Synapse Nedir? SYN Ne İşe Yarar?

synapse-nedir?-syn-ne-ise-yarar?

Synapse nedir? Geçmişte Nerve Finance olarak bilinen Synapse (SYN), zincirler arası token ticaretini kolaylaştıran bir Blockchain projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Synapse nedir, ne sunar, SYN coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruları yanıtladık. Şimdi gelin zincirler arası birlikte çalışabilirlik üzerinde çalışan bu Blockchain platformunu birlikte inceleyelim.

Synapse nedir?

Nerve Finance, stablecoin ticareti için Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) olarak piyasaya sürülen bir projeydi. Geçmişte bu proje, BNB Chain ekosisteminin ilk Stablecoin swap AMM’si olarak çalışıyordu. Ancak daha sonra Synapse olarak yeniden markalaştı ve vizyonunu değiştirdi. Buna göre proje, şu anda zincirler arası token ticaretini kolaylaştıran, DeFi odaklı bir ekosistem olarak hizmet veriyor. Ekosistem, zincirler arası güvenli iletişimi sağlayan evrensel bir birlikte çalışabilirlik protokolüdür.

Blockchain hakkında konuştuğumuzda, güvenli bir platformu ifade etmek istiyoruz. Özellikle zincirler arası iletişim söz konusu olduğunda, dolandırıcılıktan korunma önemli bir konudur. Bunu akılda tutan Synapse, kullanıcılara ağlarında güvenli ve tatmin edici bir kullanıcı deneyimi sunmayı amaçlıyor. Blockchain’leri birbirine güvenli bir şekilde bağlıyor. Ayrıca varlık aktarımını, akıllı sözleşme kullanımını ve değiş tokuşu destekleyen zincirler arası bir iletişim ağı sağlıyor.

Synapse ne sunar?

Synapse, zincirler arası işlemlerin doğruluğunu belirlemek için bir iletişim sistemi ve güvenlik yönteminden oluşur. Ayrıca Blockchain ağları için genişletilebilir bir dizi akıllı sözleşme sunar. Böylece, geliştiriciler özel zincirler arası ve merkeziyetsiz uygulamalar yaratabilirler. Ayrıca ekosistem, tüm Blockchain uygulamaları için birlikte çalışabilirlik uyumluluğu sağlar. Bunlar temel katmanları, çok katmanlı yapıları ve uygulamaya özel zincirleri içerir. Zincirler arası token ticareti gibi işlemler, AMM ile desteklenerek fiyatlandırılmaktadır.

SYN coin nedir? Ne işe yarar?

SYN coin, Ethereum ağı üzerine ERC-20 standardı ile inşa edilen bir kripto paradır. Bu token, Synapse ekosisteminin yönetişim ve yardımcı program tokenidir. SYN coin sahipleri, bu kripto para ile yönetime katılarak platformun geleceğine yönelik sunulan tekliflerde oy kullanabilmektedir. Bununla birlikte 50,000’in üzerinde SYN tutan kullanıcılar, oylanacak olan teklifleri verebilmektedir. Bununla birlikte SYN, zincirler arası işlemlerde ortaya çıkan gas ücretlerini ödemek için de kullanıma açıktır.

Synapse nedir? SYN coin nasıl alınır?

Synapse 91 milyon dolar civarındaki piyasa değeri ile kripto dünyasının en büyük 180. projesidir. Bu nedenle SYN coin şu anda birçok kripto para borsasında alınıp satılabilmektedir. Tokeni satın almak isteyenler Coinbase, BTCEX, MEXC ve Bitget gibi borsalara erişmeli ve üye olmalıdır. Bunun ardından cüzdanlarına USDT gibi para birimleri yatırarak SYN’yi satın alabilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Synapse Nedir? SYN Ne İşe Yarar?

Category:
News