıyor.

ZCL nedir? Ne işe yarar?

ZClassic, ZCash tarafından kullanılan ZEC’den farklı olan ZCL tokenini kullanıyor. ZCL altcoin’i, Blockchain ağında yavaş başlangıç sorununu çözüyor. Ayrıca, ağdaki Proof-of-Work madencilerinin ödüllendirilmesini sağlıyor. ZCL coin’in kıtlığı, belirli bir grup tarafından kontrol de edilmiyor. Bunun yerine altcoin’in fiyatı, ağın kullanım durumuna ve piyasanın doğasına bağlı olarak değişiyor.

ZClassic nedir? ZCL nasıl alınır?

ZClassic, Finexbox, SafeTrade ve BTX Pro kripto para borsalarında listeleniyor. İlgili yatırımcıların ZCL satın almak için bu borsalara erişmesi ve satın alma adımlarını takip etmesi gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için ZClassic Nedir? ZCL Ne İşe Yarar?

Category:
News