Bu Bitcoin Borsasına Saldırı! Ekip Açıklama Yaptı

bu-bitcoin-borsasina-saldiri!-ekip-aciklama-yapti

Cardano’daki ilk çok havuzlu merkezi olmayan borsa olan Minswap, “front-running” saldırısı yaşadı. Bitcoin ve altcoin borsası, konuya yönelik açıklama yaptı. İşte detaylar…

Bitcoin ve altcoin borsasına saldırı

Front-running çeşitli yollarla gelecekteki işlemler hakkında önceden bilgi edinme uygulaması anlamına gelir. Bunu taahhüt eden traderlar potansiyel olarak risksiz kâr elde edebilirler. DEX’ler bu tür saldırıları önlemek için farklı yollar aramalıdır.  Bugün erken saatlerde, Minswap için tam da böyle bir saldırı yaşandı. CryptoVincenzio’nun adını kullanan bir Twitter kullanıcısı, kötü niyetli bir aktörün iddiaya göre ön emirler verdiğini ve garantili kârları cebe indirdiğini fark etti.

Bir tweet’te Minswap, DEX’te olası öne geçmeyi araştırmaya başladığını söyledi. Proje, “Tekrar olmasını önlemek için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Bunu mümkün olan en kısa sürede bitirmek için çok çalışıyoruz” dedi.  Ardından gelen bir duyuruda Minswap, sorunun çözüldüğünü doğruladı. Saldırgan artık kullanıcının önüne geçemediği için yeni oluşturulan emirleri iptal etmeye başlamıştır. Minswap şu anda olayla ilgili ayrıntılı bir rapor üzerinde çalışıyor.  DefiLlama tarafından sağlanan verilere göre, Minswap, 28,45 milyon dolarlık kilitli toplam değer (TVL) ile Cardano Blockchain’indeki önde gelen merkezi olmayan finans uygulamasıdır.

Cardano (ADA) ekosistemi genişliyor

Bu tarz saldırıların dışında bakıldığında Cardano (ADA) ekosistemi genişleme yaşıyor. Önde gelen kripto varlık veri sağlayıcısı CryptoCompare tarafından yayınlanan bir rapor, akıllı sözleşme platformu Cardano’nun (ADA), popüler kripto para borsası FTX’in çöküşünden sonra Kasım ayında günlük aktif kullanıcı sayısının yüzde 15,6 arttığını ortaya koydu.

Bu Altcoin 'Delist ve Yatırım Uyarısı' Sonrası Çakıldı!

CryptoCompare, en son Varlık Raporunda, FTX’in çöküşünün ardından, kullanıcıların varlıklarını merkezi kripto para platformlarından çıkarıp merkezi olmayan çözümlere ve kendi kendine gözetime taşımasında artan bir eğilim olduğunu ortaya koydu. CryptoCompare’in yazdığına göre bu hareket, akıllı sözleşme platformunda günlük ortalama aktif kullanıcı sayısında ani bir artışa yol açtı. Toplamda, Cardano’nun günlük aktif kullanıcıları geçen ay ,6 artarak 75.800’e ulaştı ve bu, Mayıs ayından bu yana kaydedilen en yüksek sayı.

Benzer şekilde, Cardano ağındaki aylık işlemler de geçen ay %5,34 artarak 2,32 milyona yükseldi. Nisan ayından bu yana en yüksek işlem hacmi oldu. Kripto para biriminin ağından alınan veriler, üzerindeki cüzdan sayısının geçen ay 100.000’in üzerinde arttığını gösteriyor. FTX’in çöküşü, likidite krizi ve “banka hücumundan” sonra, Cardano’nun on-chain metriklerinin büyümesini hızlandırdı. Banka hücumu, FTX’in para çekme işlemlerini durdurduğunu gördü. Daha sonra Bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bu Bitcoin Borsasına Saldırı! Ekip Açıklama Yaptı

Category:
News