Ünlü Borsadan 8 Kripto Para Tahmini: Dip Bu Tarihte!

unlu-borsadan-8-kripto-para-tahmini:-dip-bu-tarihte!

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Huobi, piyasalarla ilgili tahminlerini ve 2024 yılı için öngörülerini paylaştı. Borsa tarafından yapılan paylaşımda, kripto para piyasasının dip seviyeleri ile ilgili de tahminlerde bulunuldu.

2023’ün başında kripto para birimleri dibi görecek

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, son dönemlerde geliştirme ve marka çalışmalarına önem veren kripto para borsası Huobi, TRON kurucusu Justin Sun’ın danışma kuruluna girmesiyle yeni bir hava yakaladı. Yaptığı atılımlarla ve ortaklık anlaşmalarıyla öne çıkan borsa, Poloniex ile ortaklık kurduğunu açıklamış ve Dominik Cumhuriyeti için bir ulusal para çıkartma çalışmasını başlatmıştı. Huobi şimdilerde ise 2023 yılı kripto para piyasaları hakkında hazırladığı raporla gündemde.

Borsa tarafından hazırlanan raporda, şu anda kriptoların büyük bir ayı piyasasında olduğu ve kripto kışının yaşandığı belirtildi. Rapora göre 2023 yılının başlarında kriptolar dibi görecek. Ayrıca raporda piyasalardaki çöküşün en büyük sebebi olarak, FTX, ve Terra gibi dev şirketlerin iflası gösterildi. Yaşanan bu olumsuzluklar, piyasalardan yaklaşık 2.2 trilyon doların çıkışına sebep oldu. Raporda şu ifadelere yer verildi:

Ayı piyasası devam ederken, piyasanın dibinde tuzaklardan kaçınmak ve varlık korumasını geliştirmek için bazı öneriler sunduk. Son olarak 2023 yılı için sektöre yönelik bazı öngörülerde bulunmak istiyoruz:

(1) Piyasa 2023’ün başlarında dibe ulaşacak

(2) Twitter gibi Web2 alanındaki sosyal iş kolları, yeni SocialFi modelini tanıtarak Web konusunda ilerlemeye devam edecek

(3) 2. katman projeler için ekolojik zenginlik 2023’te gelecek

(4) Hızlandırılmış ZK ağı bu yıl bizlere sunulacak

(5) Merkeziyetsiz uygulama zincirleri hızlı bir büyüme gösterecek

(6) Zincir üstü saklama hizmetlerine olan talep her geçen gün artıyor ve bu anlamda çok önemli gelişmeler görülmesinin yanında organik de bir büyüme sağlanacak

(7) Zincir üstü regülasyonlar geliştirilecek ve daha çok bizimle olacak. Bu durum bazı protokollerin vâr oluşunu tehlikeye sokabilir

(8) Kriptolar daha fazla ülke tarafından ödeme aracı olarak ya da fiat para olarak kabul edilecek

Vietnam, kripto kullanımı oranlarında lider

Huobi Global’in bir iştiraki olan Huobi Research, son yıllık raporunda, ABD’nin küresel merkezi değişim (CEX) hacminin yüzde 9,2’sini oluşturduğunu ortaya koydu. DeFi söz konusu olduğunda, rakam daha da yüksek görülüyor. Küresel hacimlerin yaklaşık yüzde 31.8’i.

kripto para

Bununla birlikte, Amerikada kripto kullanan nüfusun yüzdesi diğer bölgelerde olduğu kadar yüksek değildir. Raporda, Amerikalıların yüzde 13.7’sinin, incelenen 15 ülkeden lider olan Vietnam’ın ise yüzde 20.3’ünün kripto kullandığı belirtildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Ünlü Borsadan 8 Kripto Para Tahmini: Dip Bu Tarihte!

Category:
News