Alameda Bağlantılı Bu Altcoin Uyardı: Paranız Sıfırlanabilir!

alameda-baglantili-bu-altcoin-uyardi:-paraniz-sifirlanabilir!

Alameda destekli Ren Protocol’ün kullanıcıları, derhal harekete geçmezlerse paralarını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirler. Altcoin geliştiricileri, kullanıcıları uyardı ve token’lerini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabileceklerini söyledi.

Altcoin geliştiricileri duyurdu: Risk altındasınız

Alameda destekli altcoin Ren, kullanıcıları, yükseltmenin bir sonucu olarak sahip oldukları token’leri kaybedebilecekleri konusunda uyarılarda bulundu. Diğer köprüler gibi, Ren de kullanıcıların Ethereum’da dolaşan bu varlığın (örneğin renBTC) tokenize edilmiş bir temsili karşılığında yerel blockchain’inden (örneğin Bitcoin’deki BTC) bir kripto para birimi yatırmalarına izin verir. Bu, Bitcoin sahiplerine diğer blockchain’lerde bulunan uygulamalara, ücretlere ve işlem hızlarına erişim sağlar. Ren 2.0’a yükseltme, Ren’i açık kaynaklı ve topluluk tarafından kontrol edilen bir proje haline getirmeyi ve aynı zamanda şu anda iflas etmiş Alameda Research ile tüm bağları koparmayı amaçlıyor. Geliştiriciler, twitter üzerinden yaptıkları açıklamalarda şunları söyledi:

  • Daha önce duyurulduğu gibi Ren 1.0 ağı, Alameda’yı çevreleyen olaylar nedeniyle kapatılıyor. Ren 1.0 ve 2.0 arasındaki uyumluluk garanti edilemeyeceğinden, Ren altcoin sahipleri en kısa sürede yerel zincirlere köprü kurmalıdır, aksi takdirde onları kaybetme riskini alacaklar!
  • Projenin bütünlüğünü ve Ren kullanıcılarının güvenliğini korumak için Ren 1.0 ağı kullanımdan kaldırılacak. Mümkün olan en kısa sürede tamamen topluluk kontrollü bir ağ olan Ren 2.0’ı başlatmayı hedefliyoruz.
  • Mintlerin devre dışı bırakılmasıyla süreç kısa sürede başlayacak, yakımlar ise 30 gün boyunca etkin kalacak.
  • Bu, Ren varlıkları olan likidite havuzlarını ve LP’lerde Ren varlıklarının fiyatını tahkim etme olasılıklarını, dayanak varlık her zaman itfa edilebilse bile etkiler.
  • Başlatıldığında herhangi bir RenJS entegrasyonunun Ren 2.0 ağına taşınacağından emin olmayı hedefliyoruz. Ayrıca Ren 2.0 ağı için aynı ağ geçitlerini ve token sözleşmelerini kullanmayı amaçlıyoruz.
  • Ve son olarak, tamamen merkezi olmayan ve topluluğa ait bir zincirler arası ağ ile daha güçlü bir şekilde geri dönmeyi hedefliyoruz.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, projenin arkasındaki şirket olan RenVM, daha önce, mevcut olanın kapatılmasına “paralel olarak” protokolün yeni bir sürümü olan Ren 2.0’ı piyasaya süreceğini belirtti. Bu, mevcut köprülenmiş varlıkların Ren 1.0’ın kapatılmasından sonra hala kullanılabilir olabileceği anlamına geliyordu. Bununla birlikte, bu yeni duyuru, mevcut varlıkların platformun yeni sürümünde kullanılamayabileceğini açıkça ortaya koymaktadır. Bu nedenle kullanıcıların token’leri platformda sıkışıp kalabilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Alameda Bağlantılı Bu Altcoin Uyardı: Paranız Sıfırlanabilir!

Category:
News