Dev Kripto Balinası Satış Yapıyor: Binance’e Bu Coin’leri Yığıyor!

dev-kripto-balinasi-satis-yapiyor:-binance’e-bu-coin’leri-yigiyor!

Devasa bir kripto para balinası, Dünya Kupası devam ederken yüklü miktarda fan token’i Binance cüzdanına aktardı. On-chain veriler, balinanın satış yapmaya başladığını gösteriyor.

Dev kripto para balinası, yükselişte olan bu fan token’i elden çıkartıyor

Chilliz (CHZ), devam eden Dünya Kupası öncesinde yükselmeye başladı. Etkinlik devam ederken, yüklü miktarda balina satışları su yüzüne çıkıyor. On-chain veriler, Chilliz 2.0 geliştirmesi ve Dünya Kupası gibi katalizörlerin ortasında büyük yatırımcıların sattığını gösteriyor. CHZ fiyatı bu nedenle son günlerde düşüşe geçti. Günlük grafikte art arda dördüncü kırmızı mum serisini kaydetti.

Düşüş esnasında göz çarpan işlemler, 680 milyon CHZ tutan bir balinadan geldi. On-chain veriler, 102.6 milyon dolar değerinde CHZ token’e sahip olan balinanın satmaya başladığını gösteriyor. Aynı zamanda en büyük dördüncü CHZ balinası olan yatırımcı, gün içinde 20 milyon adet CHZ’yi farklı bir cüzdana aktardı. Bu işlemde kabaca 3 milyon doları transfer etti. CHZ balinası daha sonra fonu 9 farklı adrese böldü. On-chain veriler, balinanın 0x4da2 ile başlayan bir adrese daha önce CHZ aktardığını gösteriyor. Balina 4 gün içinde bu adrese 21 milyon adet CHZ taşımıştı. Daha sonra bu tokenleri OKX, Kucoin, Binance ve Bybit cüzdanlarına gönderdi.

CHZ fiyatı tüm beklentilere rağmen düşüşte

Devam eden FIFA dünya kupasından önce, Blockchain spor tokenı Chiliz hakkında çok fazla hype meydandaydı. Ancak etkinlik başladığından beri CHZ bu performansı tekrarlamakta zorlandı. Sonunda değerinin yaklaşık )’unu kaybetti. Şu anda son 24 saatte göre %3 civarında düşüşte. Bununla birlikte Santiment verileri, ağ büyümesinin görkemli olmadığını gösteriyor. Büyüme 30 Kasım’dan beri serbest düşüşteydi. Bu düşüş eğilimi, ağın sağlığının yeni etkileşimler başına iyi bir konumda olmadığını gösteriyor. Ek olarak, CHZ ağındaki yeni adresler, işlemlere karşı direnç göstererek kullanıcının benimsemesini olumsuz etkiledi.

FIFA dünya kupası ve Chilliz 2.0’dan gelen iyi haber, aktif adres sayısının büyümesi. Hafta içinde Chiliz’in aktif adresi 889’a ulaştı. Çok az olmasına rağmen, çok sayıda farklı adresin önceki günden CHZ gönderip aldığı gerçeğini ortadan kaldırmadı.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, CHZ yatırımcıları hafta içinde büyük tasfiyelere maruz kaldı. Coinglass’a göre 24 saatlik CHZ tasfiyesi 424.150 dolara ulaştı. Verilerin yakından değerlendirilmesi, yatırımcıların önemli etkinlikler nedeniyle CHZ rallisine güvenmediklerini gösteriyor. Bunun nedeni, tasfiyelerin büyük bir kısmının (349.560) short pozisyonların oluşturmasıydı. Oysa, long pozisyondaki yatırımcılar 136.430 doları tasfiye etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Dev Kripto Balinası Satış Yapıyor: Binance’e Bu Coin’leri Yığıyor!

Category:
News