Bu Altcoin, Starbucks Ortaklığıyla Fırladı!

bu-altcoin,-starbucks-ortakligiyla-firladi!

Starbucks bugün, Blockchain tabanlı sadakat programı ve NFT topluluğu Starbucks Odyssey’i beta kullanıcılarına açtı. Duyurudan kısa süre sonra projesi için birlikte çalıştığı altcoin yükselişe geçti.

Starbucks işbirliği artık resmi olarak başlatıldığı için bu altcoin yeşilde kalıyor

Dünyanın en büyük kahve dükkânları zinciri, Eylül ayında tanıttığı Odyssey programını resmen başlattı. Odyssey, NFT biçiminde dijital koleksiyon kartları elde etmeyi sağlayan sadakat platformudur. Beta aşamasına kayıtlı kullanıcılara sunulan platform, topluluktan büyük bir ilgi topladı. Bu program aslında, Starbucks’ın mevcut sadakat programı Starbucks Rewards’ın bir uzantısıdır. Yine de Web3 için birlikte çalıştığı Blockchain geliştiricisi Polygon (MATIC), haberin ardından yeni alıcılarını ağırlıyor. Ethereum ölçeklendirme çözümü, gün içinde sabit kaldıktan sonra piyasadan bağımsız %2 civarında hareket etti.

Starbucks, Web3 ve Blockchain alanında hamleler yapacağını bu yılın başlarında belli etmişti. Kahve zinciri devi, müşterilerinin ücretsiz içecekler gibi avantajların ötesinde, daha çeşitli ödüller kazanmaları için çalışacağını söyledi. Şimdi Odyssey, müşterilerin “Yolculuklar” adı verilen ve tamamlandığında üyelerin NFT kazanmalarına olanak tanıyan etkileşimli etkinliklerle meşgul olabileceği yeni bir platform sunuyor.

Özetlemek gerekirse, artık platform üzerinde 500 puana ulaşan üyeler, Polygon tabanlı kahve temalı NFT’lere talip olabilecekler. NFT’lerin yanında biriktirilen Pullar, birkaç özel deneyimin kapısını açıyor. Burada üyeler Pul biriktirerek çeşitli enderlikteki NFT’leri kazanmaya kah edebilirler. Daha fazla puan ve NFT kazandıkça, Starbucks Reserve Roasteries’de düzenlenen özel etkinlikler veya hatta Kosta Rika’daki Starbucks Hacienda Alsacia kahve çiftliğine bir gezi gibi gerçek dünya deneyimlerine erişmeye başlayabilirsiniz.

Tek ortaklık Starbucks değildi

Polygon Studios CEO’su Ryan Wyatt bugün Warner Music Group ile ortaklığın başladığını da duyurdu. Kriptokoin.com olarak 5 Aralık’ta ortaya çıkan ortaklığın ayrıntılarına bu yazıda yer verdik. Şimdi, Polygon ve Warner Music Group, ortak bir yayın ve koleksiyon platformu hazırlıyor. Polygon Studios CEO’su Ryan Wyatt’ya göre, projenin ismi LGND Music olarak belirlendi. Bu platformda, dünyaca ünlü sanatçıların kendi dijital ürünleri yayınlanıyor.

Altcoin, yüksek profilli ortaklıklara rağmen fiyat sıkıntısı çekiyor

Polygon, 2022 yılı içine bir dizi yüksek profilli ortaklığı imza attı. Şimdiye Behance, Disney, Coca-Cola, Nike ve hatta teknoloji devi Meta ile ortaklıklarını duyurdu. Bununla birlikte, 2022’nin başından beri ekosistemi rahatsız eden bir dizi sorunun ardından yıl sonu kazanımları için yarışıyor. 5 Kasım’da, FTX iflası öncesindeki on-chain analizleri, MATIC’in Ağ Kar/Zarar metriğinin 283,61 milyona ulaştığını ortaya koydu. Bu, yatırımcıların önemli bir kârla satış yaptığını gösteriyor. MATIC aynı dönemde 1,12 dolardan işlem görüyordu. Şimdi, 1 doların altında kalmak için mücadele ederken, iyi haber ilk 10 arasında kalıcı bir isim olmayı başarması.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bu Altcoin, Starbucks Ortaklığıyla Fırladı!

Category:
News