Coinbase: Bu Altcoin’i Satın! O Coine Geçin

coinbase:-bu-altcoin’i-satin!-o-coine-gecin

Yeni bir blog gönderisinde, kripto para borsası Coinbase, tartışmalı bir açıklama yaptı. Kullanıcıları USDT’den USDC’ye geçmeye teşvik etti. USDC’yi “güvenilir ve itibarlı bir dijital dolar” olarak vurguladı.  USDT’lerini USDC’ye çevirecek kullanıcılardan işlem ücreti almayacağını belirtti. İşte detaylar…

Coinbase’ten USDC teşviki geldi

Önde gelen Amerikan borsası Coinbase, kullanıcılarını Tether’lerini (USDT) USD Coin’e (USDC) çevirmeye çağırdı. Gelişme, sektördeki bir stablecoin savaşının ortasında geliyor. Borsalar, yerel stablecoin’lerinin hakimiyetini sağlamak için hızlanıyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi zamanlarda Binance USDC’yi desteklemeyi bıraktı. Müşteri varlıklarını otomatik olarak kendi stablecoin’i BUSD’ye dönüştürdü. Binance’ten çıktıktan sonra, USDC’ye öncülük eden şirket Coinbase, stablecoin’in büyümesini desteklemek için yeni planlarıyla gündeme geldi.

USDC, Coinbase tarafından ortaklaşa kuruldu ve bağlı şirketi Circle tarafından 2018’de yayınlandı. Ayrıca, Amerika’nın en büyük denetim, vergi ve danışmanlık firmalarından biri olan Grant Thornton LLP tarafından aylık tasdikler sunuyor. Öte yandan Tether, üç aylık denetim raporları yayınlıyor ve sonuçları web sitesinde çevrimiçi olarak sunuyor. En son denetime göre, Tether tokenleri tamamen rezervlerle destekleniyor.

Tether rezervlerinin yaklaşık yüzde 82,45’i nakit, diğer kısa vadeli mevduatlar ve ticari senetleri içeriyor. Yüzde 9,02 teminatlı krediler, yüzde 4,69 şirket tahvilleri, fonlar ve değerli metaller ve yüzde 3,85 diğer yatırımlardan oluşuyor.

CEO Sattı, Coinbase Hisseleri Çakıldı! Sıradaki FTX mi?

Tether korkusu, USDC’yi önemli bir rakip haline getirdi

Ancak Tether’in rezervlerine yönelik birçok şüphe oluştu. USDT’nin yetersiz rezervi hakkındaki söylentiler ve spekülasyonlar neredeyse kripto piyasası kadar eski. Geçtiğimiz birkaç yılda, Tether eleştirmenleri USDT’nin bir aldatmaca olduğunu kanıtlamaya çalıştı. Ancak şu ana kadar Tether her saldırıdan ve her ayı piyasasından sağ çıktı. Dikkat çekici bir şekilde USDT, tüm stablecoin’lerin en eskisidir.

Yine de USDC, son dört yılda halihazırda yerleşik pazar lideri USDT’nin ciddi bir rakibi haline geldi. 65,7 milyar dolarlık piyasa değeriyle USDT en büyük stablecoin olurken, onu 42,7 milyar dolar ile USDC takip ediyor. FTX’in iflası, kripto pazarında dikkatleri üzerine çekti. FTX salgınının ve ardından diğer platformların çöküşü, tipik olarak güvenli olarak kabul edilen bazı stablecoin’leri teste tabi tuttu. Bu kapsamda Coinbase, USDC ekosistemine olan güvenin önemini vurguladı.

Bugün, birçok kripto para birimi için önemli gelişmeler yaşanacak. Günlük bazdaki haberlere bakıldığında çeşitli borsa listelemeleri, altcoin ürünleri ve ağ güncellemeleri dikkat çekiyor. İşte detaylar…

Coinbase zor bir yıl geçiriyor

Ortalama işlem ücreti, gelirinin büyük bölümünü oluşturduğu için sıfır işlem ücreti hamlesi sürpriz oldu. Ayı piyasası, borsanın alım satım gelirinde geçen yıla göre yaklaşık yüzde 50 düşüşe yol açtı. Bu, Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un verdiği bir demeçte ortaya çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Coinbase: Bu Altcoin’i Satın! O Coine Geçin

Category:
News