Dev Altcoin İçin Felaket Tahmin: 10 Aralık’a Kadar…

dev-altcoin-icin-felaket-tahmin:-10-aralik’a-kadar…

Kripto para piyasası yön belirsizliğinden kurtulmaya çalışıyor. Bu ortamda, lider kripto Bitcoin (BTC) ve lider altcoin Ethereum (ETH) fiyatları bir gel-git yaşamaya devam ediyor.  Bir Coincodex tahmin grafiğine göre, Ethereum fiyatı 10 Aralık’a kadar 922,66 dolara düşecek. Bununla birlikte tahminler, lider altcoin’in ertesi günü 1.000 doların üzerinde kapatacağı yönünde. Coincodex analizine göre, şu anda ETH için ayı eğilimi gösteren toplam 28 teknik göstergeden 15’i mevcut.

Çanlar, lider altcoin için mi çalıyor?

Kripto para borsası FTX’in çöküşü ve etrafında gelişe olaylar, piyasadaki sis bulutunu iyi artırdı. Yatırımcılar ve traderlar, bu ortamda yöne bulmakta zorluklar yaşıyor. Bu da onları iyice karamsarlığa itiyor. Buna ek olarak, bu karamsarlığı destekleyici bazı tahminler de geliyor. Kripto borsa platformu Coincodex’in bir analize göre, ETH’nin değeri 10 Aralık’a kadar 922,66 dolara düşecek. Bu tahminin gerçekleşmesi, lider altcoin’in yaklaşık % değer kaybetmesi anlamına geliyor.

Coincodex, bir raporda bu olumsuz fiyat tahminine yol açan bazı faktörlerin paylaşıyor. Bu doğrultuda borsa ekibi, ETH’nin 5 Kasım ile 5 Aralık arasındaki !,5’lik düşüşüne dikkat çekiyor. Bunun da ​​söz konusu negatif eğilimine de işaret ettiğini kaydediyorlar. Benzer şekilde, 90 günlük bir süre içinde altcoin yaklaşık # değer kaybetti.

Altcoin

Ethereum için ayı koşulları neler?

Coincodex, Ethereum için negatif görünümünün nedenlerini de açıklıyor. Bu bağlamda borsa, şu hususların altını çiziyor:

Ethereum için orta vadeli eğilim, ETH’nin son 3 ayda 22,81% düşmesiyle ayı eğilimi gösterdi. Ethereum’un şu anda 1 yıllık fiyat değişikliği i,28’i gösteriyor. Bu yüzden, altcoin için uzun vadeli grafik olumsuz. Geçen yıl bugün ETH 4.220,95 dolardan işlem görüyordu.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Ethereum, 9 Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.862,24 dolara ulaştı. Bununla birlikte ETH, o zamandan bu yana yaklaşık u değer kaybetti. Coincodex raporuna göre, Ethereum piyasalarındaki hakim duygu, T veya toplam 28 teknik göstergeden 15’i ile büyük ölçüde ayı eğilimini koruyor.  Bu doğrultuda Coincodex, bu duygunun sert fiyat düşüşü tahminini desteklediğini belirtiyor.

Altcoin
Kaynak: Coincodex

Bununla birlikte, olumsuz tahmine rağmen, Coincodex ETH tahmin grafiği, ETH’nin 1.000 doların altına düşmesinin yalnızca 24 saat süreceğini gösteriyor. Tahmine göre, lider altcoin, 30 günün yeni düşük seviyesine dokunduktan sadece bir gün sonra yükselecek. Bu hamlesinde ise ETH, 11 Aralık’a kadar 1.019,56 dolara ulaşacak. Basın zamanında Ethereum, günlük bazda %4 artışla 1.281 dolardan işlem görüyor. Borsanın tahmini oldukça kısa yakın vadeli bir tahmin. Dolayısıyla bunun doğru olması için ETH’nin 1 gün içinde %’lik bir düşüş görmesi gerekiyor. Şu anda, piyasada bu düşüşü makul gösterecek bir gelişme yok. Bununla birlikte kripto para piyasasında ‘olmaz olmaz’ kuralının işlediğini unutmamak lazım.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Dev Altcoin İçin Felaket Tahmin: 10 Aralık’a Kadar…

Category:
News