Bu Altcoin İçin Açılan Dava Reddedildi: Fiyat Sıçradı!

bu-altcoin-icin-acilan-dava-reddedildi:-fiyat-sicradi!

Kaliforniya’daki bir federal yargıç, realite TV yıldızı Kim Kardashian, boks şampiyonu Floyd Mayweather ve EthereumMax’in kurucularına karşı açılan toplu davayı reddetti. Başvuruların dolandırıcılık iddiaları için “savunma standartlarını” karşılamadığını söyledi. Ancak yargıç, belirli hükümlerde değişiklik yapılması halinde davacılara önerilen toplu dava davasını yeniden açmalarını sağlayacak bir boşluk bıraktı.  Gelişmenin ardından altcoin EthereumMax yükseliş yaşadı. İşte detaylar…

Yatırımcıların makul davranması bekleniyor

Kripto para piyasasında birçok ünlünün sorgulanmasına neden olan EthereumMax reklamları, geçtiğimiz aylarda gündeme oturmuştu. Scott Scott Hukuk Bürosu tarafından sunulan orijinal 7 Ocak tarihli mahkeme dosyasında davacılar, Kardashian, Mayweather ve ayrıca eski NBA süperstarı Paul Pierce’ın EthereumMax’i (EMAX) tanıtmak için kendilerine ödeme yapıldığını açıklamadıklarını savundu. Davacılar, bu kişilerin “yanlış veya yanıltıcı ifadeler” kullanarak “tokenın fiyatını yapay olarak şişirme” teşvikleri olduğunu aktardı.

Meclis, Kısıtlayıcı Kripto Para Yasasını Onayladı!

Kim Kardashian, Instagram’da Haziran 2021’de paylaştığı bir gönderide EMAX’ı tanıtırken, Floyd Mayweather aynı ay YouTube yıldızı Logan Paul’a karşı bir boks maçında kıyafetine EMAX logosunu iliştirmişti. Haberlere göre Yargıç Michael Fitzgerald, dolandırıcılık iddialarının dayanaktan yoksun olduğu belirtti. Günün sonunda yatırımcıların da yatırımları üzerinde durum tespiti yapma sorumluluğuna sahip olduğu gerekçesiyle 7 Aralık’ta davayı reddetti. Yargıç, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Ancak, yasa bu reklamverenlere kesinlikle sınırlamalar getirse de, aynı zamanda yatırımcıların bahislerini anın heyecanına dayandırmadan önce makul hareket etmelerini bekliyor.

Altcoin fiyatı yükseliş yaşadı

Altcoin EMAX, davanın reddedilmesinin ardından hafif bir ivme kazandı. Coin, 0.000000001632 dolardan 0.000000001713 dolara yükseldi.

Ünlülerin satın almadaki gücü

Ancak Yargıç Fitzgerald, ünlülerin yeni teknolojilerin ve sosyal medya platformlarının potansiyel olarak dolandırıcılık amaçlı promosyon planları oluşturma konusunda sağladığı gücü kabul etti. Fitzgerald, “Bu eylem, teknik becerilere ve / veya bağlantılara sahip hemen hemen herkesin yeni bir para birimi çıkarabileceğini ve kendi dijital pazarını bir gecede oluşturabileceğini gösteriyor” dedi. Ünlüler artık “milyonlarca takipçiyi benzeri görülmemiş bir kolaylıkla ve erişimle bir ürünü kolayca ikna etme yeteneğine sahip” diye ekledi.

Ancak Yargıç Fitzgerald’ın davayı reddetmesine rağmen yatırımcının savaşı bitmemiş olabilir. Fitzgerald’ın, yatırımcının hukuk ekibinin, orijinal dosyasındaki birkaç hükmü değiştirmesi halinde davacıların davayı yeniden açmalarına izin vereceği ortaya çıktı.

Milyonerler Dogecoin Değil: Bu 2 Altcoin'den Alıyor!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Kardashian, sosyal medya hesabında EthereumMax’i tanıttığı için ceza aldı. 3 Ekim’de Kardashian, EthereumMax’in reklamını 250.000 dolar karşılığında yapıp reklamı ifşa etmediği iddiasının ardından ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) ile 1.26 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardı. Mayweather’ın hukuk ekibi ise EthereumMax ile herhangi bir bağlantısı olduğunu uzun süredir reddediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bu Altcoin İçin Açılan Dava Reddedildi: Fiyat Sıçradı!

Category:
News