Ünlü CEO Haklıysa Bu 3 Kripto Para İçin Harika Günler Yakın!

unlu-ceo-hakliysa-bu-3-kripto-para-icin-harika-gunler-yakin!

BlackRock CEO’su Larry Fink, kripto para birimlerinin ne zaman hayatımızın ayrılmaz parçası olacağına dair öngörülerini paylaştı. New York Times DealBook etkinliğinde konuşan yönetici, 3 kripto para için “tokenizasyonun” önemini vurguluyor.

Ünlü CEO, ‘tokenizasyonun’ kripto paralar için gelecek olduğunu söylüyor

BlackRock CEO’su, menkul kıymetlerin gelecekte tokenize halde işlem göreceğini savundu. Blockchain teknolojisi sayesinde, tahviller, emlak veya diğer emtialar gibi geleneksel finansal varlıklar, token olarak temsil edilebiliyor. Bu tokenize ürünleri içeren işlemler, kurumsal bir aracıya ihtiyaç duyulmadan gerçekleşebiliyor. Fink’te açıklamalarında bu teknolojinin “anlık çözümler” nedeniyle cazip bir seçenek olacağını söyledi. Ayrıca, aracıları devre dışı bırakmanın “ücretleri daha da dramatik bir şekilde düşüreceğini” söyledi. Kendisine göre böyle bir senaryo, finansal piyasaların işleyişinde devrim anlamına gelecek.

Finansta yeni bir çağ başlıyor

Kasım ayında JPMorgan, Singapur dolarını, Japon yenini ve iki ülkenin tahvillerini tokenize etmek için Polygon kullanan deneysel bir sınır ötesi işlem gerçekleştirdi. Türünün ilk örneği olan deney büyük bir başarıydı. Böylece bankaların günlük süreçlerini Blockchain’lere taşımalarının mümkün olacağını kanıtladı. Bu konuda BlackRock bile harekete geçiyor. Ağustos ayında, müşterilerine Coinbase ile ortaklık yoluyla Bitcoin sunacağını açıkladıktan sonra manşetlerdeydi. Sonuç olarak, artık daha fazla finansal kurumun Blockchain teknolojisini benimsediğini görüyoruz. Uzmanlara göre, bunun gibi temeller, kripto para piyasası için yeni bir çağın başlangıcı olacak.

Tokenizasyon, bu üç kripto para birimi için gelecek

Yukarıdaki teknolojik beklentiler, tüm kripto paraların faydalanacağını anlamına gelmiyor. Örneğin Fink, “bu kripto para ve Blockchain] şirketlerinin çoğunun uzun vadede ortalıkta olmayacağını” iddia etti. Hangilerinin ayakta kalacağını anlamak için JPMorgan’ın çalışmalarına bakabiliriz. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, JPMorgan ilk DeFi işlemleri için Polygon ağını kullandı. Bankanın bu seçimi, Polygon’un Ethereum ile uyumlu olmasıdır. Bu sayede, varlıkların tokenleştirilmesine izin veren programlanabilir doğasına ek olarak, Ethereum genel olarak en büyük DeFi platformu olarak görev alıyor. Bu nedenle, Ethereum, dApp uygulamalarını benimseyen geleneksel finansın bir yararlanıcısı gibi görünüyor.

JPMorgan

Sonuç olarak, Fink’in işaret ettikleri gerçek olursa, bu Bitcoin, Ethereum ve Polygon gibi kriptoları daha meşru hale getirecek. Ancak yatırımcılar, fiyatların yakın zamanda toparlanacağını beklemeye devam etmekten yorgun düştüler. Şu anda makroekonomik faktörler çoğu tokenin fiyat artışı yapmasını engelliyor. Ancak uzmanlar uzun vadede piyasanın güçlü kalacağından eminler. Yüksek enflasyon ve artan faiz oranları gibi rüzgarların dağıldığı varsayılırsa, kripto piyasası ters potansiyellere sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Ünlü CEO Haklıysa Bu 3 Kripto Para İçin Harika Günler Yakın!

Category:
News