Binance CEO’su ve SBF Tartışıyor! İşte Şok Detaylar

binance-ceo’su-ve-sbf-tartisiyor!-iste-sok-detaylar

New York Times tarafından yayınlanan bir haber kripto para piyasalarında adeta şok etkisi yarattı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi gazete, batık kripto para borsası FTX’in eski CEO’su SBF ve Binance CEO’su CZ’nin bir mesajlaşma grubunda yaptıkları tartışmanın detaylarını paylaştı. Zhao’nun sert eleştirilerine, bu sabah saatlerinde, Sam Bankman-Fried’den cevap geldi. İşte ayrıntılar…

Binance CEO’su SBF’yi suçladı

Habere göre Binance CEO’su CZ, Alameda’nın USDT’nin istikrarını bozarak dolara olan sabitini kırmak amacıyla 250 bin dolarlık bir işlem yaptığını iddia etti. 10 Kasımda yaşanan bu tartışmada, CZ’nin suçlamalarına SBF’den ilginç bir yanıt geldi. SBF, ”gerçekten de 250 bin dolarlık bir işlem ile USDT’nin sabit dengesini bozabileceğimi mi düşünüyorsun? Sen ciddi misin?” dedi. Ancak tartışmayı sonlandırmayan Binance CEO’su, bu miktardaki bir işlemin sabitliği bozmayacağını bildiğini ancak bazı sorunlara çıkmasına neden olabileceğini belirtti. Ünlü CEO son olarak şunları söyledi:

Sana dürüst olayım. Her şeyi yapmayı bırak. Bir takım elbise giy ve Washington’a giderek soruları cevapla…

binance

Binance CEO’sunun Washington’a giderek soruları cevapla sözlerine SBF, ”tavsiyen için teşekkür ederim” yanıtını verdi. Bununla birlikte CZ’nin Kevin O’Leary’nin açıklamalarına cevap verdiği bir tweet’e de yanıt yazan SBF, Zhao’nun “hisseleri sattık” açıklamasını yalanladı. SBF yaptığı yorumda, kendileri satın almadıkça Binance’in FTX yatırımından çıkma hakkının olmadığını söyleyerek şu açıklamada bulundu:

Evet sen kazandın Zhao. Artık bu konuşulan satın alma hakkında yalan söylemeye gerek yok. Sizi satın almayla ilgili görüşmeler başlattık ve işimiz için önemli olduğu için bunu yapmaya karar verdik. Ve ‘pazarlık’ taktikleriniz beni hayal kırıklığına uğratmış olsa da, yine de yapmayı seçtim. Sana fazladan 75 milyon dolar vermezsek yatırımlardan çıkacağını söyleyerek bizi tehdit ettin. Biz de kabul ettik çünkü yatırımcılarımız arasında Binance’in olmaması bize daha çok güven verdi. Ama yine de bunları tartışmak anlamsız. Sen kazandın. Neden şimdi bu konuda yalan söylüyorsun? Diğer şeylerin yanı sıra, bildiğiniz gibi, sizi satın almayı seçmediğimiz sürece bir yatırımcı olarak çekilme hakkınız bile yoktu – tokenlerin/öz sermayenin çoğu hala kilitliydi.

CZ: FTX ile Alameda arasındaki ilişkiden şüphelendik

Binance CEO’su CZ, bugün yaptığı paylaşımlarında, FTX’te olan hisselerini 2021 yılının Temmuz ayında sattıklarını açıklamıştı. CZ, FTX ile Alameda arasındaki ilişkiden şüphelendikleri için bu hisseleri elinden çıkarttıklarını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Binance CEO’su ve SBF Tartışıyor! İşte Şok Detaylar

Category:
News