Binance CEO’su: Alameda Şimdi Bu Altcoin’i Çöküşe İtiyor!

binance-ceo’su:-alameda-simdi-bu-altcoin’i-cokuse-itiyor!

Dev kripto para borsası FTX’in iflası kripto para piyasalarındaki etkisini sürdürüyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Bu süreçte, lider kripto para borsası Binance’in CEO’su CZ’nin açıklamaları ise dikkatle takip ediliyor. Ortaya atılan son iddialara göre, Binance CEO’su CZ, Alameda’nın USDT’nin sabitliğini bozmak için işlem yaptığını söyledi. İşte ayrıntılar…

Binance CEO’su, Alameda’nın USDT’yi istikrarsızlaştırmaya çalıştığını iddia ediyor

New York Times tarafından paylaşılan belgelere göre 10 Kasım’da Binance CEO’su CZ, Alameda’nin USDT’nin sabitliğini bozmak için işlem yaptığını söyledi. Paylaşılan belgeye göre, Binance CEO’su Zhao, Alameda’nın Tether’i (USDT) istikrarsızlaştırmak için tasarlandığını söylediği 250 bin dolarlık bir ticarete dikkat çekti. CZ’nn bahsettiği hareket, herkesin görebileceği kripto para birimi işlemlerinin halka açık bir defteri olan blockchain’de görülebiliyordu. Binance CEO’su Zhao’nun suçlamalarına yanıt olarak ise, Bankman-Fried şaşırdığını söyledi.

binance

Batık kripto para borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, CZ’ye, ”250 bin dolarlık USDT ticaretinin istikrarı bozacağını düşündüğünüzü mü iddia ediyorsunuz?” diye karşılık verdi. Zhao ise, bu büyüklükteki bir ticaretin Tether’i yok etmeyi başaramayacağını, ancak yine de sorunlara yol açabileceğini söyledi.

CZ, kripto paraların ürettiği çözümler hakkında konuştu

Bununla birlikte, ekonomist Paul Krugman ile Binance CEO’su CZ bir etkinlikte bir araya geldi. Gerçekleştirilen sohbette Zhao, Bitcoin ve kripto para biriminin orijinal konseptinin, internetin bilgi paylaşmanın yeni bir yolu olduğu gibi, değer transferi için yeni bir yol sağlamak olduğunu söyledi. Ünlü CEO, Bitcoin hakkında ise şunları söyledi:

…Bitcoin, özellikle, biraz daha iyi bir para biçimidir. Sınırlı arz, kullanımı kolay olmayan, çok fazla özgürlük ve çok düşük ücretler konusunda parayla ilgili bazı sorunlarımızı çözer… Örneğin küresel ticaret, uluslararası transferler, havaleler, mikro ödemeler vb… Size karşı dürüst olmak gerekirse, Bitcoin’in ilk kullanım durumunun ödemeler olduğu düşünülüyordu, ancak bu olmadı. Diğer kullanım durumları ise devam ediyor.

Binance CEO'su Tek Tweetle Bu Bilinmeyen Altcoin'i Uçurdu!

CZ ayrıca kriptonun, NFT’leri kullanan sanatçılar için milyonlarca dolarlık finansman ve gelir akışı sağlama yeteneğine işaret etti. Binance CEO’su şunları söyledi:

Bu küresel bir bağış toplama; Girişimcilerin küresel olarak para toplaması çok daha kolay. Kripto para birimlerini kullanarak, saygın bir girişimci birkaç gün içinde kriptoda 10 ila 20 milyon ABD doları eşdeğerinde para toplayabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Binance CEO’su: Alameda Şimdi Bu Altcoin’i Çöküşe İtiyor!

Category:
News