Solana Değil: FTX Çöküşü Nedeniyle Bu Altcoin Kapanıyor!

solana-degil:-ftx-cokusu-nedeniyle-bu-altcoin-kapaniyor!

Kripto para piyasasında krize neden olan FTX çöküşü, birçok altcoin’i etkiledi. Özellikle Solana, FTT gibi altcoinlerin yanı sıra Bitcoin fiyatı düştü. Bu sırada durumdan etkilendiği bilinen Ren Protocol, kapanıyor. Yerine Ren 2.0 faaliyete geçiyor. İşte detaylar…

Solana değil, FTX çöküşünden etkilenen Ren, 2.0’a geçiyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere FTX ve Alameda’nın çöküşü piyasayı ciddi bir şekilde etkiledi. FTX ve Alameda’nın rezervinde bulunan, hatta yatırım yaptıkları coin’ler bile fiyat düşüşleri gördü. Çünkü birçok yatırımcı, iki şirketin iflastan kaçınmak için bu coin’leri satmaya başlayabileceğini düşünüyordu. Bir diğer korku ise fonlarının platformlarda kalması, yani hiç çekememeleriydi. Bu nedenle altcoin’lerini çekip satan birçok kişi oldu.

Bu 20 Altcoin İçin Müjde: Coinbase ve 6 Borsa Listeliyor!

Ayrıca, bilindiği üzere FTX’e bir hack saldırısı gerçekleşti. Bu saldırı, hackerın fonları Ren Bridge üzerinden hareket ettirmesiyle gözleri platforma çevirdi. Yani FTX’e yönelik gelişmeler ve Alameda Research krizi, Ren’i derinden etkiledi. Bu nedenle Ren 1.0 ağı kapatılıyor. Yerine Ren 2.0 geliyor. Yakın zamanda Twitter’dan yapılan bir açıklamada protokol, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Daha önce duyurulduğu gibi Ren 1.0 ağı, Alameda’yı çevreleyen olaylar nedeniyle kapatılıyor. Ren 1.0 ve 2.0 arasındaki uyumluluk garanti edilemeyeceğinden, Ren varlıklarının sahipleri en kısa sürede yerel zincirlere köprü kurmalıdır. Aksi takdirde fonlarını kaybetme riski ile karşılaşabilirler.

Ren 2.0 hakkında detaylar

Ren protokolü, 2018’in sonunda ilk duyurulmasından bu yana büyük bir teknik olgunluğa ulaştı. Başlangıçta Ethereum ana ağında BTC, BCH ve ZEC’i destekleyen protokol, artık Arbitrum, Polygon, Solana gibi akıllı sözleşme zincirlerinde çok sayıda varlığı destekliyor. Bu çoklu zincir desteği, kripto alanı boyunca en büyük ve en aktif ekosistemler arasında birlikte çalışabilirliği mümkün kılar. Buna ek olarak, son zamanlarda iki önemli güncelleme gerçekleşti.

Ekonomistlerden Kripto Para Tahminleri

Protokol, “Optimism, Kava ve Moonbeam entegrasyonları tamamlandıktan sonra Ren’in bir sonraki sürümü olan Ren 2.0 için hazırlanmaya başladık,” ifadelerini kullanıyor.  Ayrıca, Ren’in blog yazısında Ren 2.0 hakkında aşağıdaki ifadeler yer alıyor:

Ren 2.0, başlamak üzere olduğumuz bu heyecan verici yeni bölüm boyunca Ren ekosisteminin büyümesine güç veren ağ olacak. Başlıca ilerlemeleri, Ren’in üzerinde jenerik uygulama mantığını destekleyen, daha ölçeklenebilir ve daha fazla imzalama şemasını destekleyebilen geliştirilmiş bir MPC algoritması ve ekosistem katılımcıları için teşvikleri daha da uyumlu hale getirmek için optimize edilmiş tokenomikleri destekleyecektir. Bunlar, temel teknolojimizin kapsamlı yükseltmeleridir. Bu nedenle, yeni bir ağa konuşlandırılacaklar. Mevcut Ren ekosistemi olduğu gibi çalışmaya devam edecek, ancak sonunda Ren 2.0’a geçecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Solana Değil: FTX Çöküşü Nedeniyle Bu Altcoin Kapanıyor!

Category:
News