Dünyaca Ünlü Şirketten Bu 3 Altcoin’i İçeren Fon!

dunyaca-unlu-sirketten-bu-3-altcoin’i-iceren-fon!

Dünyanın halka açık en büyük Bitcoin fonunun yöneticisi Grayscale, üç altcoin projesini içeren yeni DeFi fonun işlem görmeye başladığını bildirdi.

Grayscale, üç altcoin projeli yeni DeFi fonunu duyurdu

Tezgah üstü piyasalarda işlem görmeye başlayan “DEFG” fonu, Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) rekor indirimle işlem gördüğü dönemde geliyor. Kripto para odaklı yatırım ürünleri sunan şirket, yeni DeFi fonunun artık aktif olduğunu bildirdi. “DEFG” kısaltmalı yeni fonun alım satım başlangıcı, GBTC hisselerinin gerçek Bitcoin fiyatından G’lik rekor bir indirimle işlem görmesi ile gerçekleşti. Grayscale, işini her zamanki gibi yürüttüğünü söylüyor. Fakat son haftalarda yatırımcılar arasında ve Twitter’da fonun geleceği hakkında spekülasyonlar ortaya çıktı. Bunu nedeni iflas haberliyle gündeme gelen Digital Currency Group’un bir yan kuruluşu olması. Aynı şekilde, Genesis’te DCG’nin an şirketlerinden biridir.

İşte yeni DeFi fonunun altcoin seçimleri

Grayscale’in diğer yatırım araçlarına benzer şekilde, yeni DeFi fonu, bir sepetin fiyat hareketlerini izleyecek. Bunlar, Aave (AAVE), Uniswap (UNI) ve Compound’u (COMP) içeriyor. Basın açıklamasına göre, fonun bileşenleri üç ayda bir değerlendirilecek. Duyuruya göre bu, Grayscale’in OTC piyasalarında işlem gören 15. kripto para birimi yatırım ürünüydü.

GBTC rekor indirimle işlem görüyor

GBTC fiyatı, 8 Aralık’ta Bitcoin fiyatına göre yaklaşık P gibi rekor bir indirime ulaştı. Trust ürünü, yatırımcıların geleneksel bir yatırım aracı aracılığıyla Bitcoin’e yatırım yapmalarının kalmalarının yoludur. Kripto endeks sağlayıcısı TradeBlock’un verilerine göre GBTC, G,3 indirimle işlem görüyor. ETC Group’un CEO’su Bradley Duke, GBTC durumu hakkında yaptığı açıklamalar şunları kaydetti:

Grayscale’in Bitcoin Trust’ının şu anda yaklaşık P indirimle işlem görmesi, GBTC yatırımcıları için çok kötü. Farklı yatırım araçları arasındaki yapı kalitesindeki büyük farklılıkları gerçekten vurguluyor.

Grayscale İflası, Bu Altcoin'i Çöküşe Sürükler

Grayscale’in ana şirketi Digital Currency Group’un (DCG) sahibi olduğu kripto ticaret şirketi Genesis Global Trading’in iflas başvurusunda bulunabileceğine dair korkuların su yüzüne çıkmasının ardından, güveni çevreleyen düşüş eğilimi son birkaç hafta içinde derinleşti. FTX’in çöküşünün ardından Genesis, 16 Kasım’da müşterilerin para çekme işlemlerini durduracağını duyurdu. Şirket, borç verme biriminin para çekme işleminin dondurulması kararının günler yerine “haftalar” meselesi olacağını söyledi.

Twitter’daki spekülasyonlar, DCG yan kuruluşlarındaki bir dizi likidite sorununun nihayetinde GBTC’nin tasfiyesine yol açabileceği yönündeydi. Bunun da açık piyasada büyük miktarda Bitcoin çöküşüne yol açacağı öne sürülüyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Genesis, yüklü miktarda FTT sahibiydi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Dünyaca Ünlü Şirketten Bu 3 Altcoin’i İçeren Fon!

Category:
News