Bu Altcoin’de ‘Söylentiyi Al Haberi Sat’ Olayı: Fiyat Eridi!

bu-altcoin’de-‘soylentiyi-al-haberi-sat’-olayi:-fiyat-eridi!

Yeni staking havuzlarıyla Aralık ayına hızlı bir başlangıç yapan altcoin projesi, haber akışının ardından düşüşe geçiyor. Staking lansmanını öncesinde balinaların yoğun ilgi gösterdiğini aktarmıştık.

Bu altcoin, staking lansmanına günler kala eriyor

Chainlink, geliştirme lansmanları söz konusu olduğunda Aralık ayına yoğun bir başlangıç ​​yaptı. Kriptokoin.com olarak Chainlink Staking v0.1 erişim tarihlerine bu yazıda yer verdik. Tarihsel olarak, bu tür haberler, yatırımcılar arasında telaşa yol açar. Analitik firması Arkham’dan gelen veriler, bu seferde haberin etkili olduğunu gösteriyor:

Chainlink Staking 19 saat önce canlı yayına girdi. LINK, 11 milyon Chainlink aşan depozitolarıyla sözleşmeyi doldurdu. Yani, şu anda sözleşmeye 77,7 milyon dolardan fazla LINK yatırıldı. Şimdiye kadarki ilk ve en büyük mevduat 500 bin LINK veya 3,64 milyon dolardı.

Node sağlayıcıları, 3 Ekim’de sınırsız şartlarla erişim alırken, Chainlink’in erken erişim programı, kişi başına toplam staking’i 7.000 LINK ile sınırlı. Buna rağmen, staking programı, 6 Aralık’ta stake edilen 11 milyondan fazla LINK ile ilgi topladı. Bir sonraki staking aşaması 8 Aralık’ta gerçekleşecek ve minimum stake miktarı 1’den 0,1 LINK’e düşürülecek. Genel staking programı şu anda 25 milyon LINK ile sınırlı. Erken halka açık staking lansmanından gelen güçlü çekişe rağmen, LINK fiyatı 6 Aralık’tan bu yana %4 kaybederek düzeltme yaptı. Geçen haftadan bu yana ’un üzerinde değer kaybetti.

Santiment, LINK satışlarının arkasında faktörleri sıraladı

On-chain analiz firması, 8 Aralık tarihli tweet’lerinde LINK üzerindeki satış baskısını detaylandırdı.

Chainlink geçen ay 9.35 dolara tırmandı ve 5.59 dolara düştü. Geniş fiyat aralıkları, LINK staking v0.1 etrafındaki hype ve şimdi canlı lansman, topluluk havuzunun yarısının dolması ve borsalardaki arzın düşmesiyle desteklendi.

Santiment’in raporuna göre, staking yaklaştıkça bir fiyat/hacim farklılığı görmek normal bir durumda. Bu da LINK’e olan talebin azaldığını gösteriyor. Şu anda haberi takip eden çoğu yatırımcı staking’e katılmış durumda. Lansmandan bu yana, topluluk havuzunun neredeyse yarısı doldu. LINK’in çoğunluğu, sözleşmenin geçmiş bakiyesine göre staking lansmanından sonraki bir saat içinde geldi.

Ayrıca, momentum biraz yavaşlamış görünüyor. Başlangıçta, adresler çoğunlukla başlangıçtaki staking üst limiti olan 7.000 LINK’i aşıyordu.

Daha yüksek LINK emisyonları altcoin yatırımcılarını korkutuyor

Chainlink, erken benimseme teşvik etmek için programında minimum emisyon miktarı belirledi. Beklenen emisyonlar, staking programındaki topluluk üyelerinin, node operatörleri için %7 garantili olmak üzere yıllık minimum %5 verim alacağı anlamına gelir. Topluluk paydaşlarının ayrıca node operatörlerine %0,25’lik bir ücret kaybetmesi beklenmekte. Bu şartlar nedeniyle, ödülleri desteklemek için yeterli ücret olmadan LINK’in hiper-enflasyonist olma şansı vardır.

Staking ödülleri 9 ila 12 ay arasında kilitli olsa da, LINK’in fiyatı geliştirme güncellemelerine pek iyi yanıt vermedi. 9.30 dolarla 30 günlük zirveye ulaşan LINK, staking lansmanının ardından 7 Aralık’ta 6.80 dolara düştü. Düşüş, sosyal medya sözlerindeki büyük artışa rağmen geliyor. Sonuç olarak staking programı, Chainlink için faydalı olsa da, şu anda olumsuz tepki veriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bu Altcoin’de ‘Söylentiyi Al Haberi Sat’ Olayı: Fiyat Eridi!

Category:
News