Güney Kore, Bu Altcoin İçin ‘Yatırım Uyarısı’ Verdi!

guney-kore,-bu-altcoin-icin-‘yatirim-uyarisi’-verdi!

Güney Kore, Rusya-Ukrayna savaşının ardından ralli yapan bir altcoin projesi hakkında “yatırım uyarısı” verdi. Duyurudan kısa süre sonra fiyat çift haneli düşüşte geçti.

DAXA, bu altcoin projesini “yatırım uyarısı” olarak işaretledi

Güney Kore’nin kripto para borsası birliği Digital Asset Exchange Alliance (DAXA), WAVES token için “yatırım uyarısı” verdi. Borsa kararın nedeni olarak, WAVES’in stablecoin’i USDN’nin dolar sabitliğini kaybetmesini öne sürdü. Duyuruyu takiben Güney Kore’li popüler kripto para borsası Upbit, WAVES işlemlerini askıya kaldı. Borsa, kullanıcılarının paralarını önümüzdeki 30 gün içinde çekebileceğini açıkladı. Bu esnada WAVES fiyatı sert düşüyor. Piyasa değerine göre ilk 100’den uzaklaşan token, son 24 saatte göre ’un üzerinde değer kaybetti. Şu anda 2.0 dolar destek seviyesini kırmak üzere.

WAVES, Ekim ayının öne çıkan kripto para birimiydi

Waves, kolayca kripto para birimi oluşturmanın yanı sıra kripto ödemelerinde işlevsel bir platform sunmak istiyordu. Bir PoS Blockchain olarak ilk günlerinde güçlü bir ivme kazandı. Altcoin projesi, merkezi olmayan borsa (DEX) ve cüzdan konusunda yeni araçlar geliştirmeyi hedefliyor. Öne çıkan bu özellikleri sayesinde, Ekim ayında bir noktada 85. sırada kadar ilerledi. O zamanlar piyasa değeri 410 milyon dolara ulaştı. Bunun öncesinde Mart ayında, 60 dolara kadar tırmanmıştı. Waves fiyatı bu tarihte beri düşüş eğilimini sürdürüyor. DAXA’nın “yatırım uyarısıyla” birlikte 2 dolara kadar geriledi.

WAVES şimdi ciddi bir darbeyi Güney Kore’li popüler kripto para borsası Upbit’den alıyor. Borsa, kullanıcılarına WAVES token ile işlem yapmak için 2 haftalık süre verdi. 8 Aralık tarihli duyuruya göre Upbit, WAVES tokeni delist etmek istiyor. Endişelerin nedeni, WAVES’in stablecoin’i olan USDN’nin dolar sabitliğini kaybetmesiydi.

Güney Koreli borsalar, sıradaki Terra’nın WAVES olacağından endişeli

Algoritmik stablecoin Neutrino Dollar (USDN) bir kez daha dolar sabitliğinden saptı. USDN’nin bu yıl dolar sabitlemesini sürdürmekte beşinci kez sorun yaşadığına işaret ediyor. Waves destekli stablecoin, yazının yazıldığı sırada 0,86 dolardan işlem görüyor.

Neutrino USD (USDN), ABD dolarına sabit algoritmik, kripto-teminatlı bir stablecoin’dir. Kullanıcıların, USDN basmak için Neutrino’nun akıllı sözleşmelerinde WAVES’i kilitlemesi gerekiyor. Fakat, USDN itfaları, WAVES arzının kilidini açmak için stabilcoini yok etme ters etkisine sahiptir. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz Terra çöküşü ardından, algoritmik stablecoin’ler gözle görülür aksiliklerle karşı karşıya kaldı. UST olarak da bilinen TerraUSD, bir algoritma aracılığıyla ABD dolarına 1’e 1 sabit kalmak ve LUNA adlı bir kardeş tokende işlem yapmak için yaratıldı. Daha sonra UST fiyatını korumak için basılan tokenler enflasyona ve Terra’nın çöküşüne neden oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Güney Kore, Bu Altcoin İçin ‘Yatırım Uyarısı’ Verdi!

Category:
News