8’den Fazla Bilen Analist Tarih Verdi: Bitcoin Bu Seviyelere İtiliyor!

8’den-fazla-bilen-analist-tarih-verdi:-bitcoin-bu-seviyelere-itiliyor!

2018 Bitcoin çöküşünü önceden bildiren analist, lider kripto için büyük bir tahmine yer verdi. Piyasanın orta vadede baskı altında kalacağını, Bitcoin bu süreçte yeni bir dip daha göreceğini öne sürdü.

İsabetli Bitcoin analisti yeni dipleri belirliyor

Smart Contracter’ın geçmiş tahminlerine bu makaleden ulaşabilirsiniz. Kripto analisti, güncel tahminlerinde, Bitcoin’in önümüzdeki altı ay içinde ayı piyasasının dibini bulması gerektiğini söylüyor. Analiste göre, eksik olan tek şey aylarca temellendirme ve ardından bir birikim aşaması. Temellendirme, genellikle bir boğa döngüsünden hemen önce, hacimdeki düşüşün eşlik ettiği bir varlığın fiyatının konsolidasyonu anlamına gelir. Smart Contracter, Bitcoin’in 2015-16 ve 2019 verilerine bakarak önümüzdeki yıl için şunları söylüyor:

Yapı ve tepe noktalarından yüzde olarak, bence dibe yakınız, henüz tam olarak orada değiliz ama yakınız. Şu anda tek eksiğimiz, çok aylı dayanak ve birikim. En iyi tahminim, yaklaşık altı aylık birikimden bir düşüş daha olur.

Analist, hafta başında, BTC’nin 15.000 doların altında yeni ayı piyasası diplerine ulaşmaya hazır olduğunu söylemişti. Smart Contracter’e benzer şekilde Jason Pizzino’da ayı piyasasının sonunu gösterebilecek iki senaryoyu özetliyor.

Jason Pizzino, yeni BTC dibi için iki senaryoyu detaylandırıyor

Kripto analisti, yeni bir YouTube yayanında, iki senaryonun nihai teslimiyete işaret ettiğini öne sürdü. Analist, bunların Bitcoin’in toparlanma yolunda olduğuna işaret ettiğini söylüyor. Pizzino’ya göre, Bitcoin ilk senaryoda teslim olmayı takip eden aylık bir çizginin altında düştü. Bu esnada, bir önceki ayın aralığında kapanış yapmaya hazırlanıyor. Kripto analisti, ileride olası bir Bitcoin tersine dönüşünün sinyalini veren ikinci senaryonun, teslimiyetten sonra kaydedilen güçlü bir sıçrama olacağını söylüyor:

İlk senaryo, benzer fiyat hareketi muhtemelen daha düşük, ancak önceki mum fiyat aralığında yakın. İkinci senaryo, teslimiyetin ardından gelecek ay güçlü bir sıçrama. Ancak yalnızca kapitülasyon kapanışı daha yüksekse – çubuğun yaklaşık P ila `’ının üzerinde diyebilirim.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere BTC, 9 Aralık’ta 17,000 doların üzerinde işlem görüyor. Pizzino, önceki ayı piyasalarında Bitcoin’in son kapitülasyondan sonra bir aralıkta işlem yapma eğiliminde olduğunu söylüyor:

Önümüzdeki ay yaşadığımız 2021 boğa piyasasına geri dönebiliriz, bu da bir pump öncesi eziyetti. Ayrıca 2018’de 2019’da burada eziyet yaşadık. 2015’te, bu son teslimiyet ve ralliden önce birkaç ay yatay hareket ettik. Yani 2015’in birikim döneminde iki farklı kapitülasyon senaryosu yaşadık. Son olarak, burada 2011 teslimiyetimiz var, piyasa düştü, sıçramadan, yeniden birikmeden, tekrar sıçramadan, yeniden birikmeden ve ardından o boğa piyasasına pompalanmadan önce bu fiyatları test etmek için bir ayımız daha vardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için 8’den Fazla Bilen Analist Tarih Verdi: Bitcoin Bu Seviyelere İtiliyor!

Category:
News