Kriz Kâhini: Büyük Kaybedecekler! BTC ve Bunlardan Alın

kriz-kahini:-buyuk-kaybedecekler!-btc-ve-bunlardan-alin

“Zengin Baba, Fakir Baba” kitabının yazarı ve ünlü Bitcoin (BTC) destekçisi Robert Kiyosaki, piyasalar ve BTC hakkında konuştu. Ekonomik krizleri önceden tahmin etmesiyle ünlenen isim, Bitcoin’e sahip olanların daha da zenginleşeceğini açıkladı. İşte ayrıntılar…

Robet Kiyosaki uyardı: BTC ve bunları al, kaybeden olma!

Ünlü yazar Kiyosaki, piyasalar hakkındaki görüşlerini açıkladı. Kiyosaki, emekli maaşlarını bir balona benzetti ve onu “bir sonraki küresel Lehman” olarak nitelendirdi. Lehman Brothers Holdings finansal hizmetler şirketi 1847’de kurulan bir bankaydı. Bununla birlikte, zamanla Amerika Birleşik Devletleri’ndeki dördüncü en büyük yatırım bankası olmayı başardı. Ancak, 2008 yılında, ipotek krizi ABD’yi vurduğunda ve dünya çapında ekonomik çöküşlerin yaşanmasıyla, şirket iflas başvurusunda bulunmuştu.

Ünlü ekonomist, ABD Federal Rezervi politikasını şahinlikten tersine çevirir çevirmez, BTC, gümüş ve altın gibi varlıkların fiyatlarında büyük bir yükseliş olacağına inanıyor. Kiyosaki, yatırımcılara, Wall Street balonundan kurtulmalarını ve bu üçüne yatırım yapmalarını öneriyor. Robet Kiyosaki Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda şu sözlere yer verdi:

EMEKLİLİKLER sonraki küresel LEHMANN. Ne yapacaksın? Daha zengin mi yoksa daha fakir mi olacaksın? Altın, gümüş ve Bitcoin’e sahip olan insanlar, Fed, Hazine, Wall Street dönüp trilyonlarca sahte dolar bastığında daha da zenginleşecek. Sahte para biriktirenler en büyük kaybedenler olacak. Kaybeden olma.

”Küresel ekonomi, tarihteki en büyük balondur”

Kiyosaki, pandeminin 2020’nin başlarında başlamasından bu yana “sahte USD” ve USD’nin yaklaşan çöküşü hakkında aynı görüşlerini dile getiriyor. O zamanlar, lider kripto para birimi Bitcoin kısa bir süre 4 bin doların altına düştü ve petrol fiyatları ise sıfırın altına indi. ABD hükümeti, pandemi karantinası sırasında ABD vatandaşlarına 1.200 dolar değerinde sözde “hayatta kalma çekleri” vererek mali yardım dağıtmaya başladı. Bankalar ve büyük işletmeler de kurtarıldı. Genel olarak, sadece o yıl 6 trilyon dolardan fazla para basıldı. 2021’de daha fazlası da eklendi.

btc

Kriptokoin.com olarak da bildiridiğimiz gibi Kiyosaki, çok uzun süredir, küresel ekonomiyi “tarihteki en büyük balon” olarak adlandırıyor. Yazar ayrıca, yatırımcıları kağıt varlıklarını terk etmeye çağırırken, hisse senetleri ve tahviller gibi ürünlere yatırım yapmadığını belirtiyor ve şunları söylüyor:

Birçoğunuz hisse senetlerine, tahvillere, ETS veya MF’lere yatırım yapmadığımı biliyorsunuz. Lütfen bundan sonra söyleyeceklerimi dinleyin: Kağıt varlıklardan kurtulun. Dünya ekonomisi bir “Pazar” değildir. Ekonominin dünya tarihindeki en büyük balon olduğuna inanıyorum. .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Kriz Kâhini: Büyük Kaybedecekler! BTC ve Bunlardan Alın

Category:
News